אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לנפגעי תאונות עבודה...
לדעת הכל על פגיעה ביד ממכונת גריסה כתאונת עבודה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

פגיעה ביד ממכונת גריסה שהוכרה כתאונת עבודה

נפגעת בידך ממכונת גריסה במסגרת עבודתך? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין התאונה ובמיוחד אם זו פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.
על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום העבודה ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה מדויקת ונכונה. את המסמכים יש להגיש במועד המדויק לגורמים המתאימים. התמודדות מול רשויות המדינה אינה תמיד קלה ואורכת זמן רב.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

מה צריך לעשות עכשיו?

תאונת עבודה - מה זה אומר?
תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה לעובד שכיר תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעסיק או מטעמו או כתאונה שאירעה לעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.
מדובר באירוע פתאומי אשר נגרם לעובד על ידי גורם חיצוני אשר פוגע בו וגורם לו נזק, בגינו ניתן להגיש תביעות לקבלת פיצויים בכמה מישורים, כפי שיובהר בהמשך הדברים.
כאשר עובד שכיר עובר תאונת עבודה, באפשרותו להגיש תביעה לא רק בפני המוסד לביטוח לאומי, אלא גם כנגד המעסיק וזאת במידה ותאונת העבודה אירעה עקב התרשלותו של המעסיק, אם כי יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מתשלום הפיצויים של המעסיק.
כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במידה והתאונה התרחשה גם עקב התרשלותו של העובד, אז ייפסק לו אשם תורם בשיעור מסוים, אשר יקוזז משיעור אחריותו של המעסיק.
מקרה דוגמא של תביעה לקבלת פיצויים בגין פגיעה ביד ממכונת גריסה במסגרת עבודה
במסגרת הליך ת"א 496-08 ג.ב. נ' פאוזי, אשר התנהל בפני בית המשפט המחוזי, נדונה תביעה לקבלת פיצויים שהגיש עובד כנגד מעסיקו, לאחר שבעת עבודתו נפגע בידו הדומיננטית ממכונת גריסה.
התיק עסק בעובד צעיר בן 18, אשר במהלך חופשת הקיץ שקדמה לגיוסו לצה"ל עבד במפעל לגריסה ומחזור של מוצרי פלסטיק. 3 ימים בלבד לאחר שהחל לעבוד במקום, נתפסה ידו הימנית במכונת הגריסה ונפגעה קשות עקב כך.
העובד הובהל לבית החולים, שם אובחן אצלו שבר ושיתוק בידו הימנית. כתוצאה מכך העובד נאלץ לעבור שורה של ניתוחים לצורך שיקום היד. עקב הפגיעה העובד גם קיבל פטור משירות צבאי, אך למרות זאת הוא בחר להתנדב לצה"ל ובמשך כשנה וחצי שירת כעוזר רס"ר.
בעקבות שלב ההוכחות שהתקיים בתיק הסכימו הצדדים כי המעסיק יקבל על עצמו את האחריות לנזקי העובד, אם כי בניכוי 10% בגין רשלנות תורמת של העובד עצמו. כתוצאה מכך נותר לבית המשפט לדון רק בנזקי הגוף שאירעו לעובד עקב התאונה ובשיעור הפיצויים המגיע לו בגינם.
הנכות הרפואית של העובד התבטאה בתחום הפיזי-אורטופדי ובתחום הנפשי. שני הצדדים הגישו חוות דעת מומחה מטעמם לגבי שתי הנכויות הללו, כאשר בתחום הנכות הנפשית גם מונה מומחה מטעם בית המשפט עצמו, נוכח הפערים הגדולים שנמצאו בתחום זה בין המומחים מטעם הצדדים. לגבי הנכות האורטופדית, לא נמצאו פערים גדולים בין המומחים מטעם הצדדים.
