אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לאנשים שרגלם נקטעה במסגרת תאונת עבודה...
לדעת הכל על קטיעת רגל שהתרחשה במסגרת תאונת עבודה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

קטיעת רגל במסגרת תאונת עבודה

עברת תאונת עבודה כשכיר או כעצמאי שגרמה לקטיעת רגלך? חשוב שתדע שמגיע לך זכויות רפואיות ופיצויים בגין התאונה ובמיוחד אם זו פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי וביכולתך להשתכר.
על מנת לממש את הזכויות צריך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין התאונה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

דוגמאות למקרים דומים

תאונת עבודה - מה זה אומר?
תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה לעובד שכיר תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעסיק או מטעמו, או תאונה שאירעה לעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.
בדרך כלל, מדובר באירוע פתאומי אשר נגרם לעובד על ידי גורם חיצוני אשר פוגע בו וגורם לו נזק, כגון חומר כימי שנשפך על פועל ייצור במהלך עבודתו.
יחד עם זאת, ההגדרה הקלאסית של תאונת עבודה הורחבה כך שהיא כוללת גם תאונת דרכים שאירעה לעובד בזמן עבודתו וכן בדרך אליה ובחזרה ממנה. כאשר עובד שכיר עובר תאונת עבודה, באפשרותו להגיש תביעה בפני המוסד לביטוח לאומי.
במידה ותאונת העבודה אירעה עקב התרשלותו של המעסיק, העובד יוכל לתבוע גם את המעסיק, אם כי יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מתשלום הפיצויים של המעסיק, בהתאם לעיקרון לפיו אין פיצוי כפול.
כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במידה והתאונה התרחשה גם עקב התרשלותו של העובד, אז ייפסק לו אשם תורם בשיעור מסוים, אשר יקוזז אף הוא מסכום הפיצויים של המעסיק.
במידה ותאונת העבודה שגרמה לקטיעת הרגל הייתה למעשה גם תאונת דרכים שאירעה לעובד בזמן עבודתו או בדרכו אליה או בחזרה ממנה, העובד יוכל לתבוע גם את חברת הביטוח, אולם גם במקרה כזה יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מהפיצויים שהעובד יקבל מחברת הביטוח.

לקריאה נוספת על קבלת מעמד נכה נזקק.
מקרה דוגמא של תביעה לקבלת פיצויים בגין קטיעת רגל כתאונת עבודה
במסגרת הליך ת"א 3103/07 לאונטייב נ' הכשרת הישוב בע"מ, אשר התנהל בפני בית משפט השלום ברמלה, נדונה תביעה לקבלת פיצויים שהגיש עובד ששימש שעבד כפועל לפינוי אשפה מטעם עיריית נצרת, אשר רגלו נקטעה עקב תאונת דרכים שהוא עבר במסגרת עבודתו. העובד הגיש את התביעה כנגד חברת הביטוח שביטחה את המשאית.
ביום התאונה עבד העובד באיסוף אשפה במשאית. בזמן התאונה עמד העובד על גבי מדרגה בחלקה האחורי של המשאית המיועדת לעמידת פועלי איסוף אשפה. נהג המשאית נסע לאחור במהירות ופגע בעמוד שהיה מאחורי המשאית וכתוצאה מכך התקפלה המדרגה ורגליו של העובד נפגעו קשות.
הוא הובהל לבית חולים, שם אובחן כסובל מריסוק של שתי הרגליים. בהמשך הוא עבר ניתוח שבמהלכו נכרתה רגלו השמאלית מתחת לברך.
התאונה הוכרה כתאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי, שקבע לו נכות לצמיתות בשיעור של 75% עקב קטיעת רגל שמאל שלו מתחת לברך. בנוסף נקבעה לו נכות תפקודית בשיעור של 50%.
העובד טען כי מאז התאונה ובמהלך השנים נזקק לשיקום ארוך, במהלכו למד להתהלך בעזרת תותבת לרגל שמאל, להתמודד עם הכאבים הקשים לאחר הכריתה, לחיות ללא רגל, לרבות ביצוע פעולות יומיומיות, כאשר אף רגלו הימנית פגועה, מוגבלת וכואבת.
כמו כן, הוא נזקק לסיוע רב מבני משפחתו ומקרוביו, אשר עד היום מסייעים לו ברחצה, בלבוש ובפעולות היומיום. למרות שאשתו גם נכה, בשיעור של 49% ברגליה, גם היא מסייעת לו בביצוע פעולות היומיום, כגון רחצה, משום שאין ידו משגת לרכוש תותבת רחצה, שאינה כלולה בסל הבריאות.
בנוסף, הוא נזקק להתאמות במבנה ביתו, שכן חדרי השירותים והאמבטיה בביתו הינם קטנים והמעברים בחדרים צרים.
עוד טען העובד כי לפני התאונה, הוא עבד לא רק באיסוף אשפה, אלא גם בעבודות אחרות כגון בסדנה למנועים, ניקיון בתים וגינון וכי בעקבות התאונה נבצר ממנו לבצע עבודות אלו.
בית המשפט פסק לתובע פיצויים בסך כולל של 1,920,243 ש"ח, המורכב מהסכומים הבאים: כאב וסבל - 109,514 ₪, הפסד השתכרות לעבר - 685,189 ₪, הפסד השתכרות לעתיד - 657,529 ₪, עזרת צד ג' - 303,011 ₪, הוצאות רפואיות - 20,000 ₪, נסיעות/ניידות - 20,000 ₪ והתאמת דיור - 125,000 ₪.
מסכום זה יש לנכות את תשלומי המוסד לביטוח לאומי בסך של 1,744,213 ₪ וכן לנכות תשלומים תכופים בסך של 31,566 ₪, סה"כ, סך של 144,464 ₪, בצירוף שכ"ט עו"ד בשיעור 13% מהפיצויים והוצאות משפט.
לדעת יותר על: פטור ממס בגין קטיעת רגל!

להשיג את מה שמגיע לך ומהר!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לנפגעי תאונת עבודה וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים באופן מלא ומדויק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בסירוב מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 09/08/2017 13:20  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!