אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מתסמונת התעלה הקרפלית...
הכל על תסמונת התעלה הקרפלית
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

זכויות בגין תסמונת התעלה הקרפלית

סובל מתסמונת התעלה הקרפלית? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות הרפואיות, עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין המחלה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה מגיע לי?

תסמונת התעלה הקרפלית - מה זה אומר?
תסמונת התעלה הקרפלית, CTS, הינה דלקת כרונית בשורש כף היד, אשר מתרחשת כאשר קיים לחץ על העצב המדיאני בכף היד ואשר גורמת לאי נוחות, כאב וירידה ביכולת התפקוד המוטורי של כף היד. העצב המדיאני מגיע לשורש כף היד דרך התעלה הקרפלית והוא אחראי על העצבוב מבחינה תחושתית של כמה אצבעות וכן על העצבוב מבחינה מוטורית של מספר שרירים בכף היד.
נטייה גנטית, טראומה, מאמץ ממושך של כף היד, מחלות כמו סכרת או דלקת פרקים, בצקות בזמן ההריון וכדומה, עלולים להוביל לדלקת הגורמת לנפיחות באזור התעלה הקרפלית, אשר לוחצת על העצב המדיאני ופוגעת בזרימת הדם התקינה.
מדובר בתסמונת אשר נחשבת לבעיה הנפוצה ביותר של מערכת העצבים ההיקפית ושכיחותה עומדת על 1% מכלל האוכלוסייה הבוגרת, יותר בקרב הנשים, כאשר היד הדומיננטית היא זו שסובלת יותר, אך פעמים רבות שתי הידיים יסבלו ממנה.
כמו כן, התסמונת נפוצה יותר בקרב בעלי מבנה צר של התעלה הקרפלית, בעלי נטייה להשמנה, בעלי בצקות בידיים, חולי סוכרת ואנשים שעובדים בעבודות ידיים ממושכות ומאומצות כגון קלדנות, כתיבה על לוח, שיוף וליטוש.
תסמיני תסמונת התעלה הקרפלית
מופיעים בתחילתם בשעות הלילה והם כוללים תחושות הירדמות בכף היד, בעיקר של האגודל, האצבע והאמה, המלוות בתחושות כאב וחוסר נוחות, אשר גורמות לאדם להתעורר משנתו ולחוש בצורך לנער את כף ידו. בהמשך יופיעו תסמינים אלו גם בזמן ערות, כמו בזמן נהיגה או בעת פעולה מאמצת של היד, כגון גזירה או תפירה.
ככל שהתסמונת מתקדמת והפגיעה בסיבי העצב המוטוריים הולכת וגדלה, כך עלולות להיווצר בעיות מוטוריות קלות בכף היד, אשר עלולות להתפשט אל הזרוע. עם זאת יש לזכור שבעיות של נוירופתיה/פגיעה עצבית או בעיות בעמוד השדרה הצווארי, עלולות אף הן לגרום להופעת תסמינים דומים לאלה של תסמונת התעלה הקרפלית.
חשוב לאבחן תסמונת זו ולטפל בה מוקדם ככל האפשר, מאחר שטיפול בבעיה בשלב התחלתי ומוקדם יכול להוביל להחלמה ושיקום מלאים מהבעיה ללא תופעות לוואי ואילו ללא טיפול מתאים, הבעיה עלולה להיעשות בלתי הפיכה.
הטיפולים הנפוצים בתסמונת
  • טיפול שמרני: במקרים קלים של התסמונת ובשלביה המוקדמים, ניתן לטפל בה באמצעות תרופות, פיזיותרפיה, תמיכה לכף היד באמצעות סד, הזרקות מקומיות של סטרואידים וכדומה.
  • ניתוח: במקרים מתקדמים יותר של התסמונת, ניתן לבצע ניתוח עם הרדמה מקומית אשר משחרר את הלחץ המוגבר בפנים התעלה. במידה והניתוח נעשה בזמן וזאת לפני שנוצרה פגיעה בלתי הפיכה בעצב, קיימים אחוזים גבוהים להצלחתו.
