אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע להורים לילדים עם סוכרת נעורים...
ילד/ה עם סוכרת נעורים? לדעת הכל על סוכרת נעורים!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
הדרך למימוש הזכויות הרפואיות שלך
אם במשפחה ילד או ילדה הסובלים מסוכרת נעורים, מגיע להורים החזר כספי ממס ההכנסה ועוד! פנה/י לשיחה אישית עם אחד המומחים שלנו, וקבל חוות דעת מקיפה לגבי הזכויות שלך. קבלת החזרי מס רטרואקטיביים עד 6 שנים, ללא בירוקרטיה וללא כאבי ראש ובזבוז זמן! קבל/י את כל המידע על פטורים, הטבות והחזרי מס שמגיעים להורים לילד/ה עם סוכרת נעורים!
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום
מחלתהסוכרת פטורלחולים מימושזכויות מחלותוליקויים מסהכנסה החזרימס

כל הזכויות שלך בגין סוכרת נעורים

ילדך סובל מסוכרת נעורים? המדינה מעניקה לך ולילדך מגוון הטבות וקצבאות, אשר כוללות בין היתר, החזרים ממס ההכנסה. מטרתן של הזכויות המיוחדות הללו היא להקל על ההוצאות הכלכליות הרבות של המשפחה בגין המחלה ולאפשר לבני הבית לנהל אורח חיים תקין עד כמה שניתן.
בכדי לממש את מגוון הזכויות חשוב לפעול בהתאם לחוקים ולתקנות, לעמוד בלוחות זמנים, להגיש רשימה סדורה וארוכה של מסמכים ובכל שלב, להקפיד על הכללים לכך. הליכי הבירוקרטיה מול רשויות המדינה, מס הכנסה וביטוח לאומי עלולים להימשך זמן רב ולעיתים גם שנים.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לילדך בגין סוכרת נעורים ומה עליך לעשות כדי לממש אותן ללא בירוקרטיה ובמהירות?

מה צריך לעשות בפועל?

סוכרת נעורים - מה זה אומר?
מחלת הסוכרת מתבטאת בקושי של הגוף לייצר את הורמון האינסולין או בקושי של הגוף להשתמש בהורמון האינסולין. קושי זה גורם להצטברות רמות גבוהות של סוכר בדם, במקום שהסוכר יעבור ממנו לתאי הגוף וישמש שם כספק האנרגיה העיקרי שלהם.
מטרת תהליך חילוף החומרים בגוף הינה להפוך את המזון שאנו אוכלים לאנרגיה אשר משמשת לתפקוד תאי הגוף. במסגרת תהליך העיכול, המזון מתפרק באופנים שונים וחלקו הופך לסוכר/גלוקוז, אשר משמש כספק האנרגיה העיקרי של תאי הגוף.
כאשר הסוכר מופרש מהמעי למחזור הדם, הוא זקוק להורמון האינסולין, שנוצר בלבלב, כדי לעבור ממחזור הדם לתאי הגוף. האינסולין משמש לפתיחת תעלות הגלוקוז בתאי הגוף ולחדירת הסוכר דרכן מהדם אל התאים.

