אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולי פסוריאזיס...
לדעת הכל על הזכויות של חולי פסוריאזיס!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לחולים בפסוריאזיס

סובל מפסוריאזיס? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה ובמיוחד אם המחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.
על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום עבודה ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה מדויקת ונכונה.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

מה צריך לעשות עכשיו?

פסוריאזיס - מה זה אומר?
פסוריאזיס, ספחת, הינה מחלת עור המתבטאת בנגעים המכוסים בקשקשת על גבי העור, אשר גורמים לגרד ולפגם אסתטי בולט ולא נעים למראה. אחד הגורמים המשמעותיים ביותר להופעת הפסוריאזיס הינו לחץ נפשי, מתח או טראומה.
מדובר במחלת עור אוטואימונית, באופן לפיו מערכת החיסון תוקפת את תאי העור, אותם היא מזהה בטעות כפולש זר וגורמת לחילוף מוגבר של תאי עור. חילוף זה יוצר את שכבת העור הקשה, דמוי קשקשת, בגווני אדום וסגול. עם זאת, אין מדובר במחלה מדבקת.
המחלה מופיעה אצל 3% מהאוכלוסייה, בעיקר בקרב אנשים ממוצא אירופאי. שתי התקופות הנפוצות להתפרצותה של המחלה הן גילאי 30-20 ו-60-50.
לא ניתן לרפא לחלוטין את המחלה, אולם ניתן להפחית באופן משמעותי את הסימפטומים ואת דרגת החומרה שלה ובכך להקל על הסובלים ממנה. הטיפולים המקובלים הינם שימוש במשחות ותרופות, אשר כלולות בסל הבריאות.
בנוסף, מקובל לטפל במחלה באמצעות חשיפה מבוקרת לקרניים אולטרא-סגולות, לרבות באמצעות שהייה בים המלח, מתקנים סולאריים, וטיפולי פוטותרפיה. קופות החולים משתתפות במימון טיפולים אלו, אך רק לגבי אחד מהם. עם זאת, הביטוחים המשלימים של קופות החולים הרחיבו במעט מימון זה.
טיפולים שמגיעים לך במימון המדינה
שהות בים המלח
החשיפה לשמש באזור ים המלח וטבילה קבועה בים זה, נחשבת לאחת השיטות הנפוצות ביותר לטיפול במחלת הפסוריאזיס.
זמן השהייה המינימאלי בים המלח אשר דרוש לצורך יצירת השפעה חיובית והפחתה של הנגעים, הינו 14-10 ימים, אם כי ברבים מהמקרים אף נדרשת שהייה של כארבעה שבועות.
השהייה בים המלח, הכוללת לינה והזנה מלאה בבית מלון, יחד עם שימוש בתרופות ובמשחות שונות, הינה יקרה למדי. לפיכך, חולי פסוריאזיס זכאים למימון השהייה בים המלח באמצעות קופות החולים, בסכום שאינו עולה על 70% מעלות השהייה וזאת בכפוף לתנאים הבאים:
  • המימון הינו למקסימום של 30 ימים בשנה.
  • המימון לא יעלה על 70% מעלות השהיה במלון ים המלח, או 230-238 ₪ ליום לשנה. סכום זה מתעדכן מעת לעת.
  • חולה שיעדיף לשכור דירה על פני שהות במלון, יגיש חשבונית על שכר הדירה ששילם ויקבל החזר לפי הכללים לעיל.
  • חולה שיעדיף לישון בביתו ולחזור לים המלח מדי יום יקבל החזר נסיעות בסכום שאינו עולה על הסכומים שצוינו לעיל ובתנאי שיציג הוכחה כי הגיע לים המלח במשך 10 ימים רצופים. היעדרות בימי שישי-שבת אינה קוטעת רציפות זו.
  • קטין חולה פסוריאזיס עד לגיל 18, זכאי למימון שהותו שלו בים המלח בצירוף מימון של 50% לשהות של מלווה מבוגר עמו.
טיפול במתקנים סולאריים
טיפול נוסף שנועד להקל על חומרת הפסוריאזיס הינו כניסה לבריכות סולריות הממוקמות בבתי חולים ציבוריים ומרפאות פרטיות מורשות. זהו למעשה תחליף לשהייה בים המלח, למי שאינו מעוניין או יכול להגיע לשם. החולה זכאי להחזר כספי עבור 30 טיפולים בשנה, בגובה 44 ש"ח ליום או 80% מעלות הכניסה.
