אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לאנשים שסובלים מקרוהן...
לדעת הכל על הזכויות של חולי קרוהן!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לחולי קרוהן

סובל מקרוהן? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין קרוהן ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

כל מה שחשוב לדעת על הזכויות שלך

קרוהן - מה זה אומר?
מחלת קרוהן הינה מחלה דלקתית כרונית אשר פוגעת בכל חלקי מערכת העיכול, מהפה ועד לפי הטבעת ובעיקר במעי הדק.
המחלה יכולה להופיע בכל גיל, אך היא מופיעה לרוב בקרב שתי קבוצות גיל מרכזיות: גילאי 15-30 וגילאי 60-80, בשכיחות שווה בין גברים לנשים.
מקובל להניח שמדובר במחלה אוטואימונית, בגינה מערכת החיסון תוקפת את הרירית של מערכת העיכול וזאת עקב שילוב של גורמים גנטיים, סביבתיים וליקוי בתפקוד המערכת החיסונית. לעיתים המחלה מתפרצת עקב דיכאון, חרדה, מתחים נפשיים, או זיהום חריף.
תסמיני המחלה מתבטאים בהתלקחויות מעת לעת, תוך הפוגות ביניהן. כתוצאה מהמחלה, המעיים אינם סופגים כיאות את המזון בגוף, דבר הגורם לכאבי בטן עוויתיים, שלשולים, חום, חולשה, ירידה במשקל ובמקרים קשים אף לחסימת מעיים, למורסות בחלל הבטן, לניקוב דופן המעי ועוד.
ייתכנו גם סימפטומים מעבר למערכת העיכול, כגון פריחה אדומה וכואבת על החלק הקדמי של הרגליים, כיבים בחלל הפה, כאבי מפרקים, דלקת כבד כרונית, אבנים בכליות או בכיס המרה, אנמיה עקב חוסר ברזל בדם ועוד.
אבחון המחלה והטיפול בה
אבחון המחלה נעשה בהסתמך על תלונות החולה ובהתאם לבדיקות שונות שנעשות לשם איתור מקטעי מערכת העיכול המודלקים. בין הבדיקות: בדיקת קולונוסקופיה, גסטרוסקופיה, בליעת חומר ניגודי, בליעת קפסולה אנדוסקופיה, צילום בטן רגיל לשם אבחון חסימת מעיים או נקב במעיים ועוד.
ככלל, שתי הבדיקות המקובלות הראשוניות הנעשות כיום הן קולונוסקופיה עם ניסיון לחדירה למעי הדק הסופי, לקיחת ביופסיות ובדיקת CT, עם הזרקת ושתיית חומר ניגוד דרך הפה. שילוב שתי הבדיקות הללו מביא בדרך כלל לאבחון הנכון וגם למידע על היקף המחלה.
הטיפול במחלה כולל טיפול תרופתי וטיפול תזונתי, אשר אין ביכולתם לרפא את המחלה, אלא לדכא את הסימפטומים שלה. הטיפול התרופתי כולל אספירין, קורטיזון, אנטיביוטיקה ותרופות לדיכוי המערכת החיסונית של הגוף. מאחר ומדובר במחלה כרונית, קיימת תקרת השתתפות עצמית לחולים לגבי מימון תרופות מסוימות אשר נכללות בסל הבריאות.
הטיפול התזונתי משתנה מחולה לחולה בהתאם לרגישות הספציפית שלו לסוגי מזון ולחומרת המחלה שלו, כאשר במקרים קשים מקובל להוריד את רמת הסיבים במזון ולתת תוספי תזונה, בעיקר סידן, ויטמין B12 וחומצה פולית. במקרים חמורים לעתים אין מנוס מניתוח לצורך הסרת המקטעים המודלקים.
הקצבאות שאתה זכאי להן מהמוסד לביטוח לאומי
בראש ובראשונה, במידה ואובחנת כחולה קרוהן, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה. חולי קרוהן הסובלים משיעור נכות של לפחות 90% הינם זכאים לפטור מלא מתשלום מס הכנסה. במקרה אחרים ניתן לקבל הנחות במס דרך נקודות זיכוי.
קצבת ילד נכה: משולמת לילד שחולה בקרוהן עד לגיל 18 וזאת בהתאם למידת חומרת המחלה אצלו ותלותו במבוגרים, לרבות הוריו. הקצבה נועדה למעשה עבור הוריו של הילד, על מנת לסייע להם כלכלית בגידול הילד ובסיפוק צרכיו הרפואיים. ילד שיש לו יותר מליקוי אחד המזכה אותו בגמלה, תשולם לו הגמלה לפי הליקוי המזכה בסכום הגבוה יותר.
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה קרוהן מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%. עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
נוכח המגוון הרחב של התסמינים מהם סובלים חולי קרוהן, ספר הליקויים של המוסד לביטוח לאומי מגדיר טווח רחב ביותר של נכות רפואית בגין מחלה זו, החל מ-10% נכות רפואית לחולים הסובלים מהמחלה בצורה קלה, עם 4-3 יציאות ביום, ללא אנמיה וללא השפעה על המצב הכללי ועד ל-100% במקרים החמורים של המחלה, אשר מחייבים אשפוז.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ומאפשרת לחולה לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות. פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון ורכישת דירה, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
קרא ותדע: הכל על אחוזי נכות!

הגיע הזמן לקבל את מה שמגיע לך!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי קרוהן וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 23/05/2017 19:32  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!