אנחנו מציעים לך מידע וסיוע של אנשי מקצוע בהכנה לבדיקה אצל רופא תעסוקתי, כדי שתקבל את מקסימום זכויותיך...
אתר הזכויות הרפואיות שלי: לדעת הכל על רופא תעסוקתי!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

כל מה שחשוב לדעת על רופא תעסוקתי

במידה והנך עובד אשר נזקק לעבור בדיקה רפואית אצל רופא תעסוקתי כדי לבדוק קביעת אובדן כושר עבודה או קביעת החמרה במצבך עקב העבודה, מומלץ ללמוד אודות סמכויותיו של הרופא התעסוקתי.
המטרה המרכזית של ביקור אצל רופא תעסוקתי במקרים של תאונות עבודה, היא להעניק לנבדק במידת הצורך אישור בדבר קביעת אובדן כושר עבודה חלקי או מלא. כדי שזה יקרה חשוב להתכונן.
רוצה לדעת מה צריך לעשות כדי להתכונן לפגישה באופן המיטבי ולקבל את מקסימום הזכויות הרפואיות וההטבות שאתה זכאי להן?

מה עושים תכלס?

רופא תעסוקתי - מה זה אומר?
רופא תעסוקתי הינו רופא אשר מתמחה במגוון רחב של נושאים הקשורים לבריאות העובד ולרבות ביצוע בדיקות רפואיות לעובדים, במטרה להעריך את כשירותם לביצוע עבודה מסוימת וכן קביעת אובדן כושר עבודה של עובד.
הרופא התעסוקתי מעריך בעיות רפואיות בטווח ההקשר הרחב יותר של מסגרות פסיכו-חברתיות ותעשייתיות וככזה הוא מהווה מרכז לתקשורת יעילה בין עובדים, מעסיקים, מומחים רפואיים, סוכנים וחברות ביטוח.
תחומי הכשרתו והתמחותו של הרופא התעסוקתי
בדרך כלל, מומחה ברפואה תעסוקתית הינו בעל רקע נרחב ברפואה פנימית, עם הכשרה ומיומנויות מיוחדות בכל הקשור לבעיות בריאות שנובעות מהעבודה וזאת, בין היתר, בשל היחשפותו למגוון רחב של מקומות עבודה ונהלי עבודה.
במסגרת תפקידו הרופא התעסוקתי צריך, בין היתר, להיות בקיא בנושאים כגון בריאות העובד והשפעתה על תכנון שירותים, גורמים סוציאליים והתנהגותיים והשפעתם על בריאותו של העובד, חקיקה רלוונטית לבריאות האוכלוסייה העובדת, התמצאות בתקנות אגף הפיקוח על העבודה, אפידמיולוגיה תעסוקתית, פיזיולוגיה תעסוקתית, הערכת סיכונים סביבתיים, מחלות תעסוקתיות שכיחות כגון מחלות ריאה ועור ועוד.
התחומים הרפואיים בהם מתמחה הרופא התעסוקתי כוללים בעיקרם את התחומים הבאים:
  • הערכת מצב בריאותו של העובד וכשירותו הנוכחית והעתידית לביצוע עבודה מסוימת וזאת בטרם תחילת העבודה ו/או במהלכה.
  • פיקוח רפואי במקום העבודה, לרבות זיהוי ומניעת סיכונים תברואתיים ורפואיים, גיהות תעסוקתית והכשרת מטופלים להעסקה מבחינת ארגונומיה, נהלי עבודה ותהליכים תעשייתיים.
  • אבחון וטיפול קליני במצבים בריאותיים הקשורים לעבודה.
  • הגדרת הליקוי הרפואי, הערכת כושר עבודה וקביעת אובדן כושר עבודה וזאת בקרב נפגעי עבודה שחוו תאונות עבודה או מחלות מקצוע, תאונות דרכים, רשלנות רפואיות וכדומה.
  • מתן ליווי רפואי ושיקום לעובדים שנפגעו עקב מחלת מקצוע או תאונות עבודה.
  • מתן אישור בדבר קביעת אובדן כושר עבודה מטעם הרופא התעסוקתי.
באופן כללי ניתן לחלק את תפקידו של הרופא התעסוקתי לתפקיד מניעתי בכל הנוגע לשמירת תנאי העבודה ואבחון סיכונים שעלולים לגרום לפגיעות עבודה ולתפקיד אבחוני וטיפולי, בכל הנוגע לאבחון וטיפול בעובדים לאחר קרות הפגיעה בהם.
עם זאת, ניתן לומר כי המפגש של העובדים עם הרופא התעסוקתי מתרחש בדרך כלל לאחר שהעובד כבר עבר פגיעת עבודה וזאת לצורך קביעת אובדן כושר העבודה של העובד, אשר נחוצה לו לשם הגשת תביעה לקבלת קצבאות מהביטוח הלאומי ו/או פיצויים מחברת הביטוח הבריאותי בגין כך.
הרופא התעסוקתי הינו הגורם המוסמך הבלעדי לצורך קביעת אובדן כושר העבודה לצורך הגשת תביעות אלו ומכאן גם נובעת חשיבותו הרבה בעניין זה.
לפיכך, השלב הראשון בתהליך הגשת תביעה כזו הינו קבלת אישור רפואי מטעם רופא תעסוקתי, אשר קובע כי ישנו קשר סיבתי בין הפגיעה והנזק שנגרם לעובד לבין העבודה שלו וכי הפגיעה בעובד מונעת או מגבילה את כושר העבודה של הנפגע.
לשם קבלת אישור זה, על העובד לפנות בהקדם אל מרפאה תעסוקתית של קופת החולים בה הוא חבר. בהקשר זה יצוין כי על פי החוק הרופא התעסוקתי חייב לדווח על הפגיעה או המחלה לאגף הפיקוח על העבודה במשרד התמ"ת.
בסמכותו של הרופא התעסוקתי לקבוע קביעות שונות בעניין זה, כגון האם מדובר באובדן כושר עבודה חלקי או מלא, זמני או קבוע, האם הנפגע יכול להמשיך לעבוד בעבודתו כרגיל או שהוא זכאי להקלות מסוימות לפיהן אסור לו לעבוד בעמידה או לבצע עבודה פיזית מאומצת או להיחשף לשמש או רעש חזק ועוד.
בנוסף, בסמכותו של הרופא התעסוקתי להמליץ למוסד לביטוח לאומי בנוגע להגדלת אחוזי הנכות במקרים וחלה החמרה במצבו הרפואי של אדם שנפגע פגיעת עבודה.
במקרה כזה מדובר ברופא תעסוקתי מחוזי היושב בסניפים מחוזיים של קופות החולים השונות ואשר בסמכותו לקבוע בדבר החמרות מצב רפואי לגבי נפגעי עבודה בלבד.

לקריאה נוספת על קבלת מעמד נכה נזקק

תן לנו לעשות בשבילך את העבודה

הקביעה בדבר אובדן כושר העבודה של העובד או בדבר החמרת מצבו עקב פגיעת עבודה, נעשית על ידי הרופא התעסוקתי באמצעות תשאול העובד, בדיקתו הפיזית והסתמכות על מסמכים רפואיים רלוונטיים של העובד.
לפיכך, חשוב מאוד להגיע למפגש עם הרופא התעסוקתי כשאתה מוכן היטב לפגישה זו ומצויד בכל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים למצבך. לשם כך מומלץ מאוד להיעזר במומחים המנוסים בטיפול בנושאים כאלו.
רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 30/01/2017 11:19  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!