אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולי פיברומיאלגיה...
לדעת הכל על פיברומיאלגיה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לחולי פיברומיאלגיה

חולה בפיברומיאלגיה? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה ובמיוחד אם המחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.
על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום עבודה ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה מדויקת ונכונה.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

מה צריך לעשות עכשיו?

פיברומיאלגיה - מה זה אומר?
פיברומיאלגיה, המכונה דאבת השרירים, הינה מחלה הגורמת לפגיעות בשרירי הגוף וברקמות הרכות אשר מחברות ביו השרירים לעצמות.
המחלה מתבטאת בעיקרה בכאבי שרירים בגוף, אשר יכולים להתחיל מכאב עמום ולהגיע עד לכאבים חזקים מאוד, אשר משביתים את החולים בה מכל פעילות.
המחלה הוגדרה לראשונה בשנת 1990 ושכיחותה הינה כ-2% עד 4% מכלל האוכלוסייה. היא נפוצה בעיקר בקרב נשים בגילאים 30 עד 50.
בעבר נקראה מחלה זו בשם פיברוסיטיס והיא אף נחשבה בטעות לסוג של דלקת פרקים, אולם התסמונת אינה מלווה בדלקות פרקים ולכן גם אין עיוותים במפרקי הגוף.
כמו כן, למרות שכל תופעות הראומטיזם של השרירים מאפיינות אותה, החל מכאבים בעצמות השלד ומפרקי הגוף וכלה בכאבים חזקים בשרירים, אין מדובר במחלת שרירים כרונית.
הגורמים למחלה אינם ידועים עדיין בוודאות, מאחר שכל המחקרים שנעשו עד כה לא הצליחו להוכיח ממצאים חד משמעיים לגביה. עם זאת, יש הסוברים כי היא נובעת מרקע גנטי, הפרעות במערכת העצבים, טראומות גופניות, טראומות נפשיות, חסרים הורמונאליים ועוד.
תסמיני המחלה הינם כאבים בשרירי הגוף וכן כאבי ראש, מיגרנות, כאבי צוואר, נקודות רגישות בגוף בהן סף הכאב עולה, עייפות וחוסר שעות שינה, שינויים במצבי הרוח והחשיבה, דיכאון וחרדה, קשיים בריכוז וקשיים בביצוע מטלות מנטאליות פשוטות, קהות חושים או נימלולים בקצות הגפיים או בפנים ועוד. חשוב לציין כי התסמינים יכולים להופיע יחדיו בו זמנית, להתווסף עם הזמן או להיעלם וכאמור אין להם עדיין הסבר פיזיולוגי.
הטיפול בחולי פיברומיאלגיה נעשה באמצעות מתן תרופות כגון ליריקה וסימבלטה וכן טיפולי פיזיותרפיה, הידרותרפיה וכיוצא בזה. במקרים קיצוניים, חלקם זכאים גם לקבל קנאביס רפואי.
למרבה הצער, מדובר עדיין במחלה קשה לאבחון, גם מאחר ולא ניתן לאבחן אותה באמצעות בדיקות דם, בדיקות מעבדה או צילומי רנטגן.
לפיכך, כדי לאבחן את המחלה יש לערוך בדיקות על מנת לשלול את קיומן של בעיות רפואיות אחרות בעלות תסמינים דומים. רופאים רבים עדיין אינם מכירים בקיומה או שעדיין נוטים לבלבל את תסמיניה עם תסמינים של מחלות אחרות.
כתוצאה מכך, חולים רבים אינם מאובחנים כראוי ואינם מודעים כלל לעצם קיום מחלתם וממילא אינם מודעים לזכויות הניתנות בגין מחלה זו. עם זאת, ניתן לומר כי בשנים האחרונות גדלה במידת מה המודעות למחלה זו.
הקצבאות שאתה זכאי להן מהמוסד לביטוח לאומי:
(א) קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
עמותת אס"ף, עמותה שפועלת לקידום ההכרה בסבלם של הלוקים בתסמונת הפיברומיאלגיה, עתרה לבג"צ על מנת שהביטוח הלאומי יכליל את התסמונת בתוך רשימת הליקויים הספציפיים שלפיהם פועל המוסד לצורך קביעת נכות.
לטענת העמותה, היעדר הקריטריונים מביא לכך שוועדות רפואיות של הביטוח הלאומי פועלות באופן שרירותי תוך קביעת נכויות שונות במקרים זהים. מעבר לכך, גם חברות הביטוח וקרנות פנסיה נוטות להתעלם מהחולים בזכות העובדה שהביטוח הלאומי לא מתייחס כראוי לתסמונות אלה.
(ב) קצבת הבטחת הכנסה: חולי פיברומיאלגיה שמקבלים קצבת נכות כללית, זכאים לקבל גם קצבת הבטחת הכנסה מביטוח לאומי, מאחר שהכנסותיהם של החולים אינן מספיקות לרמת מחייה מינימלית.
(ג) קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה פיברומיאלגיה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה.
לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
(ד) קצבת ניידות: קצבה אשר ניתנת לחולה שיש לו ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות, כדי לסייע להם להשתלב בקהילה ולפתח חיים עצמאיים. מרבית ההטבות ניתנות לבעלי רכב, אולם ניתנות הטבות גם למי שאינם בעלי רכב. ההטבות משולמות מכספי משרד האוצר, על פי הסכם הניידות שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הוועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
הוועדות קובעות אם יש ליקוי ברגליים, בהתאם לרשימת ליקויים מוגדרת, האם ישנה הזדקקות לכיסא גלגלים ושימוש בו והאם הליקוי שנקבע עשוי להשתנות או שהוא נקבע לצמיתות.
לאחר מכן, יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.
לדעת יותר על: מימוש זכויות בגין מחלות וליקויים!

אתה לא לבד!

לצורך קבלת הקצבאות יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות לקצבה.
חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הקצבאות.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 10/05/2017 16:28  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!