אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולי סרטן...
לדעת הכל על מחלת הסרטן וזכויות החולים בסרטן!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מה מגיע לחולי סרטן?

חלית בסרטן? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות ניתן לממש ומה צריך לעשות על מנת לקבל את מה שמגיע לך במהירות האפשרית?

הכר את זכויותיך

סרטן - מה זה אומר?
מחלת הסרטן כוללת קבוצה גדולה של כ-200 מחלות שונות, שבהן מספר תאים בגוף מתחלקים בצורה בלתי מבוקרת ומשתלטים על רקמות ואיברים בגוף.
הגוף ורקמותיו מורכבים מתאים אשר מתחדשים על ידי חלוקה. בדרך כלל, חלוקת תאים זו מתרחשת באופן מסודר ומבוקר. במידה והתהליך יוצא משליטה, ממשיכים התאים להתחלק ללא צורך ועקב כך נוצר גוש תאים הקרוי גידול, שיכול להיות שפיר או ממאיר.
בגידול שפיר התאים אינם מתפשטים לאיברים אחרים בגוף, אך אם הם ממשיכים לגדול באזור המקורי והם עלולים לגרום ללחץ על האיברים הסמוכים.
בגידול ממאיר, התאים הינם בעלי יכולת התפשטות ואם לא מטפלים בגידול בהקדם, הוא עלול לפלוש לרקמות סמוכות ולהרוס אותן. לעתים ניתקים תאים מן הגידול המקורי ומתפשטים לאיברים אחרים בגוף באמצעות מחזור הדם או מערכת הלימפה. כאשר הם מגיעים לאזור החדש בגוף, הם עלולים להמשיך להתחלק וליצור שם גרורות.
זן הסרטן המסוים נקבע על פי סוג התאים ממנו התפתח הגידול, התהליך המיקרוביולוגי שמתרחש ברקע וכמובן, האיבר שבו נוצר אובדן בקרת התרבות התאים.
מספר חולי הסרטן בישראל כיום עומד על 200,000, כאשר סוגי הסרטן הנפוצים בארץ הינם סרטן המעי הגס, סרטן הריאות, סרטן השד וסרטן הערמונית.
עולם הרפואה איננו יודע עדיין נכון להיום מהם כל הגורמים למחלת הסרטן. חלקם נובעים מרקע תורשתי, כגון סרטן השד, חלקם על רקע חשיפה לעישון וחומרים מסוכנים, כגון סרטן הריאות או חשיפה לשמש חזקה כגון סרטן העור וחלקם על רקע לחץ נפשי ומתח ממושך.
עם זאת, שמירה על אורח חיים מאוזן הכולל פעילות גופנית, שמירה על משקל גוף נורמלי, הימנעות מעישון ותזונה בריאה, עשירה בפירות, ירקות וסיבים תזונתיים, עשויים להפחית את הסיכויים לפתח סרטן במהלך השנים.
לאבחון המחלה יש חשיבות גדולה ביותר, הואיל וככל שהאבחון מוקדם יותר, כך גם גדלים הסיכויים לטיפול במחלה והארכת תוחלת חייו של החולה. קביעת סוג הגידול מתבצעת על ידי לקיחת דגימת ביופסיה ובדיקתה תחת מיקרוסקופ על מנת לקבוע האם התאים ממאירים.
לעיתים ניתן לבצע גם בדיקת דם, שתוכל להצביע על סימנים, מרקרים, לחשד לסרטן מסוים. כמו כן, ניתן להשתמש בשיטות דימות לאבחון הסרטן כגון CT , MRI, רנטגן, ממוגרפיה, מיפוי רדיואקטיבי ועוד.
הטיפול במחלה כולל מספר טיפולים שונים. לרוב מקובל לתת טיפולי כימותרפיה, המתבססים על מתן שילוב של תרופות כימיות לשם השמדת התאים הסרטניים.
אבל, תרופות אלו גורמות לתופעות לוואי קשות וחזקות, כגון עייפות, בחילות, הקאות, נשירת שיער, כיבים בחלל הפה ועוד, מאחר שהן גם משמידות תאים בריאים לזמן מה. עם זאת, מדובר בתופעות זמניות, אשר ניתנות לטיפול בזמן הכימותרפיה וחולפות אחריה.
בנוסף, ניתן לטפל במחלה באמצעות הקרנות רדיואקטיביות על האיבר הנגוע, אשר נועדו להרוס את התאים הממאירים ולהותיר את התאים הבריאים בשלמותם. אין מדובר בהליך כואב, אך גם לו יש תופעות לוואי מסוימות, כגון בחילות, עייפות ואודם על פני העור. בעת הצורך ניתן גם לערוך ניתוח לשם הסרת הגידול הממאיר.
חולי הסרטן נאבקים בקשיים רבים, חווים כאב וסבל רב ועוברים טיפולים מתישים, אשר במקרים רבים עלולים לפגוע בתפקודם היומיומי ולהשבית אותם מעבודתם.
בראש ובראשונה, על מנת לסייע להם ולבני משפחתם, חולי הסרטן זכאים לפטור ממס הכנסה בגין המחלה.
הקצבאות שאתה זכאי להן מהמוסד לביטוח לאומי
(א) קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
