אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע ללוקים בשיתוק מוחין ולבני משפחותיהם...
לדעת הכל על שיתוק מוחין!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות בגין שיתוק מוחין

במידה וילדך אובחן כסובל משיתוק מוחין, הוא זכאי לזכויות רפואיות מסוימות מטעם המדינה במטרה להשתתף בהוצאות הכספיות של המשפחה ובפרט קבלת החזרים ממס הכנסה. זאת כדי להקל על גידולו של הילד ולאפשר לו ככל הניתן לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לילדך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ולדרוש סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לילדך בגין שיתוק מוחין ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה צריך לעשות עכשיו?

שיתוק מוחין - מה זה אומר?
שיתוק מוחי, CP, הינו שם כולל לקבוצת ליקויים התפתחותיים נוירולוגיים כרוניים, אשר עלולים להיגרם לעובר במהלך ההיריון או במהלך הלידה או לתינוק בשנותיו הראשונות. ליקויים אלו פוגעים בתפקודו המוטורי של הילד לכל אורך חייו.
הליקויים נוצרים עקב נזק מוחי או התפתחות לקויה של אזורי המוח, האחראים על התפקוד המוטורי, אשר גורמים לתקשורת פגומה בין הוראות המוח לבין פעולות השרירים.
הליקויים עלולים ליצור פגיעה בגפיים, המתבטאת בחולשת שרירים חריפה, נוקשות בשרירים ובגפיים, בצירוף בעיות מוטוריות שונות. מעבר לבעיות המוטוריות, קיימות גם הפרעות חושיות בשמיעה, בראייה ובדיבור וכן הפרעות קוגניטיביות, אפילפטיות, תקשורתיות, תפיסתיות והפרעות התנהגותיות.
שיתוק המוחין נחשב כיום לגורם העיקרי ליצירת נכות אצל ילדים. שכיחותו היא כשני מקרים על כל 1000 לידות והוא מופיע יותר בקרב משפחות מרובות ילדים.
הגורמים המוכרים לשיתוק מוחין הינם גורמים גנטיים, גיל הריון נמוך, ציון אפגר נמוך, הריונות מרובי עוברים, זיהומים, דימומים מוחיים, פגות, סיבוכי לידה וליקויים בתפקוד בלוטת התריס.
לא ניתן לרפא את שיתוק המוחין, אולם ניתן לסייע לילד הסובל ממנו על ידי הגברת התפקוד והיכולות ההתפתחותיות שלו ועל ידי מניעת התפתחותם של ליקויים נוספים. קיימת קשת רחבה של דרכי טיפול כאלו, אשר מתבצעות על ידי אנשי מקצוע שונים ומגוונים, כגון מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, פיזיותרפיסטים ועוד. בנוסף, ניתן להקל על הילד באמצעות עזרים שונים, תרופות ולעיתים אף הליכים ניתוחיים.
הקצבאות שהלוקה בשיתוק מוחין זכאי להן:
בראש ובראשונה במידה וילדך סובל משיתוק מוחין, מגיעות לך שתי נקודות זיכוי ממס הכנסה.
גמלת ילד נכה: משולמת לילד החולה בשיתוק מוחין מגיל שלושה חודשים ועד לגיל 18 שנים, בהתאם לרמה התפקודית שלו. הקצבה נועדה למעשה עבור הוריו של הילד, לצורך סיוע כלכלי בגידול הילד וסיפוק צרכיו הרפואיים.
בהתאם לחוזר המוסד לביטוח לאומי, ניתן לבסס את ההחלטה בדבר תשלום גמלת ילד נכה לילד חולה שיתוק מוחין על סמך הבדיקות הבאות, אשר נערכות במכונים להתפתחות הילד:
  • התפקוד המוטורי של הילד בגפיים העליונות ייקבע בהתאם לבדיקת Manual Ability - Macs Classification System.
  • התפקוד המוטורי של הילד בגפיים התחתונות ייקבע בהתאם לבדיקת Gmfcs - Gross Motor Function Gmfcs ,Classification System.
במקרים שבהם הילד טרם אובחן כחולה בשיתוק מוחין וזאת בעיקר בגילאים צעירים, תיקבע הזכאות לגמלה בהתאם לסעיף תפקוד לקוי בשתי גפיים כמפורט לגבי ילדים הזקוקים לטיפול רפואי מיוחד או בהתאם למבחן התלות שלו בזולת.
לשם הגשת הבקשה לקבלת גמלת ילד נכה יש לפנות למוסד לביטוח לאומי עם מסמכי הבקשה. לאחר מכן, הילד יעבור בדיקה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי, ביקור אחות או מרפא בעיסוק מטעם המשפחה ולבסוף ייערך דיון פנימי במוסד לביטוח לאומי לגבי קבלת ההחלטה בבקשה.
במידה והילד מוגבל ברגליו עקב שיתוק המוחין, ניתן לקבל עבורו גם גמלת ניידות וכן סיוע לצורך רכישת מתקנים ואביזרי ניידות. בנוסף, ניתן לקבל עבורו גמלת דמי מחייה, גמלת עזרה בלימודים וגמלה לסידורים מיוחדים.
על מנת להקל על ההורים לילד עם שיתוק מוחין, ניתנת להם בנוסף לגמלות אלו גם שורה נוספת של הטבות, בכפוף לעמידתם בקריטריונים מסוימים. הטבות אלו כוללות הנחה בתשלומי ארנונה, טלפון, חשמל ומים, קבלת תו חניה ותשלום אגרת רישוי מופחתת לרכב, הנחה במס הרכישה בעת קניית דירה, סיוע בשכר דירה, התאמת דירה בהתאמת דירה לילדים מוגבלים בניידות ועוד.
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה בשיתוק מוחין מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה בשיתוק מוחין שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות. פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה בשיתוק מוחין מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף מסמכים רפואיים וכן כל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
קרא ותדע: זכויות ילדים במסגרת החינוך המיוחד.

המומחים שלנו לשירותך

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לילדים עם שיתוק מוחין וכדי לקבל החזרי מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב מאוד להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לילדך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 16/07/2017 18:08  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!