אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע סיוע של אנשי מקצוע להורים לילדים עם עיכוב התפתחותי רב תחומי...
מימוש זכויות רפואיות בשל עיכוב התפתחותי רב תחומי!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
הדרך למימוש הזכויות הרפואיות שלך
ילדך סובל מעיכוב התפתחותי רב תחומי? מגיע לך לקבל החזרי מס הכנסה וקצבאות מהביטוח הלאומי! למענך מול מס ההכנסה, בדרך לקבלת החזר מס רטרואקטיבי - עד 6 שנים אחורה - ללא בירוקרטיה. הורים לילד עם עיכוב התפתחותי זכאים לקצבאות מהביטוח הלאומי והטבות רבות נוספות לפי חוק! פנה/י עכשיו לשיחה עם מומחה בדרך למימוש הזכויות הרפואיות שלך בלי תורים ובלי כאבי ראש.
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום
ועדותהשמה לקויותלמידה נכויותוקצבאות מחלותוליקויים מבחןטובה החזרימס

חשוב שתדע יותר על עיכוב התפתחותי רב תחומי

במידה וילדך סובל מעיכוב התפתחותי רב תחומי, חשוב לדעת כי בני המשפחה יכולים לממש מגוון זכויות רפואיות, שמטרתן להשתתף בהוצאות הכספיות, להקל על גידולו של הילד ולאפשר ניהול אורח חיים תקין ככל שניתן.
בין שאר הזכויות ניתן לקבל החזרי מס בסכומים גבוהים, קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי, הטבות בתשלומים לרשויות ועוד! על מנת לממש את הזכויות המגיעות לילד ולהורים, יש לפעול בנחישות מול רשויות המדינה השונות, בהתאם לכללים ולנהלים של כל אחד מהגופים הרלוונטיים.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך ולילדך ומה צריך וניתן לעשות בפועל לממש את הזכויות במהירות?

מה צריך לעשות עכשיו?