המומחה הרפואי מטעם העובד טען כי נכותו האורטופדית המשוקללת של העובד צריכה להיות 75%, בשל השבר והשיתוק שנגרם ליד עקב התאונה.
לגבי קביעת המוסד לביטוח לאומי אשר פסק לעובד נכות בשיעור 10% בגין סעיף קטיעת כף היד, טען המומחה כי סעיף הקטיעה אינו מפצה את העובד בצורה נאותה ואינו מתאים לממצאים שנצפו, לפיהם העובד נפגע באזור הזרוע ולא בכף היד ובאזור גבוה ממנו, שם נגרם לו נזק עצבי קשה.
המומחה הרפואי מטעם המעסיק טען כי דרגת נכותו של העובד היא 70% בגין מצב מתאים לאובדן גף עליון ימין אצל דומיננטי ימני, מתחת למקום חיבור שריר הדלתואיד שקיים ומתפקד היטב.
בית המשפט החליט להעמיד את נכותו האורטופדית של העובד על 70%, בין היתר מאחר שהמומחה מטעם העובד מצא שיפורים ולו קלים ומינוריים במצב היד ערב חקירתו בבית המשפט, בעוד העובד לא הסכים לבצע בדיקה עדכנית שהייתה יכולה להראות את מצב היד ערב המשפט ועל כן יש לזקוף זאת לחובתו.
לגבי הנכות הנפשית, התגלו פערים משמעותיים בין חוות הדעת של המומחים מטעם הצדדים.
המומחה מטעם העובד טען כי העובד סובל מהפרעת הסתגלות ממושכת, בעלת אפיונים חרדתיים, מדוכדכים/נמנעים ופוסט-טראומטיים, אשר מקנה לו נכות בשיעור 30%.
המומחית מטעם המעסיק טענה כי לעובד הייתה נכות נפשית של 5% מיום התאונה ועד שנה וחצי לפני שבדקה אותו וכי לאחר מכן לא נותרה לו כל נכות נפשית.
המומחית חלקה על חוות דעתו של המומחה מטעם העובד, בין היתר בכך שאותו מומחה לא התייחס לעובדה כי במהלך הזמן חל שיפור בסימפטומים של העובד ולכן קשה להתייחס להפרעה כצמיתה. אנשים הסובלים מנכות נפשית בשיעור 30% לרוב נזקקים לטיפול נפשי אינטנסיבי בעוד העובד סירב לקבל טיפול נפשי כאשר הוצע לו וכי העובד לא פנה אף לרופא משפחה בתלונות שיכולות לשקף בעקיפין מצוקה נפשית.
נוכח הפערים המשמעותיים בין חוות הדעת של הצדדים מינה בית המשפט מומחה מטעמו בעניין זה, אשר שימש גם כמומחה של המוסד לביטוח לאומי ואשר קבע לו נכות זהה לזו שהוא קבע עבור המוסד, בשיעור 10% בגין הפרעת הסתגלות כרונית וכוללת פגיעה בדימוי העצמי ופגיעה חברתית קלה.
המומחה ציין כי העובד לא שיקם עצמו מבחינה נפשית וזאת למרות שכבר חלפו שש שנים מאז התאונה. קיימת אצלו פגיעה צמיתה שקשורה לדימוי העצמי ולדימוי הגוף, שבאה לביטוי בקשיים בקשרים חברתיים, זוגיים ובייחוד בקשר עם בנות. אין עדות לדיכאון רבתי וגם לא להפרעה פוסט טראומטית, אך יש הפרעת הסתגלות כרונית.
מידע נוסף אודות: פגיעה נפשית שהוכרה כתאונת עבודה.
בית המשפט החליט לאמץ את קביעתו של המומחה מטעם בית המשפט, נוכח ההלכה אשר קובעת כי בית המשפט יסטה מחוות דעת של מומחה שהוא מינה רק במקרים חריגים ובהתאם לכך הוא קבע לעובד נכות נפשית בשיעור 10%.
לגבי הנכות התפקודית, טען העובד לנכות תפקודית של 100%, בטענה שהתאונה קטעה את מהלך חייו וכושרו לעבוד נשלל במידה רבה. ידו הדומיננטית שנפגעה בתאונה, משמשת כמתלה בלבד ואינה תפקודית. לכך יש להוסיף את הנכות הנפשית, בגינה סובל העובד מדימוי וביטחון עצמי נמוכים, מעיסוק רב בנכותו ומחוסר יכולת להסתגל למומו ולהתקדם בחייו.
המעסיק טען שהנכות התפקודית של העובד הינה 30% בלבד, כי לנכותו הנפשית אין השפעה על נכותו התפקודית וכי העובד עובד למחייתו והיקף עבודתו תלוי רק בו. אין מניעה שהעובד ישוב וישתלב במעגל העבודה, בעבודה שבהיותו צעיר יהיה מסוגל להתאים עצמו אליה.
