אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע לנפגעי תאונות עבודה...
לדעת הכל על פגיעה ברגל משער ברזל כתאונת עבודה
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

פגיעה ברגל משער ברזל כתאונת עבודה

נפגעת ברגל משער ברזל במסגרת עבודתך? חשוב שתדע שהמדינה מעניקה לך שלל זכויות רפואיות בגין התאונה. במידה והתאונה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, אתה זכאי לקצבאות והטבות שמטרתן לאפשר לך לחזור לאורח חיים תקין עד כמה שניתן בחיק המשפחה והקהילה.
כדי לממש את הזכויות המגיעות לך, עליך להגיש לביטוח לאומי ומס הכנסה מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים אותם יש למלא בדייקנות ובאופן מקיף. ההתמודדות מול רשויות המדינה השונות, עלולה לקחת זמן ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות להן אתה זכאי לפי חוק ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

כל מה שמגיע לך!

תאונת עבודה - מה זה אומר?
תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה לעובד שכיר תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעסיק או מטעמו או כתאונה שאירעה לעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.
מדובר באירוע פתאומי אשר נגרם לעובד על ידי גורם חיצוני שפוגע בו וגורם לו נזק, בגינו ניתן להגיש תביעות לקבלת פיצויים בכמה מישורים, כפי שיובהר בהמשך הדברים.
כאשר עובד שכיר עובר תאונת עבודה, באפשרותו להגיש תביעה לא רק בפני המוסד לביטוח לאומי, אלא גם כנגד המעסיק וזאת במידה ותאונת העבודה אירעה עקב התרשלותו של המעסיק, אם כי יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מתשלום הפיצויים של המעסיק.
כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במידה והתאונה התרחשה גם עקב התרשלותו של העובד, אז ייפסק לו אשם תורם בשיעור מסוים, אשר יקוזז משיעור אחריותו של המעסיק.
מקרה דוגמא של תביעה לקבלת פיצויים בגין פגיעה ברגל משער ברזל במסגרת עבודה
במסגרת הליך ת"א 2435-07-13 דכה נ' קווים מערכות תחבורה בע"מ, אשר התנהל בפני בית המשפט השלום בתל אביב, נדונה תביעה לקבלת פיצויים שהגיש עובד כנגד מעסיקו וחברת הביטוח של מעסיקו, לאחר שבעת עבודתו נפגע ברגלו משער ברזל.
העובד פונה לבית החולים, שם אובחן כסובל משברים בכף רגל ימין וכן עבר שני ניתוחים לתיקון השברים והוצאת הברגים מרגלו, כשביניהם רגלו קובעה למשך 3 חודשים. מדובר בתביעה שהוגשה בשנית על ידי עובד שהיה אסיר בעת הגשתה, לאחר שתביעתו הראשונה נמחקה מאחר שהעובד לא הגיש חוות דעת רפואית.
הצדדים הסכימו שהתביעה כנגד המעסיק לא התיישנה, אך התעוררה מחלוקת האם היא התיישנה לגבי חברת הביטוח של המעסיק. בית המשפט קבע כי כשם שמרוץ ההתיישנות כלפי המעסיק נעצר לפי סעיף 15 לחוק ההתיישנות, כך הוא גם נעצר כלפי חברת הביטוח שלו.
נסיבות האירוע התרחשו במהלך עבודתו של העובד, בהיותו בן 18, עת הוא התבקש לפרוק משאית במחסן בירושלים ביחד עם פועלים נוספים. לדברי העובד, בתום הפריקה הוא ביקש לסגור את שער המחסן העשוי ברזל, בגודל 2X4 מטרים, אך בעת הסגירה יצא השער ממסילתו. הוא ניסה לקפוץ אחורה כדי להימלט מהשער, אך השער נפל ופגע בחלקה הקדמי של רגלו.
הנתבעות טענו שהעובד לא הצליח להוכיח את התרחשות התאונה, מאחר שהיא מבוססת על עדותו היחידה כבעל דין ואין לתת בו אמון בשל עברו הפלילי המכביד. עוד נטען על ידן, שנסיבות התאונה שתיאר העובד אינן הגיוניות, מאחר שאם הוא היה קופץ אחורה, אז סביר להניח שהוא היה נפגע בחלקה האחורי של רגלו. לדבריהן, למרות שהיו עוד שני עדי ראיה לתאונה, הוא לא ניסה לזמנם לעדות.
בית המשפט דחה את טענות הנתבעות. לגבי עדותו היחידה של העובד, ציין בית המשפט כי נמצא לה חיזוק במסמך סיכום האשפוז שלו בבית החולים, שם צוין בזמן אמת שהעובד נפגע ברגלו ממשא כבד שנפל עליה.
עוד קבע בית המשפט, כי אופן תיאור התאונה על ידי העובד הינו סביר, מאחר שסביר שפני העובד היו מופנים באופן כלשהו לכיוון השער וכך הבחין בסכנה ורגלו הפשוטה קדימה אכן פנתה אל השער ומכאן שהפגיעה דווקא בגב כף הרגל ובחלקה הקדמי הולמת את התיאור.
