אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מצרידות...
לדעת הכל על הזכויות בגין צרידות!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

הזכויות שמגיעות לסובלים מצרידות

סובל מצרידות? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין הצרידות ובמיוחד אם זו פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.
על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה מדויקת ונכונה.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

למה אני זכאי?

צרידות - מה זה אומר?
צרידות הינה הפרעה במיתרי הקול אשר נגרמת עקב תפקוד לקוי של המיתרים וגורמת להפקת קול נמוך, עמוק, גס ומחוספס.
קיימות רמות חומרה שונות של צרידות, אשר יכולות לבוא לידי ביטוי בהפרעות קוליות, כאבי גרון, קשיים בדיבור ולעתים אף עד כדי אובדן כושר הדיבור, באופן זמני או קבוע.
הצרידות יכולה להתרחש עקב מגוון סיבות ולרבות עקב שימוש מאומץ במיתרי הקול, דלקות גרון, עלייה של מיצי קיבה חומציים למעלה הגרון אשר גורמת לגירוי מיתרי הקול, שיעול כרוני, אלרגיות, עישון, הופעת נגעים על מיתרי הקול כגון יבלות, צלקות, פוליפים, ציסטות וכדומה, תופעות לוואי של ניתוחים במיתרי הקול או גידולים סרטניים, בעיה נוירולוגית, אשר גורמת למיתרי הקול להיפתח ולהיסגר בחוזקה ועוד.
הטיפול בצרידות משתנה בהתאם לגורם הצרידות. במידה והגורם הינו למשל, שימוש מאומץ במיתרי הקול, ניתן לטפל בצרידות על ידי מתן מנוחה לקול ולימוד טכניקות דיבור נכונות אשר אינן מאמצות את מיתרי הקול וזאת באמצעות קלינאי תקשורת המלמדים כיצד לנשום ולדבר נכון. במידה ומדובר בהופעת נגעים על מיתרי הקול, ניתן לבצע ניתוח כירורגי להסרתם וכדומה.
ברוב המקרים הצרידות הינה צרידות זמנית אשר חולפת כעבור זמן מה, אולם לעתים הצרידות הינה מתמשכת ואף כרונית. במקרה כזה, מדובר בתופעה מדאיגה, הואיל והצרידות הממושכת עלולה לגרום לקשיי נשימה ואף להוות סימן מקדים לגידול סרטני ועל כן חשוב במקרה כזה לפנות לייעוץ רפואי.
הקצבאות וההטבות שאתה זכאי להן:
הצרידות נגרמת לא פעם אצל בעלי מקצוע מסוימים אשר מרבים להשתמש בקולם באופן מאומץ וממושך ואשר עבודתם מחייבת אותם להרבות בדיבור לפני קהל, לעיתים תוך כדי הרמת קול, כגון מורים, מרצים, זמרים ושדרנים.
במקרה כזה, ניתן לשקול הגשת בקשה לביטוח הלאומי אשר מעניקה גמלת נפגעי עבודה עקב תאונת עבודה או מחלת מקצוע.
לאחר הכרת המוסד לביטוח לאומי במקרה כפגיעה בעבודה, ישלם המוסד לנפגע דמי פגיעה בגובה 75% מהכנסתו של הנפגע עד למקסימום 90 ימים.
צרידות כתאונת עבודה: תאונת עבודה הינה תאונה שנגרמה תוך כדי ועקב העבודה, לרבות בדרך אליה וממנה. על פי תקנות המוסד לביטוח לאומי, צרידות בקרב עובדי הוראה תיחשב לתאונת עבודה רק כתוצאה ממקרה חד פעמי וחריג, כדוגמת צעקה חזקה במיוחד.
צרידות כמחלת מקצוע: מחלת מקצוע הינה מחלה אשר נגרמה כתוצאה מהעיסוק במקצועו של החולה בה. תקנות הביטוח הלאומי אינן מכירות בצרידות כמחלת מקצוע, אולם ניתן להכיר בה ככזאת על פי תורת המיקרו טראומה, המתייחסת לפגיעות זעירות וממושכות באיבר מסוים כתוצאה משימוש חוזר או לקוי בו.
