אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לאנשים שלקו בסכיזופרניה כתוצאה מתאונת עבודה...
לדעת הכל על סכיזופרניה שנגרמה בשל תאונת עבודה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

זכויות בגין סכיזופרניה שנגרמה עקב תאונת עבודה

אתה או מי מהיקרים לך סובל מסכיזופרניה שנגרמה בשל העבודה? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה ובמיוחד אם זו פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.
על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום עבודה ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה מדויקת ונכונה.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

דוגמאות למקרים דומים

תאונת עבודה - מה זה אומר?
תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה לעובד שכיר תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעסיק או מטעמו או כתאונה שאירעה לעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.
מדובר באירוע פתאומי אשר נגרם לעובד על ידי גורם חיצוני אשר פוגע בו וגורם לו נזק, בגינו ניתן להגיש תביעות לקבלת פיצויים בכמה מישורים, כפי שיובהר בהמשך הדברים.
רוב תאונות העבודה שנגרמות לעובדים הינן תאונות עקב פגיעה פיזית שנגרמה לעובד במהלך עבודתו. עם זאת, ייתכנו מצבים לפיהם גם פגיעה נפשית שנגרמה לעובד עקב עבודתו תוכר כתאונת עבודה ובלבד שיוכח קשר סיבתי ישיר בינה לבין העבודה.
לשם כך יש להוכיח שהפגיעה הנפשית התפתחה בשל טריגר ספציפי, אירוע חריג או מאמץ מיוחד, שהתרחשו במהלך העבודה.
כאשר עובד שכיר עובר תאונת עבודה, באפשרותו להגיש תביעה לא רק בפני המוסד לביטוח לאומי, אלא גם כנגד המעסיק וזאת במידה ותאונת העבודה אירעה עקב התרשלותו של המעסיק, אם כי יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מתשלום הפיצויים של המעסיק.
כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במידה והתאונה התרחשה גם עקב התרשלותו של העובד, אז ייפסק לו אשם תורם בשיעור מסוים, אשר יקוזז משיעור אחריותו של המעסיק.
מקרה דוגמא של תביעה לקבלת פיצויים בגין סכיזופרניה שנגרמה בשל עבודה
במסגרת הליך ב"ל 11336-10-10 מנשה גיל נ' המוסד לביטוח לאומי, שהתנהל בפני בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, נדון מקרה שבו עובד שלקה בסכיזופרניה עקב מקרה שאירע במהלך עבודתו ביקש להכיר במחלתו כתאונת עבודה.
תיק זה דן בעובד שעבד בחברה שהייתה שייכת למשפחה שלו, אשר עסקה בשיווק שמנים מיוחדים למפעלי תעשייה. בעת התרחשות המקרה שגרם להתפרצות מחלת הסכיזופרניה אצלו, נודע לעובד שמפעל ששימש לקוח גדול וותיק של העסק עומד להיסגר וכי עקב כך הוא נאלץ לבטח הזמנה גדולה שהוא ביצע מהחברה.
מאחר שהחברה המשפחתית בעצמה הייתה נתונה בקשיים כלכליים באותה העת, קיבל העובד ידיעה זו באופן טראומטי וכאשר הוא חזר למשרדי החברה, הוא עבר שם התמוטטות עצבים, שהובילה בהמשך להתפרצות התקף סכיזופרניה.
עם זאת יצוין כי לעובד היו בעיות נפשיות קודמות וכי הוא אף אושפז בעבר לפני האירוע. העובד היה מאושפז במשך 3 שבועות לאחר התקף הסכיזופרניה וכששוחרר חזר לעבודתו הקודמת. הוא עבד במשך 8 חודשים, עד שעבר התמוטטות נפשית נוספת.
העובד הגיש תביעה כנגד הביטוח הלאומי בפני בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, בטענה שמחלת הנפש התפרצה אצלו עקב הטראומה שגרמה לו הידיעה השלילית שהוא קיבל במהלך עבודתו וכי על כן יש להכיר בה כתאונת עבודה.
אולם, בית הדין האזורי דחה את תביעתו, בהסתמך על קביעה של פסיכיאטר מומחה שסכיזופרניה היא מחלה ההולכת ומתעצמת ולבסוף מתפרצת וכי חייב להיות לה רקע נפשי קודם.
העובד הגיש ערעור על פסק דין בפני בית הדין הארצי לעבודה, שם הוחלט להחזיר את הדיון לבית הדין האזורי, על מנת שהוא ידון בשאלה האם האירוע הטראומטי היה הגורם להתפרצות המחלה.
הפסיכיאטרית המומחית שהתבקשה לחוות דעתה בשאלה זו, קבעה שמחלת הסכיזופרניה קיננה בעובד עוד לפני האירוע הטראומטי שאירע לו במהלך עבודתו ולכן אין להתייחס לאירוע זה כסיבה לפרוץ התקף הסכיזופרניה.
יחד עם זאת, יש להתייחס לאירוע הטראומטי כאל טריגר, גורם מזרז, אשר החיש את התפרצות המחלה ואף החמיר את מצבה וכי אלמלא אותו אירוע, ההתפרצות הייתה נדחית למועד מאוחר יותר כעבור שנים רבות.
כלומר, ביטול ההזמנה היווה טריגר שהוביל להתפרצות המחלה אצל העובד. בהתאם לכך קבע בית הדין שיש להכיר במחלה כתאונת עבודה ולשלם לעובד דמי פגיעה מתאריך האירוע.
קרא ותדע: נכות נפשית והזכויות שמגיעות לך בגינה!

אתה לא לבד!

לצורך קבלת הפיצויים יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה כנפגע תאונת עבודה.
חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הפיצויים.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 24/05/2017 16:18  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!