  • טיפולים אלטרנטיביים: טיפולים משלימים באמצעות דיקור סיני, רפלקסולוגיה, CRT, משחות טבעיות, שמנים ועוד.
ההטבות שאתה זכאי להן
בראש ובראשונה, הסובלים מתסמונת התעלה הקרפלית זכאים לפטור ממס הכנסה, בתנאי שיוכרו כנכים בשיעור של 90% נכות רפואית. במקרים מסוימים, ישנה זכאות להחזרי מס רטרואקטיביים עד שש שנים אחורה.
קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
גמלת נפגעי עבודה: גמלה אשר ניתנת עקב תאונת עבודה או מחלת מקצוע. תאונת עבודה הינה תאונה שנגרמה תוך כדי ועקב העבודה, לרבות בדרך אליה וממנה. מחלת מקצוע הינה מחלה אשר נגרמה כתוצאה מהעיסוק במקצועו של החולה בה. ניתן לקבל דמי פגיעה, בתנאי שהמבוטח אינו מסוגל לעבוד לא בעבודתו ולא בעבודה מתאימה אחרת כתוצאה מהפגיעה וזאת למשך תקופת ההחלמה ועד ל-91 ימים.
לשם כך על מי שסובל מתסמונת התעלה הקרפלית להוכיח כי המחלה נגרמה באופן ישיר כתוצאה מעיסוקו במקצועו או משלח ידו, כי היא התגלתה אצלו לראשונה במהלך תקופת עבודתו, כפי שעולה מהרשומה הרפואית שלו וכי הוא עבר מספר טיפולים בגינה. כמו כן, עליו להגיש את הבקשה לקבלת הגמלה תוך שנה מתיעודה הראשוני של המחלה, בצירוף חוות דעת רפואית.
גמלת נכות מעבודה: ניתנת למי שסובל מתסמונת התעלה הקרפלית, שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע בעבודה אשר זכאי לגמלת נפגעי עבודה ונותרה לו נכות עקב הפגיעה, באמצעות מענק חד פעמי, במידה והנכות עומדת על 19% או קצבה חודשית, במידה והנכות עומדת על 20% ומעלה.
לשם כך עליו להופיע בפני ועדה רפואית של הביטוח הלאומי שתקבע את דרגת נכותו. יש להגיש את התביעה בתוך 12 חודשים ממועד הפגיעה ורצוי להגישה סמוך לתום תקופת תשלום דמי הפגיעה. גם מבוטח שחזר לעבודה או לא נעדר מהעבודה יכול להגיש תביעה לגמלת נכות מעבודה.
טיפול רפואי בחינם: ניתן אף הוא למי ניתנת למי שסובל מתסמונת התעלה הקרפלית ושהוכר כנפגע עבודה, למשך כל זמן שיידרש לו טיפול כתוצאה מהפגיעה. סוג הטיפול הרפואי והיקפו ייקבעו על ידי הרופא המטפל במבוטח מטעם קופת חולים.
שיקום מקצועי: מבוטח שסובל מתסמונת התעלה הקרפלית ואשר אינו מסוגל להמשיך לעבוד בעבודתו ובמקצועו הקודמים, שהינו בעל 20% נכות רפואית לפחות ואשר זקוק להכשרה מקצועית, כדי לחזור לעבודתו או לעבוד בעבודה שמתאימה לכישוריו לאחר שנפגע או חלה, יהיה זכאי גם לשיקום מקצועי על חשבון ביטוח לאומי.
השיקום המקצועי כולל אבחון מקצועי, מימון מלא של לימודים, מימון מלא של נסיעות וחומרי לימוד ותשלום דמי כלכלה לתקופת הלימודים.
קרא עוד ותדע: מה מגיע לך ממס הכנסה?

לפנות למומחים ולחסוך את כאב הראש

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לסובלים מתסמונת התעלה הקרפלית וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 24/08/2017 15:33  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!