באופן טבעי, כאשר לאחר האכילה הסוכר מופרש לדם, רמת הסוכר בדם גדלה. בשלב הזה, במידה ויש מספיק אינסולין בגוף, הגלוקוז עובר מהדם לתאי הגוף ואז רמת הסוכר בדם יורדת.
אולם, במידה והלבלב אינו מייצר אינסולין בכלל או במידה מספקת, או במידה שתאי הגוף אינם מסוגלים לקלוט את הורמון האינסולין ולהשתמש בו כראוי, אז הסוכר אינו עובר מהדם לתאי הגוף, אלא נשאר ומצטבר בדם וכתוצאה מכך רמת הסוכר בדם הולכת וגדלה והוא מופרש בחלקו גם לשתן, באמצעות הכליות.
מאחר והסוכר איננו מגיע לתאי הגוף, התאים מאטים את פעילותם, דבר שגורם לעייפות רבה של הגוף ולירידה ברמת תפקודו. רמות גבוהות של סוכר בדם יכולות לגרום לשלל בעיות קשות כגון לחץ דם גבוה, מחלות לב, אי ספיקת כליות, עיוורון ועוד.
סוגי מחלת הסוכרת
שני הסוגים העיקריים של מחלת הסוכרת הינם:
(1) סוכרת נעורים, הנקראת גם סוכרת מסוג 1, או סוכרת תלוית אינסולין.
סוכרת נעורים הינה סוכרת אשר נגרמת עקב חוסר יכולת של הגוף לייצר אינסולין בכלל או במידה מספקת וזאת בשל הרס תאי בטא בלבלב, אשר אחראים על ייצור הורמון זה.
המחלה קרויה סוכרת הנעורים מאחר והיא בדרך כלל מופיעה בגילאים צעירים ולפני גיל 30. הרס תאי הלבלב יכול להיווצר מסיבות שונות, כגון נטייה גנטית מולדת, תהליך דלקתי אוטואימוני שבו מערכת החיסון של הגוף תוקפת את תאי הלבלב שלו מסיבה לא ברורה, מחלה נגיפית כלשהי ועוד.
מדובר בהרס שהינו בלתי הפיך ועל כן אינו ניתן לריפוי. עקב כך הגוף זקוק באופן כרוני לקבלת הורמון האינסולין באופן חיצוני וזאת באמצעות זריקות. לא ניתן לקבל את האינסולין באמצעות טבליות או סירופ, מאחר ומדובר בהורמון שהינו חלבון מורכב אשר מתפרק במערכת העיכול.
אבחון המחלה
התסמינים של סוכרת נעורים כוללים עלייה חדה ברמת הסוכר בדם, היפרגליקמיה, שגורמת לצמא מוגבר, מתן שתן רב, איבוד משקל, עלייה בתיאבון, עייפות, ראייה מטושטשת, בחילות ועוד.
כאשר עולה חשד לסוכרת נעורים, יש לעבור סדרה ארוכה של בדיקות מעבדה, כאשר הבדיקה הבסיסית ביותר היא של רמת הגלוקוזה בדם בצום. ערך סוכר/גלוקוזה ברמה של 126 מ"ג ומעלה בשתי בדיקות דם רצופות מאשש את האבחנה.
בדיקות נוספות כוללות בדיקת שתן לבדיקת רמת הגלוקוזה ותפקודי הכליות ובדיקת רמת ההמוגלובין הקשור לסוכר, HbA1C , שמשמשת כיום כבדיקה העיקרית לאיזון ולמעקב אחר המחלה.
(2) סוכרת מבוגרים, הנקראת גם סוכרת סוג 2, או סוכרת שאינה תלויה באינסולין.
סוכרת מבוגרים הינה סכרת אשר נגרמת כתוצאה מתנגודת של הגוף לפעילות האינסולין. כלומר, הלבלב מסוגל לייצר אינסולין, אך הגוף איננו מסוגל להשתמש בו כיאות, כדי להעביר את הסוכר מהדם לתאי הגוף.
סוכרת זו מופיעה בגילאים מבוגרים יותר ולרוב בקרב אנשים שסובלים מעודף משקל ו/או מתח נפשי. הטיפול במחלה זו נעשה באמצעות דיאטה מופחתת סוכר או שילוב של דיאטה ותרופות ופעילות גופנית וזאת ללא צורך בנטילת אינסולין, לפחות בשנים הראשונות לאחר גילוי המחלה.
מהו הטיפול בסוכרת נעורים?
הטיפול בסוכרת הנעורים מצריך השגחה מתמדת ורצופה וזאת לצורך ביצוע בדיקות הדם העצמאיות מהאצבע או הזרוע מספר פעמים ביום והזרקות האינסולין בהתאם מספר פעמים ביום. בנוסף, המטופל נדרש להקפיד על תפריט מותאם ופעילות גופנית קבועה.
סוכרת הנעורים נחשבת למחלה כרונית ועל כן ילדים הלוקים במחלה זו מוכרים כחולים כרוניים וזכאים להטבות שונות, הן מטעם המוסד לביטוח לאומי ויתר רשויות המדינה והן מטעם קופות החולים בהן הם חברים.
יחד עם זאת, לכל קופת חולים יש את הזכויות הרלוונטיות להן לגבי חולים אלו ועל כן על כל חולה במחלה זו לברר בנפרד מה הן זכויותיו במסגרת קופת החולים בה הוא חבר.
הזכויות בגין סוכרת נעורים
החזר ממס הכנסה בשל סוכרת נעורים: בראש ובראשונה, במידה וילדך אובחן כחולה בסוכרת נעורים, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה. הורים לחולי סוכרת הסובלים משיעור נכות של 90% זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה, כאשר דרגת הנכות תיקבע לפי הסיבוכים להם גרמה הסוכרת.
ניתן לקבל החזרי מס רטרואקטיביים עד 6 שנים אחורה, בכל מקרה שאחד ההורים או שניהם עובדים ומשלמים מס הכנסה.
גמלת ילד נכה: הוריו של ילד אשר אובחן כחולה בסוכרת נעורים ואשר זקוק לבדיקות דם לפחות פעמיים ביום, זכאים להגיש בקשה לקבלת גמלת ילד נכה, על מנת לקבל קצבת נכות חודשית שתעזור להם במימון הטיפולים המיוחדים הדרושים לילד.
