אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשים מקצוע לנפגעי תאונות עבודה...
לדעת הכל על פגיעה בדרכי הנשימה שהוכרה כתאונת עבודה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

פגיעה בדרכי הנשימה כתאונת עבודה

נפגעת בדרכי הנשימה במסגרת עבודתך? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין התאונה ובמיוחד אם זו פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.
על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום העבודה ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את המסמכים בצורה מדויקת ונכונה.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

דוגמאות למקרים דומים

תאונת עבודה - מה זה אומר?
תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה לעובד שכיר תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעסיק או מטעמו או כתאונה שאירעה לעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.
מדובר באירוע פתאומי אשר נגרם לעובד על ידי גורם חיצוני אשר פוגע בו וגורם לו נזק, בגינו ניתן להגיש תביעות לקבלת פיצויים בכמה מישורים, כפי שיובהר בהמשך הדברים.
כאשר עובד שכיר עובר תאונת עבודה, באפשרותו להגיש תביעה לא רק בפני המוסד לביטוח לאומי, אלא גם כנגד המעסיק וזאת במידה ותאונת העבודה אירעה עקב התרשלותו של המעסיק, אם כי יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מתשלום הפיצויים של המעסיק.
כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במידה והתאונה התרחשה גם עקב התרשלותו של העובד, אז ייפסק לו אשם תורם בשיעור מסוים, אשר יקוזז משיעור אחריותו של המעסיק.
מקרה דוגמא של תביעה לקבלת פיצויים בגין פגיעה בדרכי הנשימה במסגרת העבודה
במסגרת הליך עב"ל 4211-09-12 א.י. נ' המוסד לביטוח לאומי, אשר התנהל בפני בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, נדונה תביעה להכרה בפגיעה בדרכי הנשימה כמחלת מקצוע ו/או כתאונת עבודה על פי עקרון המיקרוטראומה, שהגישה עובדת כנגד המוסד לביטוח לאומי.
התיק עסק בעובדת שעלתה מאתיופיה ואשר במשך כ-11.5 שנים עבדה כעובדת כללית במחלקת אריזה במפעל טבעול בקיבוץ לוחמי הגטאות, 5 ימים בשבוע ולעיתים גם בימי שישי לפי הצורך.
העובדת עבדה במשמרות בוקר, צהריים או לילה, כאשר כל משמרת ארכה כ-6 שעות בממוצע, אם כי לעיתים העובדת אף עבדה בשתי משמרות ברצף.
במהלך 8 השנים הראשונות לעבודתה, העובדת עבדה בעמדת טיגון שניצלים במשך כשלוש שעות בכל משמרת ועל כן היא נחשפה לאדי הטיגון בשמן שהתפזרו באוויר. בנוסף היא נחשפה לחומרי ניקוי, בעת שהיא ניקתה את ציוד המפעל בסוף כל יום עבודה.
לאחר 8 שנות עבודה במפעל, העובדת החלה לסבול משיעול ומקוצר נשימה ואף אושפזה בשני בתי חולים. הרופאה התעסוקתית של קופת חולים כללית המליצה למפעל להמשיך להעסיק את העובדת אך ורק בעבודות אריזה ללא מאמצים גופניים או חשיפה לחומרים אשר מגרים את דרכי הנשימה.
בהתאם לכך, במהלך השנתיים וחצי האחרונות לעבודתה במפעל עבדה העובדת רק בביצוע עבודות אריזה.
העובדת הגישה תביעה בפני המוסד לביטוח לאומי, מל"ל, להכרה בפגיעה בדרכי הנשימה והריאות שלה כמחלת מקצוע ו/או תאונת עבודה, על פי עקרון המיקרוטראומה וזאת עקב חשיפתה לאדי הטיגון בשמן ולחומרי הניקיון בעת עבודתה במפעל.
המל"ל דחה את תביעתה בטענה שהפגיעה בדרכי הנשימה שלה נגרמה עקב תהליך תחלואתי ללא קשר סיבתי לתנאי עבודתה במפעל.
בית הדין מינה מומחית מטעמו, אשר קבעה כי העובדת סובלת ממחלת ריאות כרונית, אך היא אינה מוצאת קשר סיבתי בין מחלת העובדת לעבודתה. שכן, חשיפתה של העובדת לחומרי הניקוי הייתה מזערית, אם בכלל וכי לא הייתה לה כל השפעה על מערכת הנשימה של העובדת.
בנוסף, מחלת דרכי הנשימה של העובדת אובחנה לראשונה כבר בעת עלייתה ארצה וזאת כ-12 שנים לפני שהיא בכלל התחילה לעבוד במפעל.
יחד עם זאת, בתשובה לשאלות הבהרה שהופנו למומחית, ציינה המומחית כי מצבה הרפואי של העובדת החמיר בשנתיים לאחר סיום עבודתה במפעל וכי לא ניתן לשלול בוודאות שהחמרה זו נובעת מהרקע התעסוקתי שלה, אם כי סביר להניח שזו ההתפתחות הטבעית של המחלה.
עוד ציינה המומחית במפורש, כי לא ידוע לה מה הגורם בפועל למחלת העובדת. לפיכך ולאור אי הבהירות בחוות דעת המומחית בעניין הקשר הסיבתי, החליט בית הדין למנות מומחה רפואי נוסף מטעמו.
אולם, גם המומחה השני מטעם בית הדין קבע כי העובדת חולה במחלות ריאות אשר לא נגרמו מתנאי תעסוקתה וכי חלה החמרה במצבה הרפואי בשנתיים לאחר סיום עבודתה.
יחד עם זאת, המומחה גם ציין כי אין לשלול שחשיפת העובדת לגירויים בלתי ספציפיים בעבודה גרמו חלקית להחמרה במצבה התחלואתי הממושך של העובדת בדרכי הנשימה, כך שהחמרת מצבה הרפואי נגרמה ב-80% מהתהליך התחלואתי של גופה וב-20% עקב תנאי תעסוקתה.
לאור חוות דעת זו, החליט המוסד לביטוח לאומי להכיר בפגיעה בריאותיה של העובדת כפגיעה בעבודה על דרך ההחמרה.
בעקבות זאת ביקשה העובדת להכיר במחלת הריאות שנגרמה לה כמחלת מקצוע, אך בית הדין דחה בקשה זו, בהסתמך על חוות דעתו של המומחה השני אשר קבע כי מחלתה נובעת מתהליך תחלואתי וכי היא איננה מחלת מקצוע.
יחד עם זאת, מאחר שאותו מומחה גם קבע כי ההתדרדרות במצב ריאותיה ונשימתה של העובדת נובעת ברובה ממהלך המחלה היסודית שממנה סובלת העובדת, אך גם מתנאי תעסוקתה, קבע בית הדין כי מדובר בתאונת עבודה על פי עקרון המיקרוטראומה, אם כי בדרך של החמרה בלבד.
בהתאם לכך נקבע כי העובדת רשאית להגיש תביעה מיידית בפני המל"ל לשם קביעת דרגת נכותה מהעבודה וכי על המל"ל לזמנה בהקדם לוועדה רפואית לצורך כך.

המומחים שלנו לשירותך

לצורך קבלת הפיצויים יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה כנפגע תאונת עבודה.
חשוב שתדע, מילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הפיצויים.
רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 03/07/2017 13:47  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!