לשם כך על החולה להוכיח כי הצרידות נגרמה באופן ישיר כתוצאה מעיסוקו במקצועו או משלח ידו, כי היא התגלתה אצלו לראשונה במהלך תקופת עבודתו, כפי שעולה מהרשומה הרפואית שלו וכי הוא עבר מספר טיפולים בגינה. כמו כן, עליו להגיש את הבקשה לקבלת הגמלה תוך שנה מתיעודה הראשוני של המחלה, בצירוף חוות דעת רפואית.
קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי:
גמלת נכות מעבודה: ניתנת למבוטח שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע בעבודה אשר זכאי לגמלת נפגעי עבודה ונותרה לו נכות עקב הפגיעה, באמצעות מענק חד פעמי, במידה והנכות עומדת על 19% או קצבה חודשית, במידה והנכות עומדת על 20% ומעלה.
לשם כך עליו להופיע בפני וועדה רפואית של הביטוח הלאומי שתקבע את דרגת נכותו. יש להגיש את התביעה בתוך 12 חודשים ממועד הפגיעה ורצוי להגישה סמוך לתום תקופת תשלום דמי הפגיעה. גם מבוטח שחזר לעבודה או לא נעדר מהעבודה יכול להגיש תביעה לגמלת נכות מעבודה.
כאשר מדובר בצרידות זמנית בלבד, לא ניתן לקבל בגינה אחוזי נכות. אולם כאשר מדובר בצרידות כרונית, ניתן לקבל אחוזי נכות בהתאם לחומרת מצבה ופיצוי כספי בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו:
  • צרידות קבועה קלה עד בינונית כשהדיבור ברור - 5%, ללא זכות לקבלת פיצוי מהביטוח הלאומי.
  • צרידות קבועה ניכרת ללא קשיים בקליטת דיבור - 10%, אשר מזכים בפיצוי חד פעמי מהביטוח הלאומי.
  • צרידות קבועה קשה הגורמת לזולת קשיים בהבנת הדיבור או קליטתו - 20%, אשר מזכים בקבלת קצבה חודשית מהביטוח הלאומי.
  • איבוד הקול בצורה מוחלטת - 30%, אשר מזכים בקבלת קצבה חודשית מהביטוח הלאומי.
חשוב להבהיר, כי קבלת הפיצויים הללו אינה מונעת מעובד ההוראה להמשיך בעבודתו באופן סדיר. יחד עם זאת, במקרים קשים בהם לא יוכל הנפגע להמשיך לעסוק בהוראה או שתיפגע הכנסתו בצורה משמעותית, רשאית הוועדה הרפואית להעניק לנפגע, בהתאם לגילו, דרגת נכות גבוהה יותר מזו שנקבעה לו מלכתחילה ועד כ-50% יותר מהקביעה הראשונית.
טיפול רפואי בחינם: ניתן אף הוא למי שהוכר כנפגע עבודה, למשך כל זמן שיידרש לו טיפול כתוצאה מהפגיעה.
לשם קבלת הטיפול, על החולה שהינו עובד שכיר לפנות לקופת חולים עם טופס הפניה מהמעסיק לקבלת טיפול רפואי, המכונה טופס ב.ל. 250. חולה שהינו עובד עצמאי יקבל טופס בקשה לטיפול רפואי בקופת החולים, המכונה טופס ב.ל. 283.
סוג הטיפול הרפואי והיקפו ייקבעו על ידי הרופא המטפל במבוטח מטעם קופת חולים.
שיקום מקצועי: מבוטח שאינו מסוגל להמשיך לעבוד בעבודתו ובמקצועו הקודמים, שהינו בעל 20% נכות רפואית לפחות ואשר זקוק להכשרה מקצועית, כדי לחזור לעבודתו או לעבוד בעבודה שמתאימה לכישוריו לאחר שנפגע או חלה, יהיה זכאי גם לשיקום מקצועי על חשבון ביטוח לאומי.
השיקום המקצועי כולל אבחון מקצועי, מימון מלא של לימודים, מימון מלא של נסיעות וחומרי לימוד ותשלום דמי כלכלה לתקופת הלימודים.
לדעת יותר על: קביעת אחוזי נכות למחלת מקצוע.

תן לנו לעשות בשבילך את העבודה

לצורך קבלת הקצבאות יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה בזכויות שמגיעות לך בגין צרידותך.
חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הקצבאות.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 29/05/2017 16:49  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!