המומחים באתר הזכויות הרפואיות שלי יסייעו לך בקבלת קצבת ילד נכה ויתר הזכויות שמגיעות לך כדי שתוכל לתמוך בילדך...
כל מה שחשוב לדעת על קצבת ילד נכה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
הזכויות שלך מול
הביטוח הלאומי
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

קצבת ילד נכה מהביטוח הלאומי

הילד שלך סובל חלילה מנכות כלשהי? חשוב שתדע שמגיעות לו זכויות רפואיות בגין הנכות וביניהן קצבת ילד נכה.
כדי לקבל קצבת ילד נכה עליך להגיש בקשה בפני המוסד לביטוח לאומי ולצרף לה מסמכים רפואיים, אישורי עבודה וטפסים נוספים שיש ביכולתם להוכיח את זכאותך לקצבה.
רוצה לדעת מה המשמעויות של קצבת ילד נכה ומה צריך לעשות כדי לקבל אותה?

מה צריך לעשות עכשיו?

קצבת ילד נכה - מה זה אומר?
קצבת ילד נכה הינה קצבת אשר משולמת על ידי הביטוח הלאומי עבור ילד נכה, בדרך כלל מגיל שלושה חודשים ועד לגיל 18 שנים, בהתאם לליקוי שיש לו ובהתאם למידת התלות שלו בזולת. ילד שיש לו יותר מליקוי אחד המזכה אותו בקצבה, תשולם לו הקצבה לפי הליקוי המזכה בסכום הגבוה יותר.
הזכאות לקצבה אינה לצמיתות והיא תיבדק מעת לעת עד גיל 18, על פי תנאים ומבחני זכאות שנקבעו בתקנות, המותאמים לגיל הילד ולמחלה שהוא סובל ממנה.
נציין כי ילד יכול להתקבל למעון יום שיקומי רק אם הוא זכאי לגמלת ילד נכה.
תנאי הזכאות לקבלת קצבת ילד נכה
קצבת ילד נכה ניתנת לילד שאשר עונה על התנאים המצטברים הבאים:
1. הילד נמצא בישראל והינו ילדו של מבוטח תושב ישראל.
2. הילד אינו מוחזק במשפחה אומנת או במוסד.
3. הילד אינו מקבל קצבת ניידות, למעט מי שנקבעו לו 80% הגבלה בניידות, או שהוא זקוק לכיסא גלגלים ומשתמש בו, או שבמשפחה ישנם שני ילדים נכים או יותר שלפחות אחד מהם מקבל גם קצבת ניידות.
4. הילד סובל מאחד מהליקויים הבאים:
  • ילד הסובל מעיכוב התפתחותי חמור, מגיל 91 ימים עד 3 שנים, אשר אינו מבצע את רוב הפעולות ותנועות הראש, הגפיים והגב שבני גילו מסוגלים לבצע אותן.
  • ילד הזקוק לנוכחות קבועה של הזולת, מגיל 91 ימים עד 18 שנים, אשר לא ניתן להשאירו לבד ללא השגחה, אפילו לפרקי זמן קצרים, עקב אירועים רפואיים תכופים, מחלה קשה או עקב ליקוי של הילד, או ילד שעקב ליקוי אינו יכול להבחין בגורמי סיכון לו או לזולת. לדוגמא, ילד בעל פיגור בינוני, מחלות קשות והפרעות נפשיות קשות.
  • ילד הזקוק להשגחה קבועה של הזולת, מגיל 91 ימים עד 18 שנים, אשר לא ניתן להשאירו לבד ללא השגחה, אפילו לפרקי זמן קצרים, בשל ליקוי, מחלה כרונית, בעיית התנהגות או הבנה לקויה של הילד והוא זקוק לנוכחות של הזולת בקרבתו, כדי למנוע מצבי סיכון לו או לאחרים, באופן החורג במידה ניכרת מילדים בני גילו. לדוגמא, ילד שאובחן כבעל פיגור קל.
  • ילד התלוי בעזרת הזולת הרבה יותר מבני גילו, מגיל 3 שנים עד 18 שנים והוא זקוק לעזרה בביצוע פעולות היומיום, קרי להתלבש, לאכול, להתרחץ, ניידות בתוך הבית ושליטה על ההפרשות, הרבה יותר מן הרגיל אצל בני גילו.
  • ילד שיש לו ליקוי מיוחד, כגון ירידה בשמיעה, תסמונת דאון, שניהם מהלידה ועד גיל 18, ירידה בראיה, פסיכוזה, לקות על הרצף האוטיסטי, אוטיזם ועוד, מגיל 91 ימים עד 3 שנים.
  • ילד הזקוק לסיוע בתקשורת, מגיל 3 שנים עד 18 שנים, בשל העדר מוחלט של תקשורת מילולית.
  • ילד הזקוק לטיפול רפואי מיוחד בשל מחלה כרונית קשה, בתדירות שנקבעה בתקנות. לדוגמא, ילד שנזקק לעירויי דם, דיאליזה, הזנה תוך ורידית ועוד.
  • ילד המאושפז בבית חולים לצורך קבלת טיפול נפשי.

    לקריאה נוספת על קבלת אחוזי נכות בגין פיגור שכלי
הליך הבקשה לקבלת קצבת ילד נכה
כדי לקבל קצבת ילד נכה, יש למלא ולהגיש טופס 7821 - תביעה לקצבת ילד נכה, בצירוף מסמכים נלווים אשר כוללים תעודה רפואית וסיכומי מחלה מהשנה האחרונה הכוללים גם את פירוט הטיפולים הרפואיים, אישור לימודים שימלא ויחתום המוסד החינוכי בו לומד הילד, בית הספר או גן הילדים.
לילד עד גיל 3 שאינו לומד, אפשר להביא אישור על טיפול התפתחותי, לאחר שגורם מוסמך מילא את האישור וחתם עליו.
את טופס התביעה יש להגיש בצירוף מסמכים נלווים וזאת לסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום מגוריו של המבוטח. ניתן להגיש את התביעה גם בתיבת השירות של הסניף, בדואר, בפקס ואף באופן מקוון באמצעות אתר האינטרנט של הביטוח הלאומי.
את התביעה יגיש הורה שהילד גר עמו, או האפוטרופוס שלו, או מי שמחזיק אותו למעשה.
שיעורי קצבת ילד נכה
שיעורי קצבת ילד נכה הינם בהיקף של 50%, 100%, או 188% והם נקבעים בין היתר, לפי רמת התפקוד של הילד, מידת תלותו בעזרת הזולת וטיפולים רפואיים שהוא זקוק להם.
מקבלי קצבה בשיעור של 100% או 188% מקבלים גם 17% תוספת לקצבה.
קצבת ילד נכה משולמת מהחודש שבו הוגשה התביעה, אולם ניתן לקבל את הקצבה גם באופן רטרואקטיבי, לגבי התקופה שקדמה להגשת התביעה, אם על פי המסמכים הרפואיים שהוגשו, התקיימו בה התנאים המזכים בקצבה.

כדאי לקרוא עוד: הכל על מבחן טובה לאבחון הפרעות קשב וריכוז

אתה לא לבד!

לצורך קבלת קצבת ילד נכה יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות לקבלת קצבת ילד נכה.
חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הקצבה.
רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל עבור ילדך את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 07/02/2017 12:37  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!