אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים משחמת הכבד...
הכל על שחמת הכבד!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

כל הזכויות לחולים בשחמת הכבד

סובל משחמת הכבד? חשוב שתדע שמגיעות לך זכויות רפואיות בגין המחלה ובמיוחד אם המחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך. על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום העבודה ומגוון טפסים נוספים.
כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את כל הטפסים בצורה מדויקת ונכונה ולהגישם במועד שנקבע לגורמים המתאימים. התמודדות מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה אינה תמיד קלה ואורכת זמן רב.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך בגין שחמת הכבד ומה צריך לעשות כדי לממש אותן במלואן וללא עיכובים?

מה מגיע לי?

שחמת הכבד - מה זה אומר?
שחמת הכבד, צירוזיס, הינה מחלה כרונית הפוגעת ברקמת הכבד והורסת אותה באופן בלתי הפיך. לרוב המחלה מהווה שלב מתקדם של פגיעה מוקדמת יותר בכבד. לעתים די בטיפול תרופתי או ניתוח קל כדי להקל על ההתמודדות עם המחלה, אולם לעתים הכבד ניזוק באופן שהוא אינו מתפקד עוד ואז אין מנוס מהשתלת כבד.
לפיכך, גילוי מוקדם מספיק של המחלה הינו חשוב ביותר, מאחר וביכולתו לעכבה ולמנוע סיבוכים הנגרמים בגינה.
הכבד הינו איבר חיוני ביותר בגוף האדם, אשר אחראי על תפקידים רבים, כגון פירוק החומרים הרעילים השוהים במערכת הדם, ייצור חלבונים, יצירת נוזל המרה החיוני לעיכול המזון ועוד. שחמת הכבד מופיעה למעשה לאחר שהכבד כבר נפגע קודם לכן מסיבה כלשהי, באופן שרוב רקמותיו הבריאות והמתפקדות הוחלפו ברקמה צלקתית אשר אינה מתפקדת.
הרקמה הצלקתית של הכבד חוסמת את זרימת הדם אל הכבד ומשבשת את פעילותו. עקב כך הכבד מפסיק לייצר חומרי קרישה העוזרים לשיקום הגוף מפציעות ונוצרת הצטברות רעלים ומרה בדם. למעשה, משמעות מחלת שחמת הכבד הינה הרס רקמת הכבד. הנזקים אשר נגרמים לכבד כתוצאה מן המחלה מתפתחים לאט ויכולים להימשך לאורך חודשים ואפילו שנים, אולם בסופו של דבר הם גם עלולים לסכן את חייו.
הגורמים הנפוצים למחלה:
  • צריכה מופרזת של אלכוהול.
  • תזונה לא נכונה.
  • סיבוכים של צהבת מסוג הפטיטיס B ו- C.
  • חשיפת הגוף לטפילים ורעלים שונים.
  • כבד שומני, הופעת רקמה שומנית שאינה מתפקדת, מסיבה שאינה ידועה, אך ייתכן שהיא קשורה לסוכרת.
  • חסימה של צינורות המרה.
  • חולים שעברו ניתוחי מעיים.
  • תרופות אשר פוגעות בתפקודי הכבד.
  • מחלות אוטואימוניות כגון צהבת אוטואימונית או מחלת כבד כרונית חסימתית, אשר תוקפות את תאי הכבד והורסות אותם.
  • מחלות תורשתיות כגון מחלת וילסון, אשר גורמת להצטברות נחושת בגוף, המוכרומטוזיס, אשר גורמת לעודף ברזל בגוף וסיסטיק פיברוזיס.
תסמיני המחלה:
משתנים בהתאם לקצב התפתחות המחלה. בתחילה לא ניכרים סימנים מיוחדים, כיוון שרקמת הכבד עדיין מצליחה לתפקד ולו באופן חלקי. אולם בהמשך ייתכנו תסמינים כגון חום, עייפות וחולשה, חוסר תיאבון, בחילות והורדה במשקל, זאת עקב אי יכולתו של הכבד לווסת את הרמה של החלבונים אשר מומסים בדם ואת רמתם של חומרים נוספים הזורמים בדם.
