אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מפוליציטמיה...
כל מה שרצית לדעת על פוליציטמיה
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

הכל על פוליציטמיה

סובל מפוליציטמיה? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה ובמיוחד אם המחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.
על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום העבודה ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה נכונה. את המסמכים יש להגיש במועד המדויק לגורמים המתאימים. התמודדות מול רשויות המדינה אינה תמיד קלה ואורכת זמן רב.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

מה צריך לעשות עכשיו?

פוליציטמיה - מה זה אומר?
פוליציטמיה הינה מחלה כרונית הגורמת לעודף כדוריות דם אדומות, עקב ייצור מוגבר שלהן במח העצמות. כדוריות הדם האדומות, כמו גם הלבנות, מיוצרות ללא הרף בתוך מח העצמות, על מנת להחליף כדוריות דם שנהרסו או מתו, אך לעתים נוצרים פגמים וחריגות בתהליך ייצורם. פוליציטמיה הינה מחלה המטולוגית אשר גורמת לעודף ייצור של כדוריות דם אדומות, דבר שעלול ליצור דם סמיך מאוד ועקב כך לגרום לקרישי דם, חסימות בכלי הדם ופקקת ורידית, עד כדי סיכון חיים.
קיימים שני סוגים של פוליציטמיה:
  • פוליציטמיה ראשונית - מחלה המכונה גם פוליציטמיה ורה ובקיצור PV. מחלה זו גורמת לייצור מוגבר של תאי הדם האדומים בדרך כלל עקב מוטציה גנטית, אשר גורמת לרגישות מוגברת של התאים המייצרים את תאי הדם האדומים להורמון אריתרופוייטין.
  • פוליציטמיה משנית - אינה מחלה בפני עצמה, אלא תוצאה של מחלת רקע אחרת המתאפיינת בחוסר חמצן מתמשך, כגון נפחת, דלקת סמפונות כרונית, מחלות לב כרוניות או חריגויות במבנה הלב, דום נשימה בשינה ויתר לחץ דם ריאתי.
המחסור הכרוני בחמצן עלול לגרום לייצור מוגבר של הורמון האריתרופוייטין ועקב כך לייצור מוגבר של כדוריות דם אדומות. פוליציטמיה משנית יכולה להיווצר גם עקב גידולים, לרבות בכבד ובכליות, אשר מפרישים את הורמון האריתרופוייטין.
תסמיני המחלה - כוללים כאבי ראש, עייפות, חולשה, סחרחורת, קוצר נשימה, תעוקת חזה, הזעה מוגברת, הפרעות בראייה, הפרעות באספקת דם לרגליים, תחושת צריבה, שיתוק, עקצוץ או חולשה בגפיים, נפיחות כואבת של מפרק יחיד, לרוב בבוהן, טרומבוזה של ורידי הכבד, דימומים בעור או ברירית, טחול מוגדל המתבטא בתחושת נפיחות בבטן השמאלית העליונה, ירידה במשקל, התגרדויות, בעיקר לאחר מקלחת חמה ועוד.
עם זאת, ייתכן שחלק מחולי הפוליציטמיה הראשונית לא יחוו כלל סימפטומים.
אבחון המחלה - נעשה על ידי בדיקות דם לשם בדיקת רמות תאי הדם האדומים, ההמוגלובין והורמון אריתרופוייטין. בנוסף, ניתן לבצע גם בדיקות של מח העצם על ידי ביופסיה או על ידי ניקור לשם בדיקת קצב ייצור תאי הדם האדומים בה וכן לצורך בדיקת קיום מוטציה גנטית המקושרת לפוליציטמיה ראשונית. אבחון הפוליציטמיה המשנית ייעשה בעיקר באמצעות אבחון מחלת הרקע שגרמה לה.
הטיפול במחלה - כולל בעיקרו טיפול הפחתת הסיכונים לאוטמים בעקבות קרישי דם באמצעות מתן תרופות לדילול הדם כגון אספירין ותרופות לדיכוי ייצור תאי הדם במח העצם. מאחר ומדובר במחלה כרונית, קיימת לחולים תקרת השתתפות במימון תרופות אלו. בנוסף, ניתנים טיפולים להקזת עודפי דם, ובמקרים מסוימים יש גם צורך לעבור ניתוח לכריתת הטחול.
חשוב לציין, שיש לטפל במחלה גם במצבים קלים יחסית שלה, הואיל וגם מצבים אלו עלולים לגרום לקשיים תפקודיים מהותיים, ירידה בתוחלת החיים ואף למוות. כמו כן, קיים סיכון מסוים לטווח הארוך של היווצרות סרטן הדם ושל של תחלואה משנית. יחד עם זאת, אם מקפידים על מעקב רפואי וקבלת טיפול מתאים, ניתן בהחלט להאריך חיים עם המחלה ולשפר באופן ניכר את איכות החיים.
הקצבאות שאתה זכאי להן
במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ניתן לקבל הטבות מס או פטור מלא מתשלומי מס הכנסה. בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה פוליציטמיה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית. לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה פוליציטמיה מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
שיקום מקצועי: חולה פוליציטמיה שאינו מסוגל להמשיך לעבוד בעבודתו ובמקצועו הקודמים, שהינו בעל 20% נכות רפואית לפחות ואשר זקוק להכשרה מקצועית כדי לחזור לעבודתו או לעבוד בעבודה שמתאימה לכישוריו לאחר שנפגע או חלה, יהיה זכאי לשיקום מקצועי על חשבון ביטוח לאומי. השיקום המקצועי כולל: אבחון מקצועי, מימון מלא של לימודים, מימון מלא של נסיעות וחומרי לימוד ותשלום דמי כלכלה לתקופת הלימודים.
קרא ותדע: איך מקבלים החזרי מס בגין המחלה?

הגיע הזמן לקבל את מה שמגיע לך!

לצורך קבלת הקצבאות יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה בזכויות שמגיעות לך בגין פוליציטמיה.
חשוב שתדע, שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הקצבאות. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבדם, השקיעו לא מעט אנרגיה, זמן וכסף כאשר לא פעם, הפניה נדחתה על הסף או נותרה ללא מענה במשך זמן רב.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לילדך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 14/09/2017 13:15  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!