אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מסיאטיקה...
הכל על סיאטיקה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות בגין סיאטיקה

סובל מסיאטיקה? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין סיאטיקה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה עושים תכלס?

סיאטיקה - מה זה אומר?
סיאטיקה או אישיאס, הינה תסמין המתאר כאב הנובע מהעצב הסיאטי, אשר מורגש ככאב חד לאורך הישבן והרגל, המלווה לעתים בתחושות כגון עקצוץ, נמלול, בעירה, ירידה בתחושה, רפלקס איטי או שרירים חלשים. רוב הסובלים מכאבים אלו הינן נשים בגילאים 60-40. הכאבים יכולים לפגוע קשות בתפקוד, אך רק 0.5% מן האוכלוסייה סובלים מן הכאבים הללו יותר מחצי שנה ברציפות.
העצב הסיאטי הינו העצב הגדול והארוך ביותר בגוף והוא מורכב משורשי עצבים היוצאים מבין החוליות המותניות וחוליות העצה ומתאחדים לאחר מוצאם מעמוד השדרה לעצב אחד אשר עובר מעמוד השדרה, דרך האגן, הישבן, כל הצד האחורי של הרגל ועד לקצות אצבעות כף הרגל.
הכאב בעצב נובע מגירוי או לחץ על שורשי העצבים הנאספים אל העצב הסיאטי או בעקבות לחץ על העצב הסיאטי עצמו. הגירוי או הלחץ מייצרים תהליך דלקתי במוקד הלחץ אשר פוגע בתפקודי העצב הסיאטי ועקב כך גורם, בנוסף לכאב ולחולשת השרירים, גם לסימפטומים נוירולוגיים כגון חוסר תחושה, תחושות נימול, דקירה, צריבה וכדומה. במקרים חמורים יותר תיתכן גם פגיעה בתפקודים המוטוריים של האיברים המעצבבים על ידי העצב הסיאטי כגון פגיעה בהפעלת הרגליים, אי שליטה בסוגרים ועוד.
הגירוי או הלחץ על העצב הסיאטי נובע ברובו מהתכווצות שרירים ספונטנית או כרונית לאורך מסלול העצב וזאת עקב התכווצות שרירים באזור הגב התחתון, אגן הירכיים או הישבן, עקב שימוש יתר, מתיחת שרירים או עקב מתחים נפשיים. בחלק קטן מהמקרים הדבר נובע מאי סדירות עצבית הקשורה לחוליות עמוד השדרה כגון בלט דיסק או פריצת דיסק, טראומה לעמוד השדרה עקב חבלה או תאונת דרכים ואף הריון, כאשר העובר גדול ולוחץ על העצב במנחים מסוימים כמו בישיבה.
האבחון של סיאטיקה מתבצע לרוב על ידי בדיקה גופנית ועל ידי היסטורית התסמינים עליהם המטופל מדווח. ברוב המקרים, כאשר אדם מדווח על כאב המקרין ברגל אחת ועל הפרעות נוירולוגית נוספות הנובעות מכך ניתן לחשוד בסיאטיקה. בנוסף, ניתן להיעזר בבדיקות דימות כגון CT ו-MRI לצורך האבחנה וזאת במידה והגורם לסיאטיקה הוא פריצת דיסק. ברוב המקרים, המצב נפתר מעצמו ללא צורך בהתערבות כירורגית ותוך שימוש בתרופות כגון ארקוקסיה, וולטרן ובוטוקס. במידה והטיפול התרופתי לא עזר, ניתן לערוך ניתוח להסרת חלק מהדיסק.
כסובל מסיאטיקה אתה זכאי למגוון קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי:
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%. עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות. פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
קצבת ניידות: קצבה אשר ניתנת לחולה שיש לו ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות. בנוסף לקצבת הניידות, יקבל החולה פטור או הנחה ממס ברכישת רכב, קצבת החזקת הרכב, הנחה בתשלומי רישיון הרכב ,תו חניה לנכה והנחות בחניונים. גובה הגמלה, גודל הרכב ואחוזי הפטור ממיסים נקבעים בהתאם לאחוזי הנכות לניידות.
קרא ותדע: כיצד משקללים את אחוזי הנכות?

מימוש הזכויות שלך בלי בירוקרטיה!

לצורך קבלת הקצבאות יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות לקצבה. מילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הקצבאות.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעלות.

עדכון אחרון: 17/09/2017 11:12  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!