עם התקדמות המחלה עלולים להופיע תסמינים נוספים כגון צהבת, ורידים בולטים, בעיות בקרישת הדם, דימומים באף, בקיבה או בדליות וושט, נטייה להיפצע ולדמם בקלות, תחושת אי נוחות בבטן עד כדי כאב, תחושת גירוד, בצקת עקב הצטברות נוזלים ברגליים, מיימת עקב הצטברות נוזלים בבטן, הופעה של כתמים על העור ועל הבטן.
בשלב מאוחר יותר יכולה גם להופיע אנצפלופתיה, שהינה פגיעה בתפקוד המוח של החולה. הנזק שנגרם לכבד הינו בלתי הפיך, כך שבמצביה המתקדמים של המחלה פעמים רבות יש צורך בהשתלת כבד כדי להציל את חיי החולה.
הטיפול במחלה:
הטיפול במחלה אינו מסוגל לרפא אותה, מאחר שהנזק שנגרם לכבד הינו בלתי הפיך, אך יש בו כדי להאט את קצב התקדמות המחלה, להקל על תסמיניה ולמנוע התפתחות סיבוכים. טיפול זה כולל שינויים באורח החיים כגון הפסקה מוחלטת של צריכת אלכוהול והורדה במשקל במקרים של עודף משקל, תזונה דלת נתרן על מנת לצמצם את צבירת המים בגוף, טיפול תרופתי ביתר לחץ דם על מנת להקטין את הלחץ בווריד השער, כלי הדם המרכזי שמנקז את הכבד, טיפול תרופתי למצבי זיהום, משחות וקרמים להקלה על הגרד.
מאחר ומדובר במחלה כרונית, קיימת תקרת השתתפות עצמית לחולים לגבי מימון תרופות מסוימות אשר נכללות בסל הבריאות. כאשר השחמת נמצאת כבר בשלב מתקדם, כל שנותר הוא לטפל בסיבוכים שנגרמים בגינה. לדוגמא, כדי לטפל במיימת שנבעה משחמת הכבד יש להפחית ככל הניתן בצריכת מלחים ולהשתמש בתרופות משתנות אשר מפחיתות את עומס המלחים והנוזלים בגוף וכן בתרופות משלשלות כדי להפחית את עומס הנוזלים בגוף.
כאשר הכבד כבר נהרס כליל וחדל לגמרי מלתפקד, השתלת כבד הינה החלופה היחידה שמאפשרת להציל את חיי החולה ומשמעותה הינה הסרת הכבד הפגוע והחלפתו בכבד בריא מתורם.
באופן כללי, המחלה גורמת לפגיעה קשה ביכולת התפקוד היום יומי של החולה ובכושר השתכרותו. החולה מתקשה לעבוד בעבודות פיזיות או אף לעבוד במשך יום עבודה מלא מאחר והוא מתעייף מהר. בנוסף, החולה מתקשה בנהיגה, בטיפוס במדרגות ובביצוע פעולות יום יומיות רבות. על מנת לסייע לחולים בהתמודדותם עם המחלה, המדינה מעניקה להם זכויות והטבות כספיות שונות, שחשוב להיות מודע אליהן ולממשן.
ההטבות שאתה זכאי להן
בראש ובראשונה, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% אתה זכאי לקבל הטבות מס או פטור מלא מתשלומי מס הכנסה.
קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%. עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ומאפשרת לחולה לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות. פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית, או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
קרא ותדע: חוק הסיעוד והמשמעויות שלו!

תן לנו לעשות בשבילך את העבודה

לצורך קבלת הקצבאות המגיעות לחולי שחמת הכבד וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה בזכויות הרבות שמגיעות לך בגין שחמת הכבד.
חשוב שתדע, שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הקצבאות. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבדם, השקיעו לא מעט אנרגיה, זמן וכסף כאשר לא פעם, הפניה נדחתה על הסף או נותרה ללא מענה במשך זמן רב.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לילדך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 28/08/2017 12:53  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!