אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולי פרקינסון...
לדעת הכל על פרקינסון!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

זכויות לחולי פרקינסון

סובל מפרקינסון? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין פרקינסון ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

הקצבאות וההטבות שמגיעות לי

פרקינסון - מה זה אומר?
פרקינסון הינה מחלה כרונית פרוגרסיבית חשוכת מרפא, אשר פוגעת בתאי המח המייצרים דופמין. דופמין הינו חומר המשמש להעברת אותות מהמוח למערכת העצבים המרכזית ואחראי גם על הפעלת מערכת התנועה של הגוף.
המחלה גורמת לפגיעה מאסיבית בתאי עצב שאחראים על ייצור הדופמין, עד כדי אובדן של 80% ומעלה מהם, אולם הסיבה למות התאים או לפגיעה בהם עדיין אינה ידועה, אם כי מתקיימים מחקרים רבים לגביה.
הדופמין הינו חומר שמהווה מעין שליח כימי, שאחראי על העברת אותות בין תאי עצב המכונים Substantia Nigra לתאי עצב המכונים Corpus Striatum וזאת על מנת ליצור פעולת שרירים תכליתית וחלקה. אבל, איבוד היכולת לייצר דופמין, גורם ל-Corpus Striatum לשגר גירויים עצביים בלתי תכליתיים, אשר מותירים את החולים ללא יכולת להוביל או לשלוט בתנועותיהם באופן נורמלי.
בנוסף למחלת הפרקינסון, קיים גם מצב אשר נקרא פרקינסוניזם, שגורם להופעת תסמינים דומים ומופיע בדרך כלל לאחר חשיפה לרעלנים או לשימוש בתרופות מסוגים שונים. האוכלוסייה העיקרית הנמצאת בסיכון לפתח פרקינסוניזם הינם חקלאים אשר חשופים לחומרי הדברה, שידועים ביכולתם לגרום לפרקינסוניזם.
תסמיני המחלה וקצב התקדמותה משתנים מחולה לחולה. ככלל, תסמיניה העיקריים כוללים רעד בגפיים, בלסת ובפנים, נוקשות בשרירים, איטיות תנועה וקשיי יציבות, שיווי משקל וקואורדינציה. בנוסף ייתכנו גם דיכאון, אובדן זיכרון וחשיבה איטית, קשיים בבליעה ולעיסה, בעיות עור, בעיות שינה ועוד.
המחלה הינה בעלת מהלך מתמשך ומתקדם המחמיר עם הזמן. עם התגברות המחלה, עלולים החולים להתקשות בהליכה, בדיבור ובהשלמת משימות פשוטות אחרות.
אבחון המחלה איננו פשוט וקל, מאחר ועדיין לא קיימות בדיקות דם או מעבדה היכולות לאבחן את המחלה. לפיכך, האבחון נעשה לרוב על פי הסימנים הקליניים האופייניים. על הרופא להתבונן בחולה לאורך זמן עד שיראה כי הוא סובל מרעד באופן עקבי וכי מצטרפים אליו סימפטומים קלאסיים נוספים.
במקרים רבים, האבחנה יכולה להיעשות גם על פי תגובה לטיפול, כאשר שיפור במצב לאחר תחילת הטיפול יכול לאשש את האבחנה של מחלת הפרקינסון.
הטיפול במחלה הינו טיפול תרופתי בעיקרו. עדיין לא קיימת תרופה למחלת הפרקינסון, אולם יש מגוון תרופות שביכולתן להקל מאוד על הסימפטומים של המחלה ולהאט את התדרדרות היכולת המוטורית. מדובר בעיקר בתרופת הלבדופה, שהינה חומר כימי אשר מגיע אל המוח והופך לדופמין.
בנוסף, ניתן להשתמש בקנאביס רפואי, לשם הקלה על תסמיני המחלה, כאשר ישנם מחקרים המוכיחים שיש בכוחו אף להאט את קצב התקדמותה של המחלה.
כמו כן, בשנים האחרונות ניתן לבצע ניתוח הנקרא גירוי מוחי עמוק, בו משתילים אלקטרודות אשר מפעילות את חלקי המוח שאינם מתפקדים היטב במחלת הפרקינסון. מדובר בניתוח שמאפשר לחולי פרקינסון רבים ליהנות משיפור משמעותי במצבם.
הקצבאות שאתה זכאי להן מהמוסד לביטוח לאומי
בראש ובראשונה, במידה ואובחנת כחולה פרקינסון, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה. חולי פרקינסון הסובלים משיעור נכות של 90% הינם זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה כולל פטור מתשלומים הנגבים מהפנסיה. כאשר ישנם מקרים בהם ניתן החזר רטרואקטיבי עד 6 שנים אחורה בנוסף לשנה שבה הוגשה הבקשה.
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה פרקינסון מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות.
חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה פרקינסון שעבר כבר את גיל הפרישה ומאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה.
מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות.
פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה פרקינסון מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות: לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה.
לשם קבלת ההחלטה החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
קצבת ניידות: קצבה אשר ניתנת לחולה פרקינסון שיש לו ליקויים ברגליו המגבילים אותו בניידות. בנוסף לקצבת הניידות, יקבל החולה פטור או הנחה ממס ברכישת רכב, קצבת החזקת הרכב, הנחה בתשלומי רישיון הרכב, תו חניה לנכה והנחות בחניונים.
גובה הגמלה, גודל הרכב ואחוזי הפטור ממיסים נקבעים בהתאם לאחוזי הנכות לניידות.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
הוועדות קובעות אם יש ליקוי ברגליים, בהתאם לרשימת ליקויים מוגדרת, האם ישנה הזדקקות לכיסא גלגלים ושימוש בו והאם הליקוי שנקבע עשוי להשתנות או שהוא נקבע לצמיתות.
לאחר מכן יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.
בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
כדאי לדעת יותר על: קביעת אחוזי נכות!

להשיג את מה שמגיע לך ומהר!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי פרקינסון וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 15/06/2017 16:30  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!