טיפולי פוטותרפיה
טיפול נוסף שנמצא יעיל לחולי פסוריאזיס הוא חשיפה הדרגתית לקרני אור אולטרא/על סגוליים בתוך מכונות מיוחדות הממוקמות בבתי חולים ובמרפאות מיוחדות המתמחות בשיטת טיפול זו.
טיפול זה מקל פעמים רבות על חולי פסוריאזיס וניתן להגביר את יעילותו באמצעות נטילת כדור ייעודי בשם פסוראלן בשיטת PUVA. הטיפול מתבצע במשך 4 שבועות וזאת במסגרת אשפוז מלא או אשפוז יום בלבד.
על מנת לקבל טיפולי פוטותרפיה במימון מלא, יש לקבל הפנייה של רופא עור ולגשת אל אחד מהמכונים שבהסדר עם קופות החולים. המימון כולל עד 40 טיפולים בשנה, הנפרסים על פרק זמן של עד 4 חודשים.
זכויות חיילים חולי פסוריאזיס
חיילים שאובחנו כחולי פסוריאזיס במהלך שירותם הצבאי זכאים לסבסוד מלא של טיפולי לייזר, טיפולי אור אולטרה סגול, או טיפול תרופתי, בתנאי שדרגת נכותם הינה מעל 20%.
הקצבאות שאתה זכאי להן מהמוסד לביטוח לאומי
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
גמלת נפגעי עבודה: פסוריאזיס הינה מחלה העלולה להיגרם מתנאי עבודה לא נאותים, כגון חשיפה ממושכת לחומרים שונים, מגע ממושך עם חומרים מזיקים ועוד.
מי שחלה בפסוריאזיס עקב תנאי עבודה לא נאותים זכאי להגיש תביעה להכרה במחלתו כמחלת מקצוע ולקבל בגינה גמלת נפגעי עבודה וזאת בתנאי שהוא אינו מסוגל לעבוד לא בעבודתו ולא בעבודה מתאימה אחרת כתוצאה מהפגיעה.
לשם כך עליו להוכיח כי המחלה נגרמה באופן ישיר כתוצאה מעיסוקו במקצועו או משלח ידו, כי היא התגלתה אצלו לראשונה במהלך תקופת עבודתו, כפי שעולה מהרשומה הרפואית שלו וכי הוא עבר מספר טיפולים בגינה.
כמו כן, עליו להגיש את הבקשה לקבלת הגמלה תוך שנה מתיעודה הראשוני של המחלה, בצירוף חוות דעת רפואית.
גמלת נכות מעבודה: גמלה זו ניתנת לחולה פסוריאזיס, שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע בעבודה אשר זכאי לגמלת נפגעי עבודה ונותרה לו נכות עקב הפגיעה, באמצעות מענק חד פעמי, במידה והנכות עומדת על 19% או קצבה חודשית, במידה והנכות עומדת על 20% ומעלה.
לשם כך עליו להופיע בפני וועדה רפואית של הביטוח הלאומי שתקבע את דרגת נכותו. יש להגיש את התביעה בתוך 12 חודשים ממועד הפגיעה ורצוי להגישה סמוך לתום תקופת תשלום דמי הפגיעה. גם מבוטח שחזר לעבודה או לא נעדר מהעבודה יכול להגיש תביעה לגמלת נכות מעבודה.
טיפול רפואי בחינם: ניתן אף הוא לחולה פסוריאזיס שהוכר כנפגע עבודה, למשך כל זמן שיידרש לו טיפול כתוצאה מהפגיעה.
לשם קבלת הטיפול, על החולה שהינו עובד שכיר לפנות לקופת חולים עם טופס הפניה מהמעסיק לקבלת טיפול רפואי, המכונה טופס ב.ל. 250. חולה שהינו עובד עצמאי יקבל טופס בקשה לטיפול רפואי בקופת החולים, המכונה טופס ב.ל. 283.
סוג הטיפול הרפואי והיקפו ייקבעו על ידי הרופא המטפל במבוטח מטעם קופת חולים.
קרא עוד על: שיטת שקלול אחוזי נכות.

לפנות למומחים ולחסוך את כאב הראש

לצורך קבלת הקצבאות יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות לקצבה.
חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הקצבאות.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 24/05/2017 14:05  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!