אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לאנשים שסובלים מקרישיות יתר...
לדעת הכל על קרישיות יתר!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לחולים בקרישיות יתר

סובל מקרישיות יתר? חשוב שתדע שמגיעות לך זכויות רפואיות מסוימות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין קרישיות יתר ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה מגיע לי?

קרישיות יתר - מה זה אומר?
קרישיות יתר, טרומבופיליה, הינה מחלה אשר פוגעת במנגנון קרישת הדם ומתבטאת בכך שהדם בגוף נקרש בקלות יתר או יתר על המידה.
כתוצאה מכך נוצרים קרישי דם, טרומבוזות, בורידים או בעורקים, אשר עלולים להביא לשבץ, תסחיף בריאות, מחלות דם ועורקים, פגיעה לבבית עד כדי התקף לב, פגיעה באיברים פנימיים שונים ואף עד כדי סיכון חיים.
עם זאת, חשוב לציין כי לא כל קריש דם מצביע בהכרח על קיומה של מחלה זו וכמו כן ישנם מטופלים שיכולים לחיות עם המחלה במשך שנים רבות, באמצעות לקיחת תרופות מתאימות.
למערכת הדם ישנה כידוע תפקיד חיוני וקריטי בגוף האדם, בעיקר בכל הקשור להולכה של חמצן לאיברי הגוף השונים, כמו גם חומרים חיוניים אחרים כגון מלחים, סוכרים, מינרלים, הורמונים ועוד.
פגיעה באספקת הדם לאיברי הגוף עלולה להביא במקרים חמורים לסכנת נמק ולאובדן יכולת השימוש בהם. לפיכך, אחד ממנגנוני ההגנה העיקריים של מערכת הדם הינו מנגנון הקרישה, אשר תפקידו להבטיח שפציעות ודימומים קלים לא יובילו לאובדן דם משמעותי, שסופו נזק רפואי חמור ואף מוות.
לשם כך, מנגנון קרישת הדם מונע את המשך זרימת הדם מהגוף ובכך מונע אובדן דם נוסף והחמרת המצב הרפואי. אבל, כאשר מנגנון הקרישה נפגע באופן שהוא גורם לקרישיות יתר, הדבר עלול לגרום להיווצרות קרישי דם בתדירות גבוהה ואלו עלולים לפגוע בזרימת הדם החופשית לאיבר מסוים ועקב כך לנזק רפואי חריף, במידה וחסימת זרימת הדם אינה מטופלת מיידית.
קרישיות יתר יכולה להיווצר עקב פגם מולד או עקב פגם נרכש. הפגם המולד נוצר בדרך כלל עקב גורם גנטי או חסר בחלבונים מסוימים ושל חומרים נוספים שנחשבים לפעילים במנגנון קרישת הדם.
הפגם הנרכש יכול להיווצר עקב מגוון סיבות, ביניהן חוסר תנועה ממושך, ניתוחים אורתופדיים, ניתוחים נוירוכירורגים, ניתוחי לב ומסתמים, מחלות דלקתיות מסוימות, הריון, נטילת גלולות למניעת הריון, השמנת יתר, מחלות מאטות זרימת דם, עישון, מחלות דלקתיות, מחלות אוטואימוניות, מחלות גידוליות ועוד.
בחלק נכבד מהמקרים הללו, כגון בשל שכיבה ממושכת, טיסה ארוכה, הריון, מדובר בתופעה זמנית שחולפת עם הזמן. כלומר, הופעתם של קרישי הדם במקרים אלו הינה אמנם תופעה מציקה, אך כזו שכרוכה באי נוחות זמנית העוברת במהרה ותו לא.
במקרים אחרים ישנם אנשים הסובלים מהבעיה במשך שנים ועם זאת מסוגלים לתפקד באופן מלא, באמצעות קבלת תרופות לדילול הדם או טיפול תומך אחר. אבל, ישנם גם חולים אשר עקב מחלה חווים קשיי תפקוד או התפתחות של תחלואה משנית שעלולה לגרום להם לנכות לתקופה מסוימת ואף לצמיתות, בגינה הם זכאים לקבלת קצבאות תומכות מן המדינה.
הקצבאות שאתה זכאי להן
בראש ובראשונה, במידה והנך סובל מקרישיות יתר, אתה זכאי להחזרי מס ממס הכנסה. בנוסף, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ניתן לקבל פטור מלא ממס הכנסה.
קצבת ילד נכה: משולמת לילד שחולה בקרישיות יתר, לרוב עקב פגם מולד, עד לגיל 18 שנים וזאת לרבות בהתאם למידת חומרת המחלה אצלו ותלותו במבוגרים, לרבות הוריו.
למעשה הקצבה נועדה עבור הוריו של הילד על מנת לסייע להם כלכלית בגידול הילד ובסיפוק צרכיו הרפואיים.
ילד שיש לו יותר מליקוי אחד המזכה אותו בגמלה, תשולם לו הגמלה על פי הליקוי המזכה בסכום הגבוה יותר.
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה.
מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות.
פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
כדי לקבל את הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה.
לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון, בהתאם לאחוזי הנכות שהוגדרו והכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
קרא ותדע: מידע מלא על אחוזי נכות!

המומחים שלנו לשירותך

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לסובלים מקרישיות יתר וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 21/05/2017 20:40  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!