עד למאי 2016, הזכאות לגמלת הילד הנכה הייתה בשיעור 100% עד גיל 6 ובשיעור 50% מגיל 6 עד גיל 12. לאחר גיל 12 הזכאות נקבעה בהתאם למידת האיזון המטבולי של הילד ולזמן שחלף מהאבחנה.
אולם, ביום 1.5.2016 נכנס לתוקפו תיקון לחוק אשר קובע כי לאחר גיל 6 הזכאות תימשך עד לגיל 18 וזאת ללא צורך בבדיקת רמת האיזון המטאבולי של הילד.
בהתאם לכך, זכאות ילדים עם סוכרת נעורים לגמלת ילד נכה נקבעת מיום 1.5.2016 ואילך באופן הבא:
(1) גילאי 6-0 שנים: הזכאות הינה לגמלת ילד נכה בשיעור של 100%, בגין צורך בנוכחות מתמדת, מכיוון שמדובר במחלה כרונית קשה, עם אירועים רפואיים תכופים, הדורשים טיפול מיידי של מבוגר.
כאשר מדובר בילד שאובחן כחולה במחלה עוד לפני גיל 6, תיקבע מראש זכאותו בגילאים השונים עד לגיל 18. לקראת גיל 6, יישלח באופן אוטומטי מכתב למשפחה, אשר מעדכן על הפחתת הזכאות לאחר גיל 6. במקרה שהמשפחה תבקש, ייפתח התיק לבדיקה מחדש.
(2) גילאי 6 -18 שנים: הזכאות הינה לגמלת ילד נכה בשיעור של 50%, מבלי לבחון את רמת האיזון המטאבולי של הילד.
עם זאת, תיתכן קביעת זכאות בשיעורים גבוהים יותר מאלה שצוינו, בהתאם למצב הילד ולהחלטת הרופא בוועדה הרפואית או בוועדת העררים.
ניתן לקבוע את זכאות הילד לקבלת גמלת הילד הנכה בהסתמך על מסמכי אבחון המחלה בלבד וללא צורך בהגעת הילד והוריו לוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי. לשם כך על הורי הילד להגיש את אחד משני מסמכי אבחון המחלה הבאים:
(1) מכתב אבחון מטעם בית החולים: ברוב המכריע של המקרים, האבחון ראשוני של סכרת הנעורים מלווה באשפוז בבית החולים. לפיכך, ניתן להגיש את מסמך סיכום האשפוז מטעם בית החולים, אשר מכיל בתוכו את כל המידע הנדרש לקבלת החלטה.
(2) מכתב אבחון מטעם מרפאה אנדוקרינולוגית: במקרה בו האבחון הראשוני בוצע במרפאה אנדוקרינולוגית, ללא אשפוז בבית חולים, ניתן להגיש מסמך מטעם רופא מומחה מהמרפאה אשר כולל את פירוט האבחנה.
סיוע במוסדות חינוך: ילד שלוקה בסוכרת נעורים זכאי לקבל סייעת רפואית במוסדות החינוך בהם הוא שוהה, אשר תקפיד ותסייע לו בביצוע בדיקות הדם והזרקות האינסולין שעליו לבצע מדי יום.
כדי לקבל סייעת רפואית עבור ילדים סוכרתיים בגילאי 3 חודשים עד 3 שנים השוהים במעונות יום הנמצאים בפיקוח משרד הכלכלה, יש לפנות ללשכת הרווחה המקומית. כדי לקבל סייעת רפואית עבור ילדים סוכרתיים בגילאי הגן ובית הספר, מגיל 3 ועד 9, יש לפנות לאגף החינוך המקומי.
בנוסף, בגילאי בית הספר, צוות בית הספר מחויב לסייע לתלמיד חולה סוכרת בכל הפרוצדורות הרפואיות שלו, בין אם יש לו סייעת ובין אם לא וזאת בהתאם לחוזר מנכ"ל משרד החינוך. על בית הספר לאפשר לתלמיד החולה לאכול בהתאם להנחיות הרופאים.
בנוסף, זכותו של תלמיד חולה סוכרת יכול וזכאי להשתתף בכל פעילות שמקיים בית הספר ומחובת צוות בית הספר להיערך ולסייע לתלמיד בכל הדרוש.
שירות צבאי: ככלל, ילדים חולי סוכרת נעורים מוגדרים כבעלי פרופיל 21 ועל כן הינם פטורים מגיוס לצה"ל. יחד עם זאת, מי שמעוניין בכל זאת להתגייס לצה"ל, רשאי להגיש בקשה לשירות בהתנדבות ובמידה ובקשתו התקבלה והוא התנדב לצה"ל, הוא יוכר עם שחרורו מצה"ל כחייל משוחרר לכל דבר ויזכה לכל ההטבות וההקלות להן זוכים חיילים משוחררים.
הקלות להורים: הורים לילדים החולים בסוכרת נעורים זכאים להקלות שונות כגון הנחות בארנונה, 2 נקודות זיכוי במס הכנסה והנחה בחברת בזק.

קרא ותדע: קבלת פטור ממס הכנסה בגין סוכרת של ילדך!

אנחנו כאן בשבילך!

כדי להצליח להשיג את הזכויות הרפואיות הניתנות לילדים עם סוכרת נעורים ועל מנת לקבל החזרי מס, עליך למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. שים לב, שמילוי הטפסים באופן מלא ומדויק, כולל צירוף של כל המסמכים הרלוונטיים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק, הם תנאי לקבלת הזכויות.
אתה מוכרח לקחת בחשבון שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. הניסיון מלמד שאנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, אנחנו ממליצים לך לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? המומחים שלנו ישמחו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, כך שתקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לילדך ולך במהירות וביעילות מירבית.

עדכון אחרון: 30/07/2017 18:43  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!