כל מה שרצית לדעת על פגיעות בעבודה!
לגבי שני העדים של התאונה, ציין בית המשפט כי העובד הצהיר על זהותם בתצהירו וכן העיד שאחד מהם סיפר לו שנציגי הנתבעות באו לביתו וחקרו אותו ומכאן הוא הניח שגרסת אותו עד מוכרת לנתבעות.
אמנם, אין ספק שעדיף היה שהעובד יביא עדים אלה לאירוע על מנת שהוכחת תביעתו לא תבוסס על עדותו היחידה, אבל יש לזקוף לזכותו שהוא סיפק את פרטי העדים ואילו היה לנתבעות עניין כלשהו לברר את עובדות המקרה ולא רק להכחיש את טענות העובד, הן היו יכולות בעצמן לזמן את העדים הללו לעדות.
בהתאם לכל האמור לעיל קיבל בית המשפט את גרסת העובד לאירוע. עוד קבע בית המשפט כי המעסיק אחראי לתאונה. שכן, מחובת המעסיק לספק לעובדו מקום עבודה בטוח, ואילו שערים אינם אמורים לרדת מהמסילה, ליפול על מי שמפעיל אותם ולפצוע אותו.
התרחשות של אירוע כזה מצביעה על ליקוי בתכנון, בבניה או בתחזוקה של השער או בשיטת הפעלתו, עניינים אשר מטבע הדברים נמצאים באחריות המעסיק. התרחשות תאונה כזאת מצביעה על כך שהמעסיק לא עמד בחובות הזהירות המוטלות עליו. מנגד, קבע בית המשפט כי אין מקום לייחס לעובד עצמו תרומת אשם כלשהי.
מבחינת הנכות הרפואית, הצדדים הסכימו שלעובד נגרמו שינויי שחיקה מוגברים כתוצאה מהתאונה, אך נחלקו ביניהם לגבי שיעור אחוזי הנכות שיש לקבוע בגינם, מאחר שהעובד טען ל-10% והנתבעות ל-5%. לבסוף הוסכם ביניהם כי הנכות הרפואית תהיה בשיעור 7.5%.
לגבי הפסדי שכר לעבר, הסתבר כי העובד הועסק בזמן התאונה כמכונאי במוסך וכי הוא נאסר חצי שנה לאחר התאונה. העובד טען שבמשך חצי השנה עד למאסרו הוא לא עבד וטענתו התקבלה כסבירה. לא ברור מתי העובד שב למעגל העבודה לאחר מאסרו, אך ברור שעל תקופת היעדרותו זו מהעבודה הוא אינו זכאי לפיצוי.
לגבי שאר התקופה הוא טוען לנזקים על בסיס 10% נכות במכפלת שכרו, אולם נזקים לעבר טעונים הוכחה ואילו העובד לא המציא אסמכתאות שיעידו על הפסד כלשהו. בהתאם לכך נקבע כי נזקו המוכח של העובד נוגע רק להפסד הכנסתו במשך כחצי שנה אחרי התאונה, שערכם העדכני עומד על כ-42,000 ₪.
לגבי הפסדי השתכרות לעתיד, העובד טען להפסד חודשי על בסיס השכר הממוצע במשק כפול 36 השנים הבאות עד לפרישתו, בתוספת הפסד הפרשות פנסיוניות. אולם הנתבעות טענו כי בהתחשב בעברו הפלילי של העובד אין מקום לייחס לו פוטנציאל השתכרות בגובה השכר הממוצע במשק.
מעדות העובד הסתבר כי הוא גדל בסביבה בעייתית בלוד, השתמש בסמים, הסתבך בשוד מזויין וישב בכלא תקופה ממושכת, אך לדבריו הוא גם חזר למוטב, התחתן, נולד לו ילד והוא עובד כקופאי במכולת בלוד תמורת שכר של כ- 6,000 ₪ בחודש. אולם העובד לא הביא כל ראיה לטענותיו.
לפיכך לא ברור היה לבית המשפט מהי הכנסתו הממשית של העובד, האם הוא באמת צפוי להתפרנס מעבודה במובנה המקובל ומה צפויה להיות השפעת הנכות היחסית קלה שנגרמה לו על כושר השתכרותו, שכן אין כל ראיה ממשית לתלונות על מגבלות או על טיפול שלו נזקק העובד במרוצת השנים מאז פציעתו.
העובד גם לא הביא ראיה כלשהי לסידורי פנסיה שערך ולא ברור אם הוא שכיר או עצמאי ואין כל אינדיקציה לפגיעה בהפרשות פנסיוניות שלו. לאור כל זאת, אין מנוס מאומדן גלובאלי של הפגיעה בכל רכיבי כושר השתכרותו, אשר הוערך ב- 60,000₪.
בנוסף נפסקו לעובד פיצויים בגין כאב וסבל בסך 30,000 ₪, עזרת צד ג' והוצאות רפואיות בעבר ובעתיד בסך של 5,000 ₪, סה"כ סך של כ-137,000 ₪. מסכום זה נוכו תגמולי המוסד לביטוח לאומי ששולמו לעובד בסך של כ-58,000 ₪, כך שנותר לו סך של כ-79,000 ₪, בתוספת שכ"ט עו"ד בסך 15,000 ₪, הוצאות משפט בסך 5,000 ₪ ואגרה.
כדאי לקרוא עוד על גמלת נכות מעבודה.

לפנות למומחים ולחסוך את כאב הראש

על מנת להשיג את הפיצויים בגין התאונה, עליך למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים תוך מילוי קפדני ומדויק של כל הטפסים הנחוצים ובליווי המסמכים הרלוונטים. כל זאת במועד שנקבע לכך לפי החוק.
צריך לזכור שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 03/08/2017 10:44  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!