אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולים בשיגדון...
לדעת הכל על שיגדון!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

הזכויות המיוחדות של החולים בשיגדון

סובל משיגדון? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.

על מנת לממש את הזכויות הרפואיות, עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.

רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין המחלה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

הקצבאות וההטבות שמגיעות לי

שיגדון - מה זה אומר?

מחלת השיגדון, המכונה גם גאוט, או צינית ובעבר גם פודגרה, הינה מחלת מפרקים כרונית המתבטאת בשיבוש מטאבולי אשר גורם לעלייה של רמת חומצת השתן בדם, המכונה גם פורין.

הצטברות חומצת השתן במפרקים והכליות, גורמת לעתים ליצירת דלקות ואבנים באיברים אלו ועקב כך לכאבים עזים ומתמשכים, אשר מקשים על תפקודם היומיומי של הלוקים במחלה זו. אולם, ברוב המקרים ניתן להקל על תסמיני המחלה ולאפשר לחולים בה להמשיך לתפקד בצורה סבירה.

המחלה נפוצה אצל גברים יותר מאשר אצל נשים ובעיקר בקרב גברים מבוגרים, הסובלים מהשמנת יתר, צורכים אלכוהול ואוכלים בשר עתיר כולסטרול בכמויות גדולות.

אריאל שרון ז"ל, ראש הממשלה לשעבר, הינו דוגמא ידועה לחולה במחלה זו.

בעבר כונתה מחלה זו גם בשמות כגון מחלת המלכים או מחלת הציידים, אשר מעידים על כך שהיא הייתה נפוצה בעיקר בקרב אוכלוסיות שצורכות כמויות גדולות של בשר.

הגורמים למחלה:
הסיבות למחלה כוללות גורמים המובילים לייצור עודף של חומצת שתן בדם ו/או גורמים אשר פוגעים במנגנונים האחראיים לפירוק חומצת השתן. גורמים אלו כוללים כאמור גיל מבוגר, השמנת יתר וצריכה מוגברת של בשר וכן צריכת אלכוהול, לחץ דם גבוה, נטילת תרופות מדללות דם, נטייה גנטית לחלות בגאוט, סוכרת, התקף לב ועוד.

תסמיני המחלה:
התסמינים מתבטאים בדרך כלל בנפיחות, אדמומית וכאבים בבהונות הרגליים. לעתים ייראו תסמינים גם במפרקים נוספים ובמיוחד במפרקי הברכיים, מפרקי אצבעות הידיים ומפרקי שורש כף היד.

במקרים ממושכים וקשים, תיתכן הצטברות של גושי חומצת שתן הנקראים טופי, מתחת לעור באזור המפרקים המעורבים.

תסמיני המחלה נוטים להתבטא בהתקפים הנמשכים בין מספר ימים למספר שבועות. לרוב התסמינים נעלמים לגמרי לאחר הורדת רמות החומצה באמצעים תרופתיים, אך בדרך כלל לאחר זמן מסוים הם חוזרים ומופיעים מחדש.

אבחון המחלה:
נעשה לרוב באמצעות תסמיניה הפיזיים החיצוניים, כפי שצוינו לעיל וכן באמצעות בדיקות דם לשם זיהוי יתר חומצת שתן בדם ובדיקות לאיתור אבנים בכליות ובמפרקים, לרבות באמצעות שאיבת נוזל מהמפרק הנגוע לצורך חיפוש אחר גבישים אופייניים ובדיקת אולטרסאונד של המפרקים המעורבים.

הטיפול במחלה:
הטיפול כולל טיפול תרופתי וטיפול תזונתי. הטיפול התרופתי כולל שני סוגי טיפול:
  • טיפול תרופתי מניעתי, שנועד למנוע את עליית רמות חומצת השתן בדם.
  • טיפול תרופתי בזמן התקף של המחלה, שנועד לטפל בדלקת ולהקל על תסמיני המחלה.
הטיפול התזונתי כולל הימנעות מצריכת אלכוהול, הימנעות מאכילת מזונות שמכילים ריכוז גבוה של פורינים, כגון חלקים פנימיים, דגים ופירות ים. בנוסף, מומלץ מאוד להפחית במשקל.

ההטבות שאתה זכאי להן כחולה שיגדון

בראש ובראשונה, הסובלים משיגדון, אשר הוכרו כבעלי אחוזי נכות אך מבקשים להמשיך לעבוד, יהיו זכאי להגיש בקשה להנחה במס הכנסה. ההנחה מותנית בגובה אחוזי הנכות. בנוסף, הם זכאים לקבל נקודות זיכוי ממס הכנסה.

קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי

קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה שיגדון מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות, הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.

עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.

לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.

יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.

קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שיגדון שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה.

מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.

לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה ולצרף אליה אישורים על הכנסות.

פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.

קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה שיגדון מתחת לגיל פרישה, אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.

לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה.

לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.

חולה בשיגדון אשר איננו זכאי לאחוזי נכות, אך עם זאת מתקשה לתפקד במשק הבית עקב המחלה וזאת במצבים בהם אין בני משפחה המתגוררים בבית ויכולים לסייע וכן במצבים בהם הכנסתו של החולה אינה מאפשרת לו לרכוש עזרה, זכאי להגיש בקשה לקבלת מימון לעזרה ביתית במשרד הרווחה. עזרה זו כוללת ניקיון הבית, בישול וכביסה.

בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון, הטבות מס, פטור מתשלומי מס הכנסה במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.

שאלות נוספות? נשמח לענות בפורום שלנו!

המומחים שלנו לשירותך

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לסובלים משיגדון וכדי לקבל החזרי מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.

כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.

רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 17/10/2017 16:32  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!