אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מפריצת דיסק צווארי...
לדעת הכל על פריצת דיסק צווארי!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

זכויות לסובלים מפריצת דיסק צווארי

סובל מפריצת דיסק צווארי? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין פריצת דיסק צווארי ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

הקצבאות וההטבות שמגיעות לי

פריצת דיסק צווארי - מה זה אומר?
פריצת דיסק הינה פציעה הנובעת מלחץ חזק המופעל על אזורים שונים בעמוד השדרה, שיוצר סדקים בדיסקים של אותו אזור בעמוד השדרה.
עמוד השדרה בנוי מחוליות גמישות שעוברות דרך הצוואר, הגב העליון, הגב המותני ועד לעצם הזנב. בין החוליות קיימים דיסקים, שעשויים מחומר סחוסי גמיש וחזק שמפריד בין החוליות השונות ותפקידם לבלום את הלחצים המופעלים על עמוד השדרה.
אבל, במידה והלחץ המופעל על אזור מסוים בעמוד השדרה הינו חריג בעוצמתו, הדיסק שבאותו אזור עלול לזוז ממקומו. תופעה זו מכונה פריצת דיסק.
פריצת הדיסק עלולה לגרום לכאב מקומי חזק באזור, שלעיתים מוקרן גם לגפיים וזאת מאחר שהדיסק שפורץ לוחץ על עצבים הקיימים בתוך התעלה השדרתית.
עוצמת הכאב משתנה בהתאם לעוצמת המגע עם העצבים. פריצת הדיסק עלולה לגרום הן לפגיעה אורטופדית, כגון הגבלות תנועה, קושי להתכופף וכדומה והן לפגיעה נוירולוגית-עצבית, כגון חוסר תחושה, נימול ועוד.
רוב פריצות הדיסק הינן מותניות, אך חלקן צוואריות. פריצת דיסק צווארי מתאפיינת בכאבים בצוואר, בשכמות ובמרפקים ובתחושת נימול באצבעות הידיים.
קיימות דרגות שונות לפריצת הדיסק:
  • בלט דיסק - כאשר קליפת הדיסק נקרעת וישנה דחיפה של פנים הדיסק החוצה.
  • בקע דיסק - כאשר נקרעת מרבית הקליפה העוטפת את הדיסק.
  • פריצת דיסק - כאשר נקרעת לחלוטין קליפת הדיסק והוא פורץ החוצה. יחד עם פריצת הדיסק, משתחררים גם כימיקלים הגורמים לדלקת ולנפיחות אשר נוגעת בתאי העצב וגורמת לכאב רב.
הגורמים לפריצת דיסק יכולים לנבוע משחיקה כללית של הגוף, משקל גוף עודף, הרמת משאות כבדים בצורה לקויה ללא כיפוף הברכיים, ישיבה ממושכת, ניוון של השרירים התומכים בעמוד השדרה עקב מחסור בפעילות גופנית, פעילות ספורטיבית קיצונית ללא הכנה מתאימה וחימום של שרירי הגוף.
הטיפול בפריצת דיסק כולל בעיקרו מנוחה ומשככי כאבים. מרבית אירועי פריצת הדיסק באזור הצוואר מתאחים באופן אוטומטי עם חלוף הזמן, אך במידה והדבר אינו נעשה, יש לשקול גם ניתוח להסרת הדיסק.
הקצבאות שאתה זכאי להן
בראש ובראשונה, במידה ואתה סובל מפריצת דיסק צווארי ונקבעו לך אחוזי נכות של למעלה מ- 90%, הנך זכאי לפטור ממס הכנסה.
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת למבוטח מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
אחוזי הנכות בגין פגיעה בעמוד השדרה נקבעים בהתאם למידת הגבלות התנועה ובהתאם למיקום הפגיעה בעמוד השדרה.
עבור הגבלת תנועה קלה עקב פריצת דיסק צווארי ניתנים 10% נכות רפואית, עבור הגבלה בינונית ניתנים 20% ועבור הגבלה קשה ניתנים 30%.
עם זאת, בהתאם לפסיקה תקדימית של בית המשפט, ניתן לקבל אחוזי נכות מצטברים בגין אותה פגיעה בעמוד השדרה וזאת הן בשל נזק אורטופדי והן בשל נזק נוירולוגי, דבר שמגדיל משמעותית את הסיכויים לקבלת קצבת נכות.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
גמלת נפגעי עבודה: גמלה אשר ניתנת עקב תאונת עבודה או מחלת מקצוע. ניתן לקבל בגינה דמי פגיעה, בתנאי שהמבוטח אינו מסוגל לעבוד לא בעבודתו ולא בעבודה מתאימה אחרת כתוצאה מהפגיעה וזאת למשך תקופת ההחלמה ועד ל-91 ימים.
תאונת עבודה הינה תאונה שנגרמה תוך כדי ועקב העבודה, לרבות בדרך אליה וממנה. פריצת דיסק צווארי יכולה להתרחש בעבודה או בדרך לעבודה, אם לדוגמא העובד הרים משא כבד אל מעבר לגובה הכתפיים או ביצע תנועה פתאומית או חדה או שנפל, נחבל או נפגע מחפץ כבד.
בנוסף להגשת התביעה לקבלת גמלת נפגעי עבודה בפני הביטוח הלאומי, העובד יכול להגיש תביעת נזיקין בגין תאונת העבודה גם כנגד מעסיקו.
גמלת נכות מעבודה: ניתנת למבוטח שסובל מפריצת דיסק צווארי, שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע בעבודה אשר זכאי לגמלת נפגעי עבודה ונותרה לו נכות עקב הפגיעה.
הגמלה ניתנת באמצעות מענק חד פעמי, במידה והנכות עומדת על 19% או קצבה חודשית, במידה והנכות עומדת על 20% ומעלה.
לשם כך עליו להופיע בפני וועדה רפואית של הביטוח הלאומי שתקבע את דרגת נכותו. יש להגיש את התביעה בתוך 12 חודשים ממועד הפגיעה ורצוי להגישה סמוך לתום תקופת תשלום דמי הפגיעה.
גם מבוטח שחזר לעבודה או לא נעדר מהעבודה יכול להגיש תביעה לגמלת נכות מעבודה.
טיפול רפואי בחינם: ניתן אף הוא למי שסובל מפריצת דיסק צווארי ואשר הוכר כנפגע עבודה וזאת למשך כל זמן שיידרש לו טיפול כתוצאה מהפגיעה.
לשם קבלת הטיפול, על החולה שהינו עובד שכיר לפנות לקופת חולים עם טופס הפנייה מהמעסיק לקבלת טיפול רפואי, המכונה טופס ב.ל. 250. חולה שהינו עובד עצמאי יקבל טופס בקשה לטיפול רפואי בקופת החולים, המכונה טופס ב.ל. 283.
סוג הטיפול הרפואי והיקפו ייקבעו על ידי הרופא המטפל במבוטח מטעם קופת חולים.
כדאי לדעת: כיצד ניתן לערער על הקטנת אחוזי נכות!

תן לנו לעשות בשבילך את העבודה

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לסובלים מפריצת דיסק צווארי וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 19/06/2017 20:07  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!