בית המשפט ציין כי הנכות התפקודית היא כלי עזר בידי בית המשפט לקביעת הפגיעה בכושר השתכרותו של הנפגע.
במקרה זה העובד איבד את יכולתו לעבוד בעבודה פיזית המצריכה שימוש בשתי ידיים. הוא כן מצליח לעבוד בתחום המחשבים, אם כי סביר להניח שבאופן איטי יותר בהתחשב בכך שאינו יכול לתפעל את אצבעות יד ימין ולבצע פעולות כמו הקלדה ולחיצה על העכבר.
כמו כן בית המשפט ציין כי הוא התרשם שלעובד יש דימוי עצמי וביטחון עצמי נמוכים, שמשפיעים על התגייסותו לנסות ולמצוא את מקומו בשוק העבודה, משום שמראש הוא סבור כי אין לו מה להציע לעומת אדם בריא.
מנגד, העובד כן מצליח לעבוד, גם אם חלקית. מדובר באדם צעיר ואינטליגנטי, שהתאונה פגשה אותו בצומת מרכזי ומשמעותי בחייו לפני הגיוס.
ייתכן שגם לעיתוי זה הייתה השפעה מזיקה על התייחסותו לתאונה ולמגבלות בעקבותיה, בייחוד שמאדם פעיל וספורטיבי, בעל חיי חברה פעילים ואף חיי זוגיות, שעסק גם בספורט אתגרי על פי תצהירו, הפך לכמעט משותק בידו הדומיננטית ואף קיבל פטור משירות בצה"ל בגין מגבלתו.
למרות זאת התעקש לשרת בצה"ל והתנדב לשירות, ניסה לעבוד במספר מקומות ואף הצליח באחד מהם להתמיד. הוא לא ויתר על הטיול לתאילנד כפי שצעירים רבים בגילו עושים ואף עבר להתגורר בגפו בתל אביב לתקופת מה.
כל אלו מעידים על קיומה של יכולת תפקודית, חרף המגבלות וכן על נחישות ורצון להמשיך הלאה על אף הקשיים האובייקטיביים.
לאור כל האמור לעיל, קבע בית המשפט כי אין מקום להיעתר לבקשת העובד לנכות תפקודית מלאה, אך מאידך גיסא, גם ברור שחוסר התפקוד של ידו הדומיננטית משפיעה מאוד על יכולתו התפקודית. בהתאם החליט בית המשפט להעמיד את הנכות התפקודית של העובד על 75%.
בסיכומו של דבר, פסק בית המשפט לעובד פיצויים בסך כולל של כ-3.6 מליון ₪, אשר כללו את הרכיבים הבאים: הפסדי שכר לעבר כ-392,000 ₪, אובדן כושר השתכרות לעתיד כ-1.9 מיליון ₪, הפסדי פנסיה כ-260,000 ₪, עזרת צד ג' לעבד ולעתיד כחצי מיליון ₪, הוצאות רפואיות ונסיעות 20,000 ₪ וכאב וסבל 450,000 ₪.
מסכום זה נוכו לעובד 10% בגין אשם תורם וכן מלוא תקבולי המוסד לביטוח לאומי שהיו מגיעים לעובד לו הוא היה פונה לביטוח לאומי ומבקש לקבלם ממנו וזאת בסך כולל של כ-3.7 מליון ₪.
מכיוון שהעובד לא מיצה את מלוא הזכויות המגיעות לו מהמוסד לביטוח לאומי ולא פנה אליו כדי לקבל ממנו קצבה מיוחדת המגיעה לו, קבע בית המשפט על פי ההלכה כי יש לנכות מסכום הפיצויים את התגמולים הגבוהים שהעובד היה מקבל לו פעל למיצוי זכויותיו של הביטוח הלאומי.
התוצאה הסופית הייתה שסכום הפיצויים שנפסק לעובד בשיעור של כ-3.6 מליון ₪ נבלע בסכום הניכויים בסך של כ-3.7 מליון ועקב כך לא קיבל העובד למעשה דבר מן המעסיק.
קרא ותדע: כל מה שרצית לדעת על אחוזי נכות!

אתה לא לבד!

לצורך קבלת הפיצויים יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה וקבלה של הזכויות אשר מגיעות לך בגין תאונת עבודה.
חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הפיצויים. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבדם, השקיעו לא מעט אנרגיה, זמן וכסף כאשר לא פעם, הפניה נדחתה על הסף או נותרה ללא מענה במשך זמן רב.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!