אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע לסובלים מתשישות כרונית...
לדעת הכל ל תשישות כרונית!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות בגין תשישות כרונית

סובל מתשישות כרונית? חשוב שתדע שמגיעות לך זכויות רפואיות רבות בגין המחלה. הזכויות יאפשרו לך לחזור לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה ויספקו עזרה בנשיאת הנטל הכלכלי. בין ההטבות שמעניקה לך המדינה תוכל למצוא החזרים על הוצאות רפואיות, סיוע נפשי והנחה או פטור מתשלומי מס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך לגשת לרשויות המדינה עם מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים, להמתין זמן רב בתורים ארוכים, להתמודד עם הליכים בירוקרטיים מסובכים ואל מול גורמים ממשלתיים.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין תשישות כרונית ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן הכי מהר ובלי לקבל דחייה?

הקצבאות וההטבות שמגיעות לי

תשישות כרונית - מה זה אומר?
מחלת התשישות הכרונית ובלועזית Chronic Fatigue Syndrome או בקיצור CFS, הינה מחלה המתאפיינת בעייפות קיצונית, אשר מונעת מהחולה לעשות פעולות יומיומיות בסיסיות.
מדובר בעייפות שאינה נובעת מחוסר שינה ואשר אינה חולפת לאחר מנוחה. גם מאמץ קל עלול לגרום לסבל קשה, לעיתים גם כזה המלווה במצב נפשי ירוד.
המחלה מערבת את מערכת החיסון, המערכת הנוירו אנדוקרינית, מערכת המוח ומערכת העצבים והיא נפוצה בעיקר אצל מבוגרים ובמיוחד נשים בשנות ה- 40-50 לחייהן. עם זאת, המחלה יכולה לתקוף גם ילדים, אם כי ילדים החולים במחלה לרוב גם מחלימים ממנה.
המחלה עלולה לפרוץ כתוצאה ממחלה ויראלית כלשהי ויש חוקרים החושדים שהגורם הוא נגיף ההרפס. מרבית החולים מדווחים שהמחלה החלה אצלם בפתאומיות או לאחר שחלו במחלה כגון שפעת.
ישנם חולים המחלימים ממחלה זו תוך כמה חודשים או כמה שנים וישנם חולים שחיים עם המחלה תקופה ארוכה מאוד.
תסמיני המחלה:
מעבר לעייפות הקשה, תסמיני המחלה כוללים גם את 8 המאפיינים הבאים: תחושות של עייפות וחוסר נוחות, בחילה ודיכאון בעקבות מאמץ הנמשכות מעל 24 שעות, שינה שאינה מרעננת, הפרעה משמעותית בריכוז או בזיכרון לטווח קצר, כאבי שרירים, כאבי מפרקים ללא נפיחות או אדימות, כאבי ראש, כאבי גרון, רגישות בבלוטות הלימפה בצוואר או בבית השחי.
די בקיומם של 4 מתוך 8 התסמינים הללו כדי לאבחן את המטופל כסובל מתסמונת זו.
אבחון המחלה:
לא פשוט לאבחן את המחלה, הן מאחר שלא קיימים סמנים ביולוגיים, כגון בדיקת דם, אשר יעידו על קיום התסמונת והן מאחר שתסמיני המחלה אינם ייחודים לה, אלא מדובר בתסמינים נפוצים ביותר אשר מופיעים עקב מגוון בעיות רפואיות אחרות.
עם זאת, ניתן לחשוד בקיום התסמונת במידה והמטופל סובל מתשישות מעל שישה חודשים ללא הפוגה גם לאחר מנוחה מספיקה וכן במידה והוא מבטא לפחות ארבעה מתוך שמונת התסמינים הנוספים האופייניים למחלה אשר צוינו לעיל, אף זאת במשך למעלה משישה חודשים.
במידה והמטופל סובל מתשישות מעל שישה חודשים, אך אינו מבטא לפחות ארבעה מהתסמינים הנוספים, הוא מוגדר כסובל מתשישות אידיופטית.
הטיפול במחלה:
כיום לא ניתן עדיין לרפא אותה, אלא רק להקל על הסימפטומים שלה, במיוחד בכל הקשור לכאבים ולבעיות השינה וזאת באמצעות שילוב של רפואה קונבנציונאלית, רפואה אלטרנטיבית וטיפול תזונתי.
מקובל לטפל במחלה באמצעות תרופות לשיכוך כאבים, תרופות שינה ונוגדי דיכאון, במידה והחולה זקוק גם לכך, טכניקות של רפואה משלימה כגון דיקור סיני, טאי צ'י, יוגה ועיסוי, כדי להקל על הכאבים, פעילות גופנית מדורגת המכונה GET ותרפיה קוגניטיבית - התנהגותית המכונה בלעז CBT, שמטרתה לעזור למטופל להתמודד עם מצבו הרפואי ולגבש דפוסי חשיבה בריאים.
מבחינה תזונתית, מומלץ להימנע מקפאין, עישון ואלכוהול, כדי להקל על בעיות השינה וליצור שגרת שינה בשעות קבועות. ככלל, מומלץ למטופלים להימנע מלחץ רגשי ופיזי שעלול להחמיר את הסימפטומים שלהם, למצוא זמן ביום להירגע ולעסוק בפעילות מהנה עבורם.
חשוב לציין, כי המודעות הציבורית והידע הרפואי אודות תסמונת זו עברו בשנים האחרונות מהפך של ממש, במיוחד מאז שהיא אינה נקראת עוד בכינויה המזלזל, מחלת היאפים. גם מוסדות המדינה מכירים בתסמונת זו ומעניקים מגוון זכויות ללוקים בה.
הקצבאות שאתה זכאי להן:
בראש ובראשונה, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90%, ניתן לקבל הטבות מס שונות והחזרי מס.
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
קצבת ניידות: קצבה אשר ניתנת לחולה שיש לו ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות.
בנוסף לקצבת הניידות, יקבל החולה פטור או הנחה ממס ברכישת רכב, קצבת החזקת הרכב, הנחה בתשלומי רישיון הרכב ,תו חניה לנכה והנחות בחניונים. גובה הגמלה, גודל הרכב ואחוזי הפטור ממיסים נקבעים בהתאם לאחוזי הנכות לניידות.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הוועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
הוועדות קובעות אם יש ליקוי ברגליים, בהתאם לרשימת ליקויים מוגדרת, האם ישנה הזדקקות לכיסא גלגלים ושימוש בו והאם הליקוי שנקבע עשוי להשתנות או שהוא נקבע לצמיתות.
לאחר מכן יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.
בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
קרא ותדע: כך תקבל מעמד נכה תפקודי!

לפנות למומחים ולחסוך את כאב הראש

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לסובלים מתשישות כרונית וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה באופן מלא ומדויק ולהגישם במועד הקבוע לפי חוק בפני הגורמים הרלוונטיים.
הליך הבקשה ארוך, דורש סבלנות רבה והתמודדות מול גורמים בירוקרטיים כמו ביטוח לאומי ומס הכנסה כשלעיתים הפנייה נדחית על הסף. כדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לא לגשת לרשויות לבד אלא לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
לא עדיף לך לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 09/08/2017 12:23  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!