אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לנפגעי תאונות עבודה...
לדעת הכל על פגיעה בעמוד שדרה צווארי כתאונת עבודה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

פגיעה בעמוד שדרה צווארי שהוכרה כתאונת עבודה

נפגעת בעמוד שדרה צווארי בשל עבודתך? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין התאונה ובמיוחד אם זו פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.

על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום העבודה ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה מדויקת ונכונה. את המסמכים יש להגיש במועד הקבוע לגורמים המתאימים. התמודדות מול רשויות המדינה אינה תמיד קלה ואורכת זמן רב.

רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

דוגמאות למקרים דומים

תאונת עבודה - מה זה אומר?

תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה לעובד שכיר תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעסיק או מטעמו או כתאונה שאירעה לעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.

מדובר באירוע פתאומי אשר נגרם לעובד על ידי גורם חיצוני אשר פוגע בו וגורם לו נזק, בגינו ניתן להגיש תביעות לקבלת פיצויים בכמה מישורים, כפי שיובהר בהמשך הדברים.

כאשר עובד שכיר עובר תאונת עבודה, באפשרותו להגיש תביעה לא רק בפני המוסד לביטוח לאומי, אלא גם כנגד המעסיק וזאת במידה ותאונת העבודה אירעה עקב התרשלותו של המעסיק, אם כי יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מתשלום הפיצויים של המעסיק.

כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במידה והתאונה התרחשה גם עקב התרשלותו של העובד, אז ייפסק לו אשם תורם בשיעור מסוים, אשר יקוזז משיעור אחריותו של המעסיק.

מקרה דוגמא של תביעה לקבלת פיצויים בגין פגיעה בעמוד שדרה צווארי במסגרת עבודה

במסגרת הליך ת"א 11587-01-10 פלוני נ' מקורות חברת המים בע"מ אשר התנהל בפני בית משפט השלום בתל אביב, נדונה תביעה לקבלת פיצויים שהגיש עובד כנגד מקורות, חברת המים הישראלית, לאחר שנפגע בעמוד השדרה הצווארי שלו בעת שהרים חפץ כבד במסגרת עבודתו.

התיק עסק בעובד ארעי וחדש, אשר בעת התאונה הועסק במקורות רק במשך 3 חודשים בלבד. בין הצדדים התעוררה מחלוקת הן לגבי נסיבות התאונה והן לגבי הנזק שנגרם בגינה.

העובד טען שהממונה הישיר שלו שלח אותו להביא עם טנדר קומפרסור, מדחס אוויר, במשקל של כ-90 ק"ג שנמצא באתר העבודה בו עבד.

אולם, במהלך הרמתו של העובד את החפץ נשמע קליק באזור הכתפיים והצוואר שלו והוא חש כאבים בצוואר ובכתף שמאל, אשר הקרינו ליד שמאל.

מאחר שהאירוע אירע לקראת סוף יום העבודה, שהיה גם היום האחרון לאותו שבוע, הוא המשיך לעבוד חרף הכאבים במעט הזמן שנותר עד לסיום יום העבודה, כ-40 דקות וזאת בהנחה שלאחר מכן הוא ירגיש טוב יותר, כך שהוא יוכל לחזור לעבודתו ביום א' כרגיל.

אבל, העובד לא חזר לעבודתו ביום א' שלאחר התאונה ולמעשה לא שב אליה מאותו היום עד כעבור חודש, עת פוטר ממנה. העובד סבל מתקופת אי כושר של כחודשיים ולאחר מכן החל לעבוד במקומות אחרים.

מקורות וחברת הביטוח שלה הכחישו את טענות העובד וזאת בהסתמך על עדותו של מנהל עבודה מטעם מקורות, אם כי לא אותו מנהל ששימש כמנהל הישיר של העובד בעת האירוע. מנהל העבודה העיד כי לא יעלה על הדעת שמישהו יורה לעובד להרים חפץ במשקל כה כבד, מאחר שברור שאף אדם לא מסוגל להרים לבדו משקל כה כבד.

בנוסף טען המנהל כי העובד לא דיווח בזמן אמת על האירוע בו נפגע, אלא סיים את עבודתו והלך לביתו. כמו כן נטען כי העובד ביצע עבודות גידור ויציקת בטון לעמודי גדר וכי בשום שלב לא היה צורך בשימוש במדחס אוויר שאינו נמצא כלל בשטח.

מגרסתו של העובד כלל לא ברור מהו החפץ שהוא נתבקש להרים, אולם החפץ היחיד שניתן להעריך שמתאים לתיאור הוא גנרטור, במשקל כ-30 ק"ג ואשר ניתן לגרור אותו באמצעות גלגליו וגם אם העובד היה נדרש להזיזו, הייתה ניתנת הוראה לעובד נוסף לעזור לו.

תביעתו של העובד לא הוכרה כתאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי, בנימוק שמחלתו נובעת ממחלה טבעית והשפעת העבודה עליה, אפילו אם הייתה כזו, פחותה בהרבה מהשפעת גורמים אחרים. העובד לא ערער על החלטה זו.

