אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מפמפיגוס...
כל מה שרצית לדעת על פמפיגוס!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

פמפיגוס והזכויות בגין המחלה

סובל מפמפיגוס? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה ובמיוחד אם המחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.
על מנת לממש את זכויותיך עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום העבודה ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל מביטוח לאומי ועל מנת לקבל החזרי מס, חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה מדויקת ונכונה. את המסמכים יש להגיש במועד שנקבע לפי חוק ולגורמים המתאימים. התמודדות מול רשויות המדינה אינה תמיד קלה ואורכת זמן רב.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך בגין פמפיגוס ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

למה אני זכאי?

פמפיגוס - מה זה אומר?
פמפיגוס הינה מחלה אוטואימונית נדירה וכרונית הגורמת לשלפוחיות בעור ובריריות. המחלה גורמת לגוף לייצר נוגדנים התוקפים את החלבון המחבר את תאי האפידרמיס הסמוכים דרך נקודות החיבור ועקב כך נוצרות בעור שלפוחיות אשר נוטות להתבקע וליצור כיבים שעלולים להזדהם.
שכיחות המחלה באוכלוסייה נדירה מאוד, היא נפוצה יותר בקרב יהודי מזרח אירופה ובאנשים ממוצא ים תיכוני. המחלה מופיעה בדרך כלל בעשור הרביעי ומעלה, אך עם זאת אובחנו מקרים של המחלה גם בקרב ילדים.
קיימים 7 סוגים שונים של מחלה זו, הנבדלים זה מזה לפי סוג החלבון שנפגע: פמפיגוס וולגריס, פמפיגוס פוליאצאוס, פמפיגוס פאראניאופלסטי, פצפיגוס ויגיטאנס, פמפיגוס ארייטרמאטוסיוס, פמפיגוס הרפטיפורמיס ופמפיגואיד.
תסמיני המחלה
משתנים בהתאם לסוג הספציפי שלה. לדוגמא, בפמפיגוס וולגריס מופיעות בשלפוחיות בוושט, בפה, בלחמית ובאברי המין, לפני שהן מתגלות על פני העור ואילו פמפיגוס פאראנאופלסטי מאופיינת בנגעים בשפתיים, בוושט ובהמשך גם בריאות.
באופן כללי, מדובר בהופעה של שלפוחיות בשכבה העליונה של האפידרמיס, ללא פגיעה ברקמות הרירית, הופעת שלפוחיות ברמה עמוקה יותר של האפידרמיס הפוגעת תחילה בריריות הפה ומשם ממשיכה לעור ולריריות אחרות כגון אברי המין, הוושט ועוד. השלפוחיות הנוצרות בעקבות המחלה עדינות, מלאות נוזל וקלות להתבקע. התבקעות השלפוחיות יוצרת כיבים אשר מלווים בכאב חד ומרבים להזדהם.
הגורמים למחלה
אינם ברורים מספיק, אך היא מתפרצת לרוב עקב שילוב של מבנה גנטי וגורמים שונים:
  • גורמים סביבתיים, כגון מזון מסוים, חומרי הדברה, תרופות וקרינה אולטרה סגולית.
  • גורמים פנימיים, כגון הורמונים, וירוסים או חיידקים ומחלות ממאירות.
  • גורמים נפשיים, כגון טראומה או לחץ נפשי.
הטיפול במחלה
כולל את איתור הגורם החיצוני למחלה ועצירת החשיפה לגורם זה וכן טיפול בסטרואידים, בעיקר פרדניסון.
ההטבות שאתה זכאי להן:
בראש ובראשונה, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% אתה זכאי להטבות מס או לפטור מלא ממס הכנסה. בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי:
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%. עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות. פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
קצבת ניידות: קצבה אשר ניתנת לחולה שיש לו ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות. בנוסף לקצבת הניידות, יקבל החולה פטור או הנחה ממס ברכישת רכב, קצבת החזקת הרכב, הנחה בתשלומי רישיון הרכב, תו חניה לנכה והנחות בחניונים. גובה הגמלה, גודל הרכב ואחוזי הפטור ממיסים נקבעים בהתאם לאחוזי הנכות לניידות.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
הוועדות קובעות אם יש ליקוי ברגליים, בהתאם לרשימת ליקויים מוגדרת, האם ישנה הזדקקות לכיסא גלגלים ושימוש בו והאם הליקוי שנקבע עשוי להשתנות או שהוא נקבע לצמיתות. לאחר מכן יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.
חולי פמפיגוס בדרגות הנמוכות אשר אינם מוכרים כנכים על ידי הביטוח הלאומי או שהביטוח לאומי הכיר בהם כבעלי אחוזי נכות נמוכים, אשר אינם מזכים אותם בקצבאות דרך מוסד זה, זכאים לפנות לעזרה למשרד הרווחה, בכפוף למבחן הכנסותיהם.
חולה המתקשה בניקיון הבית עקב הקושי לבוא במגע עם חומרי הניקוי, זכאי להגיש בקשה לקבלת עזרה ביתית. במסגרת עזרה זו יסייע משרד הרווחה במימון עוזרת בית למספר שעות בשבוע.
קרא ותדע: כיצד לחשב את אחוזי הנכות שלך!

להשיג את מה שמגיע לך ומהר!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי פמפיגוס וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 17/09/2017 11:39  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!