אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולי סוכרת...
לדעת הכל על סוכרת!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
הדרך למימוש הזכויות הרפואיות שלך
מה באמת מגיע לך לקבל? פנה/י לקבלת חוות דעת מקצועית חינם לצורך מימוש הזכויות שלך! למענך מול הביטוח הלאומי - אנו כאן על מנת לממש את הזכויות שלך ולנצח את הבירוקרטיה. לקויות למידה ובעיות התפתחות - הגיע הזמן לבדוק ולקבל את הזכויות המלאות להורים ולילדים. מחלה? פגיעה קשה בעבודה?בדוק מה מגיע לך לקבל בדרך למימוש מלא של זכויותך!
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום
ביטוחלאומי לקויותלמידה נכויותוקצבאות מחלותוליקויים מסהכנסה פגיעותבעבודה

זכויות חולי סוכרת

סובל מסוכרת? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין סוכרת ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

הקצבאות וההטבות שמגיעות לי

סוכרת - מה זה אומר?
מחלת הסוכרת הינה מחלה המתאפיינת בחוסר בהורמון האינסולין, אשר אחראי על וויסות רמת הסוכר בדם. זוהי אחת המחלות השכיחות ביותר כיום בארץ ובעולם, דבר שאף הביא את ארגון הבריאות העולמי להכריז עליה כעל המגפה של המאה ה-21.
שכיחות הסוכרת בישראל עומדת על 8%-6% מכלל האוכלוסייה, כאשר בגילאים המבוגרים השכיחות עולה לכ-15% ובגילאים מסוימים היא מגיעה עד 25%. ההערכה כיום היא שבישראל מאובחנים כ-500,000 איש הסובלים מסוכרת, כאשר 500,000 נוספים אינם מאובחנים עדיין או נמצאים במצב המוגדר טרום סוכרתי.
קיימים שני סוגים של מחלת הסוכרת: סוכרת נעורים, המכונה גם סוכרת מסוג 1 וסוכרת מבוגרים, המכונה גם סוכרת מסוג 2. בנוסף, קיימת גם סוכרת הריון.
הגורמים למחלת הסוכרת משתנים בהתאם לסוג המחלה, אם כי באופן כללי ניתן לומר כי הגורם המרכזי הינו תורשתי, לצד גורמים משמעותיים נוספים, כגון השמנת יתר ולחץ נפשי.
הטיפול במחלה משתנה אף הוא בהתאם לסוגיה, אך ככלל יש לדאוג לאיזון של רמות הסוכר, על מנת לשמור על בריאות החולה ולמנוע נזקים בטווח הקצר והארוך, כגון התקפי היפרגליקמיה המסכנים את חייו של החולה, בעיות לב שונות, רגל סוכרתית וכיוצא בזה.
חולי סוכרת נחשבים חולים כרוניים ועל כן הם זכאים לתקרת השתתפות במימון תרופות הכלולות בסל הבריאות.
בנוסף, חולי הסוכרת זכאים לקבלת טיפול במרפאות מיוחדות לחולי סכרת, ייעוץ וליווי של דיאטנית קלינית, קבלת מכשירים כגון דוקרנים, משאבת אינסולין, מכשיר לניטור רציף של רמת הסוכר, סיוע במימון מכשירי הליכה ועוד.
הקצבאות שאתה זכאי להן:
בראש ובראשונה, במידה ואובחנת כחולה סוכרת, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה. חולי סוכרת הסובלים משיעור נכות של 90% הינם זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה כאשר דרגת הנכות תיקבע לפי הסיבוכים להם גרמה הסוכרת.
(א) קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה סוכרת מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
ככל שהטיפול מורכב יותר וככל שהמחלה מסובכת יותר, כך גדלים בהתאמה גם אחוזי הנכות. לחולה סוכרת אשר מטופל באופן עצמאי על ידי דיאטה ללא סוכר, ייקבעו 5% נכות רפואית בלבד. במידה והוא כבר נוטל כדורים לטיפול במחלה, ייקבעו לו 10% נכות רפואית, סוכרת שגורמת להופעת סיבוכים, מקנה 65% נכות רפואית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.