(ב) קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה.
מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות.
פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
(ג) קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה.
לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
(ד) גמלת נפגעי עבודה: גמלה אשר ניתנת עקב תאונת עבודה או מחלת מקצוע. ניתן לקבל דמי פגיעה, בתנאי שהמבוטח אינו מסוגל לעבוד לא בעבודתו ולא בעבודה מתאימה אחרת כתוצאה מהפגיעה וזאת למשך תקופת ההחלמה ועד ל-91 ימים.
מחלת מקצוע הינה מחלה אשר נגרמה כתוצאה מהעיסוק במקצועו של החולה בה. לדוגמא, עובד שנחשף תקופה ממושכת לקרינה מייננת או לשמש חזקה, עלול ללקות עקב כך במחלת הסרטן.
לשם כך על החולה להוכיח כי המחלה נגרמה באופן ישיר כתוצאה מעיסוקו במקצועו או משלח ידו, כי היא התגלתה אצלו לראשונה במהלך תקופת עבודתו, כפי שעולה מהרשומה הרפואית שלו וכי הוא עבר מספר טיפולים בגינה.
כמו כן, עליו להגיש את הבקשה לקבלת הגמלה תוך שנה מתיעודה הראשוני של המחלה, בצירוף חוות דעת רפואית.
(ה) גמלת נכות מעבודה: ניתנת למבוטח שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע בעבודה, אשר זכאי לגמלת נפגעי עבודה ונותרה לו נכות עקב הפגיעה, באמצעות מענק חד פעמי, במידה והנכות עומדת על 19% או קצבה חודשית, במידה והנכות עומדת על 20% ומעלה.
לשם כך, עליו להופיע בפני וועדה רפואית של הביטוח הלאומי שתקבע את דרגת נכותו. יש להגיש את התביעה בתוך 12 חודשים ממועד הפגיעה ורצוי להגישה סמוך לתום תקופת תשלום דמי הפגיעה.
גם מבוטח שחזר לעבודה או לא נעדר מהעבודה יכול להגיש תביעה לגמלת נכות מעבודה.
(ו) טיפול רפואי בחינם: ניתן אף הוא למי שהוכר כנפגע עבודה, למשך כל זמן שיידרש לו טיפול כתוצאה מהפגיעה.
לשם קבלת הטיפול, על החולה שהינו עובד שכיר לפנות לקופת חולים עם טופס הפניה מהמעסיק לקבלת טיפול רפואי, המכונה טופס ב.ל. 250. חולה שהינו עובד עצמאי יקבל טופס בקשה לטיפול רפואי בקופת החולים, המכונה טופס ב.ל. 283.
סוג הטיפול הרפואי והיקפו ייקבעו על ידי הרופא המטפל במבוטח מטעם קופת חולים.
בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון, הטבות מס או פטור מתשלומי מס הכנסה במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
זכויות רפואיות פרטיות:
(א) פוליסות ביטוח - חולי סרטן בעלי פוליסות ביטוח בריאות פרטי, יכולים לקבל מחברת הביטוח שיפוי בגין תרופות, טיפולים וניתוחים אשר אינם כלולים בסל הבריאות.
  • בעלי ביטוח מחלות קשות, יכולים לקבל פיצוי חד פעמי בגין מחלת סרטן אשר נכללת בביטוח זה.
  • בעלי ביטוח סיעודי יכולים לקבל פיצוי במידה והם זקוקים לעזרה בביצוע פעולות בסיסיות כגון רחצה, אכילה, הלבשה וניידות.
  • בעלי ביטוח אובדן כושר עבודה, יכולים אף הם לקבל פיצוי במידה והם איבדו את כושר עבודתם עקב המחלה.
(ב) פנסיית נכות - מרבית העובדים אשר הפרישו כספים לקרן פנסיה עשויים להיות זכאים גם לגמלת פנסיית נכות במקרה של אובדן כושר עבודה וזאת לאחר שמיצו את ימי המחלה הצבורים לטובתם במקום העבודה.
פנסיית נכות משולמת לעובד אשר טרם הגיע לגיל הפרישה, כאשר בזמן קבלתה הוא ממשיך לצבור את זכויותיו לפנסיית הזקנה.
חולי סרטן אשר איבדו את כושר עבודתם והפסיקו לעבוד עקב המחלה, יכולים להגיש בקשה לפנסיית נכות ולקבל גמלה חודשית מקסימלית של 70% מהשכר בקרנות הפנסיה הישנות ו-75% מהשכר בקרנות הפנסיה החדשות.
קראו בהרחבה: הזכות לפטור ממס בגין מצבך הרפואי.

מימוש הזכויות שלך בלי בירוקרטיה!

לצורך קבלת החזרי מס רטרואקטיביים וקצבאות אחרות, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 18/07/2017 10:42  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!