בית המשפט קבע כי הוא נוטה לייחס את העדר הדיווח המיידי של העובד על האירוע לראש הצוות במקום ולמעסיקה שלו, לכך שהעובד היה עובד ארעי שלא רצה לעשות בעיות וחשש להתלונן, כפי שהסביר גם לחוקר המל"ל. בית המשפט גם זקף לחובתה של מקורות, את העובדה שהיא לא טרחה להביא לעדות את הממונה הישיר של העובד.

לפיכך ולמרות שעדות העובד הייתה עדות יחידה של בעל עניין ולמרות הקשים שהתעוררו בעדותו לגבי סוג הכלי שהוא הרים ומשקלו, קבע בית המשפט כי הוא מקבל את גרסת העובד לפיה הוא נשלח עם טנדר להביא את המכשיר הכבד וכי הוא נאלץ להרימו לתוך הטנדר לבדו ותוך כדי ההרמה נפגע בכתפו.

קרא ותדע: זכויות הסובלים מפריצת דיסק צווארית.

עוד קבע בית המשפט כי בנסיבות אלו קמה למעסיק אחריות כלפי עובדו. למעסיק ישנה חובת זהירות מושגית לספק לעובד סביבת עבודה בטוחה, לפקח על נקיטת אמצעי זהירות ולהגן על העובד מפני מכשולים ותאונות שמעביד סביר צריך היה לצפות מראש.

במקרה זה קמה למעסיק גם חובת זהירות קונקרטית, בשעה שהוא שלח עובד בודד להביא מכשיר ששוקל כ- 30 ק"ג, אמנם בטנדר, אך ללא ספק צריך היה להרימו לטנדר לבד בשעה שצריך יותר מאדם אחד כדי לבצע משימה כזו.

עוד נקבע כי אין לייחס לעובד אשם תורם בנסיבות אלו. שכן, מדובר היה בעובד חדש וארעי אשר נדרש על ידי עובד ותיק ומנהל צוות לבצע משימה לבדו והוא פעל לביצועה כמיטב יכולתו. הוא לא יכול היה לדעת מראש שיזדקק לסיוע.

תפקידו של מנהל הצוות היה לקבוע לו מראש סיוע להרמת המכשיר לתוך הטנדר ולכן אין אשם תורם של העובד במקרה זה.

לגבי הנכות הרפואית של העובד, הגישו שני הצדדים חוות דעת מטעמם. העובד הגיש חוות דעת שקבעה כי בעקבות התאונה נותרה לו נכות לצמיתות בשיעור של 28%, אשר מורכבת מ-15% נכות בגין הגבלת תנועות עמוד שדרה צווארי ועוד 15% נכות בגין הגבלת תנועות בכתף שמאל.

מקורות הגישה חוות דעת שקבעה כי לעובד לא נותרה נכות בגין התאונה. עקב כך מינה בית המשפט מומחה מטעמו, אשר קבע אף הוא כי לעובד לא נותרה נכות עקב התאונה, מאחר שבמהלך 6 השנים שחלפו לאחר התאונה הוא לא התלונן כלל על בעיות בעמוד שדרה צווארי, לא פנה לרופאים אורתופדיים או רופאי משפחה ולא בוצע כל בירור לגבי עמוד השדרה הצווארי שלו.

בית המשפט קיבל את עדותו של המומחה מטעמו וקבע כי לא נותרה לעובד נכות רפואית כתוצאה מהתאונה ומכאן שגם לא נותרה לו אף נכות תפקודית. יתרה מכך, מעדותו של העובד עולה שמשכורתו עולה בהתמדה במקום עבודתו החדש, כך שלא נראה שיש פגיעה ברמה התפקודית שלו.

למעלה מן הדרוש נציין לעניין הנכות התפקודית כי מעדותו של העובד ומהמסמכים שצורפו עולה, כי הוא עובד היום בתפקיד סוכן בחברת "זטא ציוד הרמה ושינוע" מאז שנת 2006 וכי משכורתו עולה בהתמדה.

גם אם נטען כי שכשהחל לעבוד כנהג חש קושי ולכן הועבר לתפקיד סוכן, הרי שלא נראה מתלושי השכר כי משכורתו נפגעה ולכן אין פגיעה ברמה התפקודית.

לבסוף קבע לו בית המשפט פיצויים בסך כולל של 42,388 ₪, אשר כללו את הרכיבים הבאים: הפסדי שכר לעבר 22,888 ₪, עזרת צד ג' והוצאות 3,500 ₪, כאב וסבל 16,000 ₪. בנוסף נפק לו שכ"ט עו"ד בשיעור 23.6% מסכום הפיצוי והוצאות משפט.

שאלות נוספות? פנה/י אלינו בפורום!

המומחים שלנו לשירותך

לצורך קבלת הפיצויים יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה וקבלה של הזכויות אשר מגיעות לך בגין תאונת עבודה.

חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הפיצויים. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבדם, השקיעו לא מעט אנרגיה, זמן וכסף כאשר לא פעם, הפניה נדחתה על הסף או נותרה ללא מענה במשך זמן רב.

רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 24/10/2017 18:08  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!