כדאי לדעת: כל המידע אודות זכאותך לפטור ממס בגין נפרופתיה סוכרתית
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
(ב) קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה סוכרת שעבר כבר את גיל הפרישה ומאפשרת לחולה לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה.
מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות.
פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
(ג) גמלת ילד נכה: הוריו של ילד אשר אובחן כחולה בסוכרת נעורים ואשר זקוק לבדיקות דם לפחות פעמיים ביום, זכאים להגיש בקשה לקבלת גמלת ילד נכה, על מנת לקבל קצבת נכות חודשית שתעזור להם במימון הטיפולים המיוחדים הדרושים לילד.
עד למאי 2016, הזכאות לגמלת הילד הנכה הייתה בשיעור 100% עד גיל 6 ובשיעור 50% מגיל 6 עד גיל 12. לאחר גיל 12 הזכאות נקבעה בהתאם למידת האיזון המטבולי של הילד ולזמן שחלף מהאבחנה.
אולם, ביום 1.5.2016 נכנס לתוקפו תיקון לחוק אשר קובע כי לאחר גיל 6 הזכאות תימשך עד לגיל 18 וזאת ללא צורך בבדיקת רמת האיזון המטאבולי של הילד.
בהתאם לכך, זכאות ילדים עם סוכרת נעורים לגמלת ילד נכה נקבעת מיום 1.5.2016 ואילך באופן הבא:
(1) גילאי 6-0 שנים: הזכאות הנה לגמלת ילד נכה בשיעור של 100%, בגין צורך בנוכחות מתמדת, מכיוון שמדובר במחלה כרונית קשה, עם אירועים רפואיים תכופים, הדורשים טיפול מיידי של מבוגר.
כאשר מדובר בילד שאובחן כחולה במחלה עוד לפני גיל 6, תיקבע מראש זכאותו בגילאים השונים עד לגיל 18. לקראת גיל 6, יישלח באופן אוטומטי מכתב למשפחה, אשר מעדכן על הפחתת הזכאות לאחר גיל 6. במקרה שהמשפחה תבקש, ייפתח התיק לבדיקה מחדש.

בדוק: האם אתה זכאי לפטור ממס בגין רטינופתיה
(2) גילאי 6 -18 שנים: הזכאות הנה לגמלת ילד נכה בשיעור של 50%, מבלי לבחון את רמת האיזון המטבולי של הילד.
עם זאת, תיתכן קביעת זכאות בשיעורים גבוהים יותר מאלה שצוינו, בהתאם למצב הילד ולהחלטת הרופא בוועדה הרפואית או בוועדת העררים.
(ד) קצבת ניידות: קצבה אשר ניתנת לחולה סוכרת שיש לו ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות. בנוסף לקצבת הניידות, יקבל החולה פטור או הנחה ממס ברכישת רכב, קצבת החזקת הרכב, הנחה בתשלומי רישיון הרכב ,תו חניה לנכה והנחות בחניונים.
גובה הגמלה, גודל הרכב ואחוזי הפטור ממיסים נקבעים בהתאם לאחוזי הנכות לניידות.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
הוועדות קובעות אם יש ליקוי ברגליים, בהתאם לרשימת ליקויים מוגדרת, האם ישנה הזדקקות לכיסא גלגלים ושימוש בו והאם הליקוי שנקבע עשוי להשתנות או שהוא נקבע לצמיתות.
לאחר מכן, יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף את המסמכים הרלוונטיים.
קרא ותדע: מחלות שעלולות להיגרם כתוצאה מסוכרת נוירופתיה | רטינופתיה | נפרופתיה

הגיע הזמן לקבל את מה שמגיע לך!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי סוכרת וכדי לקבל החזרי מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב מאוד להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 19/03/2017 15:25  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!