אם תרצה לשוחח עם גורם מקצועי ומנוסה, ולקבל חוות דעת מקיפה אודות הזכויות המגיעות לכל בני המשפחה בשל עיכוב התפתחותי של אחד הילדים, ניתן לפנות אלינו בכל עת.
עיכוב התפתחותי רב-תחומי - מה זה אומר?
על פי הפסיכולוגיה ההתפתחותית, ישנן אבני דרך שכל אדם צריך להשיג במהלך התפתחותו כדי להגיע לתפקוד נורמלי ומלא בתחומים מסוימים, כאשר לכל אבן דרך יש גיל נורמטיבי להשגה במהלך תקופת הילדות.
תחומי ההתפתחות בהם מדובר הינם התחומים הבאים: התחום הקוגניטיבי, תחום השפה והדיבור, תחום המוטוריקה העדינה ו/או הגסה, התחום הרגשי והתחום החברתי.
עיכוב התפתחותי הינו מצב בו הילד מתפקד פחות טוב באופן משמעותי מהמצופה מילדים בגילו בשני תחומי התפתחות, כאשר לרוב מדובר בתחום המוטורי ובתחום השפתי.
כאשר העיכוב ההתפתחותי מתבטא ביותר משני תחומים, אז מדובר בעיכוב התפתחותי רב-תחומי. רוב הילדים עם עיכוב התפתחותי מאחרים ביותר משני תחומי התפתחות, כך שתפקודם הכללי מלווה גם בליקוי קוגניטיבי ונחשב כאיחור פסיכו-מוטורי.
ילד בעל עיכוב התפתחותי יכול להתפתח לאט יותר בתחום בו קיים העיכוב, או שהתפתחותו אף עלולה להיעצר לחלוטין בתחום זה.
החשד לקיום עיכוב התפתחותי מתעורר בדרך כלל בגיל מוקדם של הילד וזאת בין שההורים עצמם מזהים קושי כלשהו אצל הילד, או במהלך בדיקה שגרתית של הילד בטיפת חלב, או שהגננת מזהה קשיים אצל הילד.
סימני זיהוי אלו כוללים למשל, מצבים בהם ילד בגיל שנתיים אינו מגיב לגירויים חיצוניים או לניסיונות יזומים למשוך את תשומת לבו.
סימנים מזהים בגיל מאוחר יותר נעשים בהתאם ליכולתו של הילד ליצור קשרים חברתיים ולשחק עם בני גילו ולפתח התנהגות מסתגלת בחברה.
הגורמים לעיכוב התפתחותי
הגורמים הינם מגוונים וכוללים ליקויים פיזיים כגון שיתוק מוחין, תסמונת גנטית ספציפית וכן ליקויים סביבתיים, כגון גדילה בסביבה שאינה מספיק מעשירה ומטפחת ואשר אין ביכולתה לספק את הגירויים הנדרשים לילד ובמקרים מסוימים עלולה אף לסכנו.
קבוצת הילדים שנמצאת בסיכון התפתחותי מוגבר כוללת פגים במשקל לידה מתחת ל-1500 גרם או שבוע 32 להיריון, ילדים שנולדו לאמהות מכורות לסמים ואלכוהול, תינוקות שסבלו מסיבוכים בדרכי נשימה בלידתם, תינוקות עם חשד לזיהום תוך רחמי וחשד לפגיעות מוחיות שונות.
אבחון העיכוב ההתפתחותי
האבחון נעשה על ידי אנשי מקצוע שונים, בהתאם לתחום שלגביו יש חשד לעיכוב. כך לדוגמא, אבחון נוירולוגי נעשה על ידי נוירולוג, אבחון שפתי על ידי קלינאי תקשורת, אבחון תפקודי על ידי מרפא בעיסוק, אבחון פסיכומוטורי על ידי פיזיותרפיסט ואבחון התפתחותי על ידי פסיכולוג התפתחותי.
לרוב, האבחון נעשה כבר בגיל מוקדם יחסית של הילד, בהתאם למספר מבחני התפתחות שקיימים בגיל הרך, כגון מבחני דנבר, ביילי, וקסלר, קלמס ועוד, אשר נועדו להעריך את כישורי ההתפתחות הקוגניטיבית, השפה והמוטוריקה העדינה והגסה של התינוקות.
זכויותיהם של ילדים בעלי עיכוב התפתחותי רב-תחומי
נדגיש כבר עכשיו כי במקרים רבים מגיע להורים לילד הסובל מעיכוב התפתחותי לקבל החזרי מס מרשויות מס ההכנסה. ההחזר מגיע להורים עובדים, ששילמו ומשלמים מס הכנסה לאורך השנים האחרונות ויכול להיות רטרואקטיבי, עד 6 שנים לאחור.
במקרים לא מעטים ההורים יכולים וצריכים לקבל קצבת נכות ולעיתים קצבאות אחרות בשל מצבו של הילד. ההכרעה בנושא תלויה לחלוטין בבדיקת מומחה רפואי והמלצותיו.
מבחינת המדינה, חוק הבריאות הממלכתי קובע כי הטיפול בילדים בעלי לקות התפתחותית צריך להתבצע במכונים וביחידות מוכרות להתפתחות הילד.
כיום כשליש מהמכונים להתפתחות הילד שייכים למשרד הבריאות וצמודים לבתי חולים כלליים, פרט למכון קהילתי אחד בירושלים, בעוד שאר המכונים ההתפתחותיים שייכים לקופות החולים השונות.
במידה וההורים בוחרים לטפל בילד באופן פרטי, על המטפל הפרטי להיות בעל ניסיון של לפחות שנתיים בעבודה במכון מוכר להתפתחות הילד.
בנוסף, במידה וילד בעל עיכוב התפתחותי רב-תחומי עונה על ההגדרה של ילד בעל צרכים מיוחדים, אז במקרה כזה הוא יהיה גם זכאי בין הגילאים 3-21 לחינוך מיוחד בחינם באזור מגוריו או קרוב ככל הניתן למקום מגוריו וזאת בהתאם לחוק חינוך מיוחד, תשמ"ח-1988.
על פי חוק זה, ילד בעל צרכים מיוחדים הינו ילד בעל לקות משמעותית אשר מגבילה את יכולתו להתנהגות מסתגלת ואשר בגינה הוא נזקק לחינוך מיוחד.
לקות זו יכולה להיות לקות גופנית, שכלית, נפשית, רגשית-התנהגותית, חושית, קוגניטיבית או שפתית, או לקויות התפתחותיות כוללניות.
לפיכך, ברור שגם ילד בעל עיכוב התפתחותי רב תחומי יכול להיכלל בהגדרה זו ועל מנת לקבוע את זכאותו לקבלת חינוך מיוחד, יש להפנותו לוועדת ההשמה האזורית שבמקום מגוריו.
החינוך מיוחד כולל שיטות טיפול ולימוד שונות כגון טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בדיבור, ריפוי בעיסוק ועוד וזאת במטרה לקדם ולפתח את כישוריו ויכולתו של הילד בעל העיכוב ההתפתחותי הרב-תחומי, לתקן ולשפר את תפקודו הגופני, השכלי, הנפשי וההתנהגותי, להקנות לו ידע, מיומנות והרגלים ולסגל לו התנהגות מקובלת בחברה, על מנת להקל על שילובו בה ובמעגל העבודה.
בנוסף לכך, זכאי הילד גם לשירותים נלווים כגון הסעות, ארוחות, מטפלים צמודים במקרה הצורך, שירותים רפואיים, שירותים פרא-רפואיים, פסיכולוגיים וסוציאליים וכיוצא בזה.

אתה לא לבד!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לילדים בעלי עיכוב רב תחומי ולהוריהם, חשוב להקפיד על מילוי מלא ומדויק של כל פרטי הטפסים הכרוכים בכך, בצירוף כל המסמכים הנלווים הדרושים ולרבות מסמכים רפואיים וכיוצא בזה.
חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי חוק הם תנאי הכרחי לקבלת הזכויות.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לילדך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 07/08/2017 15:52  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!