אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולי סיסטיק פיברוזיס...
לדעת הכל על סיסטיק פיברוזיס!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

זכויות חולי סיסטיק פיברוזיס

סובל מסיסטיק פיברוזיס? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות הרפואיות שמגיעות לך בגין סיסטיק פיברוזיס ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה מגיע לי?

סיסטיק פיברוזיס - מה זה אומר?
סיסטיק פיברוזיס, CF, הינה מחלה גנטית רצסיבית קשה, אשר פוגעת בבלוטות הריר של הגוף. כתוצאה מכך נוצר בגוף ריר סמיך וצמיגי אשר חוסם צינורות ומעברים בגוף ומצטבר בחלקים שונים בגוף, בעיקר בריאות ובלבלב.
מחלה זו נחשבת לאחת מן המחלות הגנטיות הנפוצות ביותר בעולם המערבי, בעיקר אצל בני הגזע הלבן. קיימות כ-1000 מוטציות של המחלה, אשר כל אחת מהן גורמת לסימפטומים שונים.

באמצעות בדיקה גנטית פשוטה, אשר נכנסה לסל הבריאות בסוף 2008, ניתן לזהות נשאות למחלה או עובר חולה.
הגורם למחלה הינו חלבון פגום אשר נמצא בקרום של תאים רבים בגוף החולה ואשר אינו מצליח להעביר יוני כלור ומים אל מחוץ לתא ובכך פוגע במאזן הנוזלים שבתאים. עקב כך התאים מפרישים כמות רבה של נוזל סמיך אשר מהווה סביבה נוחה להצטברות חיידקים ולהורדת יכולת הספיגה של הגזים, כגון חמצן.
בנוסף, הפרשת הנוזל גורמת לחסימות במערכות שונות בגוף כגון מערכת הנשימה, מערכת העיכול ומערכת הרבייה. חסימת דרכי הנשימה עלולה לגרום לזיהומים חוזרים ולתגובה דלקתית חמורה אשר עם הזמן עלולים להביא להרס דרכי הנשימה והריאות.
הסימפטומים הנפוצים של המחלה כוללים התייבשות, שיעול טורדני מלווה בליחה, מצב חוזר ונשנה של דלקת ריאות, תת משקל בניגוד לרמת תיאבון תקינה, פעילות מעיים לקויה ותכופה, עור מלוח, התעגלות של קצות האצבעות ועוד.
מאחר ומחלה זו מוגדרת כמחלה כרונית, זכאים החולים בה לפטור מתשלום עבור שירותים רפואיים שונים ולתקרת השתתפות במימון תרופות. בנוסף, זכאים החולים להחזר כספי על טיפולי אינהלציה, ניקוז ריאתי, פיזיותרפיה נשימתית, רכישת מזון מועשר ועוד.
ילדים החולים במחלה זו זכאים לקבלת סייעת אישית בגן הילדים, שיעורי עזר לילדים שנעדרו מבית הספר עקב מחלתם, הקלות בבחינת בגרות ועוד.
הקצבאות שאתה זכאי להן:
בראש ובראשונה, במידה והנך סובל מסיסטיק פיברוזיס ונקבעה לך נכות בשיעור של 90% אתה זכאי לפטור ממלא ממס. אם שיעורי הנכות שנקבעו לך נמוכים מ- 90%, תוכל להיבדק בוועדת רפואית שתבחן את זכאותך במס ההכנסה. במקרה והנך הורה לילד החולה בסיסטיק פיברוזיס, מגיעות לך שתי נקודות זיכוי.
(א) קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
(ב) גמלת ילד נכה: הורים לחולה בסיסטיק פיברוזיס זכאים לתבוע גמלת ילד נכה מביטוח לאומי החל מגיל 3 חודשים ועד לגיל 18 וזאת לשם קבלת מענק שיסייע להם במימון הטיפול בילדם.
הזכאות לגמלה זו מותנית בעמידה של הילד החולה בסיסטיק פיברוזיס בלפחות שלושה מהקריטריונים הבאים:
1. קבלת אינהלציה מדי יום.
2. הזדקקות לטיפול פיזיותרפי לניקוז ריאתי 3 פעמים ביום, מידי יום.
3. צריכת אנטיביוטיקה באופן קבוע.
4. הזדקקות למעקב קבוע במרפאת סיסטיק פיברוזיס.
(ג) קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה.
לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.

לפנות למומחים ולחסוך את כאב הראש

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי סיסטיק פיברוזיס וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 29/01/2017 20:06  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!