אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולי רטינופתיה...
לדעת הכל על רטינופתיה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לחולי רטינופתיה

סובל מרטינופתיה? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך, עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין רטינופתיה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה צריך לעשות עכשיו?

רטינופתיה - מה זה אומר?
רטינופתיה הינה מחלה ברשתית העין אשר יכולה לנבוע מפגיעה במבנה התקין של כלי דם הקטנים המזינים את רשתית העין, או מפגיעה ברקמת הרשתית.
הרשתית נמצאת בחלק האחורי של העין ותפקידה הינו לקלוט את התמונה ולהעביר אותה דרך הסיבים של עצב הראייה אל המוח. במידה והמחלה אינה מטופלת בהקדם, היא עלולה לגרום לאובדן ראיה חמור ואף עד כדי עיוורון מוחלט.
הסיבות לרטינופתיה כוללות בעיקר מחלות שתוקפות את כלי הדם של הרשתית וכן מחלות שתוקפות את רקמת הרשתית וזיהומים.
הסיבה העיקרית לרטינופתיה היא נזק שנגרם לכלי הדם של הרשתית עקב סיבוכים של סוכרת, שמכונה רטינופתיה סוכרתית, או עקב לחץ דם גבוה. סיבות נוספות לפגיעה בכלי הדם של הרשתית הינן מחלות אוטואימוניות שגורמות לדלקת של כלי הדם, הקרנות לאזור הפנים ומתן עודף חמצן לפגים.
מחלת הרקמה של הרשתית יכולות להיגרם מהשפעה של תרופות, מחלות דלקתיות לא זיהומיות, טראומה או ממחלות תורשתיות. זיהומים שיכולים לגרום לרטינופתיה נובעים מטפילים, נגיפים, חיידקים ופטריות. רטינופתיה שנובעת מזיהומים נקראת רטיניטיס.
תסמיני הרטינופתיה כוללים ירידה הדרגתית בראייה, טשטוש ראייה, ראיית חלקים צפים מול העיניים ובמקרים נדירים אובדן פתאומי של הראייה.
הטיפול ברטינופתיה כולל טיפולי לייזר לסתימת נקודות הדלף הגורמות לבצקת ברשתית ולהפרעה קשה בראייה המרכזית, הזרקת תרופות לחלל העין שמחישות את ספיגת הנוזלים שמצטברים במרכז הראייה ובמקרים חמורים גם ניתוחים להוצאת הדימום מהעין או לשם טיפול בסיבוכי המחלה, כגון היפרדות הרשתית וגלאוקומה.

הזכויות הרפואיות של חולה רטינופתיה
בראש ובראשונה, במידה ואובחנת כחולה רטינופתיה, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל פטור ממס הכנסה בתנאים הבאים: במידה ונקבעה לחולה דרגת נכות רפואית בשיעור של 100% נכות בגין ליקוי אחד או נכות רפואית משוקללת בשיעור של לפחות 90% בגין מספר ליקויים.
יש לשים לב שמדובר בנכות רפואית ולא בנכות תפקודית. לפיכך, מי שיש לו נכות רפואית בשיעורים נמוכים מאלו, לא יהיה זכאי לפטור, גם אם יש לו נכות תפקודית מקסימלית בשיעור של 100%.
(א) קצבת נכות כללית: קצבת ביטוח לאומי אשר ניתנת לחולה שמחלתו פוגעת ביכולת שלו לעבוד ולהשתכר וזאת מגיל 18 ועד לגיל הפרישה.
הקצבה ניתנת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה של החולה - נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו - לפחות 60% או נכות של 40% נכות וסעיף נכות אחד בשיעור נכות של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר להשתכר שלו - לפחות 50%.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה וזאת תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
(ב) קצבת סיעוד: קצבת ביטוח לאומי אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה ולצרף אליה אישורים על הכנסות.
פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי ביקור בביתך, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
(ג) קצבת שירותים מיוחדים: קצבת ביטוח לאומי נוספת המשולמת לחולה שהינו מתחת לגיל פרישה ואשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית, או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
(ד) קצבת ניידות: קצבת ביטוח לאומי אשר ניתנת לחולה שיש לו ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות, כדי לסייע לו השתלב בקהילה ולפתח חיים עצמאיים.
מרבית ההטבות ניתנות לבעלי רכב, אולם ניתנות הטבות גם למי שאינם בעלי רכב. ההטבות משולמות מכספי משרד האוצר, על פי הסכם הניידות שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי.

אחת הזכויות החשובות לסובלים מעיוורון הינה פטור ממס הכנסה: לקריאה נוספת בנושא לחץ כאן.
בנוסף לקצבת הניידות, יקבל החולה פטור או הנחה ממס ברכישת רכב, קצבת החזקת הרכב, הנחה בתשלומי רישיון הרכב ,תו חניה לנכה והנחות בחניונים. גובה הגמלה, גודל הרכב ואחוזי הפטור ממיסים נקבעים בהתאם לאחוזי הנכות לניידות.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הוועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
הוועדות קובעות אם יש ליקוי ברגליים, בהתאם לרשימת ליקויים מוגדרת, האם ישנה הזדקקות לכיסא גלגלים ושימוש בו והאם הליקוי שנקבע עשוי להשתנות או שהוא נקבע לצמיתות.
לאחר מכן יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.
קרא ותדע: פטור ממס בגין נוירופתיה!

המומחים שלנו לשירותך

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי רטינופתיה וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 12/02/2017 19:45  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!