אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולי קוליטיס...
כל מה שרצית לדעת על קוליטיס!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות בגין קוליטיס

סובל מקוליטיס? במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מעניקה לך מגוון זכויות והטבות, בין היתר, החזרי מס, קצבאות ביטוח לאומי וסיוע כלכלי ונפשי שיעזור לך ולמשפחתך להמשיך לנהל אורח חיים תקין עד כמה שניתן.
על מנת לממש את הזכויות הרפואיות שלך, עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לרשויות הרלוונטיות, תוך הקפדה על הכללים. כדי להשיג את מה שמגיע לך, יש להתייצב במועד הקבוע לפי חוק במשרדים השונים ולהתמודד מול גורמים בירוקרטיים, בתורים ארוכים שדורשים סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין קוליטיס ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן במלואן?

כל מה שמגיע לך!

קוליטיס - מה זה אומר?
קוליטיס או בשמה המלא, קוליטיס כיבית, הינה מחלה דלקתית אוטואימונית כרונית של מערכת העיכול, אשר פוגעת ברירית המעי הגס ועלולה להתפשט ממנה לאזורים הסמוכים לו.
מחלה זו נמנית על קבוצת מחלות המעי הדלקתיות, כגון קרוהן והיא מופיעה לראשונה בעיקר בקרב גילאי 30-15 או 80-60. שכיחות המחלה בקרב נשים וגברים הינה זהה, אך כפי הנראה המחלה פוגעת בשכיחות גבוהה יותר בבני המעמדות הסוציו אקונומיים הגבוהים.
תסמיני המחלה: הינם מגוונים ביותר ומשתנים מחולה לחולה, לרבות בהתאם לדרגת חומרת המחלה אצלו. באופן כללי, תסמינים אלו כוללים דימומים רקטליים, שלשולים, עצירות, כאבי בטן, ירידה במשקל, אנמיה, עייפות ואף דלקות וכאבים באזורים אחרים בגוף, כגון הפרקים או העיניים. התסמינים מופיעים בגלים של התלקחות ונסיגה לאחר מכן, כאשר לא ניתן לצפות מראש מתי המחלה תתלקח.
הגורמים למחלה: אינם ברורים עדיין בוודאות, אם כי הנחת המוצא הינה שמדובר בשילוב של מספר גורמים, לרבות גורמים גנטיים וגורמים סביבתיים ובעיקר זיהומים. מקובל כי המחלה נובעת בשל תקיפת המערכת החיסונית את מערכת העיכול עקב סיבות שונות, כגון ליקוי במנגנון הבקרה במעיים, אשר גורם לכך ששכבת המוקוזה הרירית של המעי לא מתפקדת בצורה תקינה מבחינה חיסונית וכתוצאה מכך, מערכת החיסון תוקפת את התאים האנושיים. לעתים מערכת החיסון תוקפת את מערכת העיכול גם בתגובה למזונות מסוימים או בתגובה לנוכחות חיידקית ולעתים אף ללא גירוי חיצוני כלל.
אבחון המחלה: נעשה בהסתמך על תלונות החולה, בדיקות דם, בדיקות צואה ובדיקות הדמיה שונות. במסגרת בדיקות הדם, נבדקת רמת ההמוגלובין וכן האם חלה עלייה במדדי הדלקת, האם מתקיימת שקיעת דם מואצת, האם חלה עלייה במספר תאי הדם הלבנים והאם חלה עלייה במספר טסיות הדם. במסגרת בדיקות הצואה נבדקת נוכחות של חלבונים מסוג לקטופרין או קלפרוטקין.
בדיקות ההדמיה הנפוצות לצורך אבחון הקוליטיס כוללות בדיקת קולונוסקופיה, במסגרתה מוחדרת צינורית גמישה לפי הטבעת של המטופל כשהוא מטושטש, כאשר בקצה הצינורית ישנה מצלמה זעירה שמשדרת תמונה בהירה לגבי פנים המעי וכן בדיקת CT, אשר מאפשרת להתרשם מהעלייה בכמות השומן שעוטף את האגן ואת הרקטום, מהתעבות המעי ועוד.
הטיפול במחלה: כולל טיפול תרופתי וטיפול תזונתי, כאשר במקרים חמורים לעתים אין מנוס מניתוח לצורך הסרת המקטעים המודלקים. הטיפול התרופתי כולל תרופות שמשמשות לריפוי רירית המעי לאחר ההתקף ולתחזוקת המעי בזמן ההפוגה וכן תרופות סטרואידיות, אשר ניתנות במהלך ההתקף עצמו. מאחר ומדובר במחלה כרונית, קיימת תקרת השתתפות עצמית לחולים לגבי מימון תרופות מסוימות אשר נכללות בסל הבריאות.
הטיפול התזונתי ניתן באופן אישי לכל מטופל בהתאם לרגישותו הספציפית ולחומרת המחלה שלו. לרוב החולים מומלץ להימנע מצריכת מזונות שכוללים לקטוז, סיבים מלאים או תבלינים חריפים במיוחד.
ההטבות והקצבאות להן אתה זכאי
בראש ובראשונה, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90%, אתה זכאי להטבות מס או פטור מלא מתשלומי מס.
קצבת ילד נכה: משולמת לילד שחולה בקוליטיס עד לגיל 18 שנים וזאת בהתאם למידת חומרת המחלה אצלו ותלותו במבוגרים, לרבות הוריו. למעשה, הקצבה נועדה עבור הוריו של הילד על מנת לסייע להם כלכלית בגידול הילד ובסיפוק צרכיו הרפואיים. ילד שיש לו יותר מליקוי אחד המזכה אותו בגמלה, תשולם לו הגמלה על פי הליקוי המזכה בסכום הגבוה יותר.
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%. עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ומאפשרת לחולה לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות. פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
קרא ותדע: נקודות זיכוי במס הכנסה ואיך ניתן לקבל אותן!

למומחים שלנו יש פתרון

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לסובלים מקוליטיס וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם בזמן.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות באטימות ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 21/08/2017 13:20  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!