אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע בנושא נקודות זיכוי ממס הכנסה...
לדעת הכל על נקודות זיכוי!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויותך מול
מס הכנסה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

כל מה שרצית לדעת על נקודות זיכוי

במידה ויש לך הכנסה החייבת במס, חשוב שתדע שייתכן שמגיעות לך מספר נקודות זיכוי מס בהתאם לקריטריונים מסוימים.
כדי לקבל את נקודות הזיכוי עליך להגיש מסמכים וטפסים רלוונטיים למס הכנסה, שיש ביכולתם להוכיח את זכאותך.
רוצה לדעת מה זה אומר נקודות זיכוי והאם גם אתה זכאי להן?

למה אני זכאי?

נקודת זיכוי מס - מה זה אומר?
נקודת זיכוי הינה סוג של הטבת מס, אשר מפחיתה את סכום מס ההכנסה החל על העובד בשנת עבודה בשווי נקודת הזיכוי. שווי נקודת הזיכוי מתעדכן מדי שנת מס בהתאם לעליית מדד יוקר המחיה. לדוגמא, השווי השנתי של נקודת הזיכוי בשנת 2017 הינו 2,580 ₪.
כל עובד זכאי למספר נקודות זיכוי משלו וזאת בהתאם לרשימת קריטריונים שמחולקים לקטגוריות שונות. ככל שהעובד עומד ביותר קריטריונים, כך הוא גם יצבור מספר רב יותר של נקודות זיכוי.
כך לדוגמא, כל עובד שהינו תושב ישראל זכאי ל-2.25 נקודות זיכוי וכל עובד שהינו הורה לילד נטול יכולת, זכאי ל-2 נקודות זיכוי נוספות.

לקריאה נוספת על קבלת אחוזי נכות בגין פיגור שכלי
משמעות מתן נקודות הזיכוי לעובד מתבטאת בכך שמתוך סך כל מס ההכנסה שעל העובד לשלם, יופחת סכום השווה למכפלה של מספר נקודות הזיכוי של העובד בשווי נקודת זיכוי.
לדוגמא: בהנחה שלעובד מסוים יש 2 נקודות זיכוי, אז שווי זיכוי המס שלו בשנת 2017 יהיה 2,580 ₪ X 2 = 5,160 ₪ וזהו גם הסכום שיופחת ממס הכנסה השנתי שלו.
שווי זיכוי המס המופחת הינו שנתי, באופן שהוא חל גם על חודשים במהלך השנה שבהם העובד לא עבד. משמעות הדבר הינה שעובד שעבד פחות משנה, יהיה זכאי לזיכוי חודשי גבוה יותר מעובד שעבד במהלך כל השנה.
אם נחזור לדוגמא הקודמת, של עובד שזכאי ל-2 נקודות זיכוי בשנת 2017:
בהנחה שהעובד עבד כל השנה, במשך 12 חודשים, אז שווי זיכוי המס השנתי שלו הינו כאמור 2,580 ₪ X 2 = 5,160 ₪ ואם נחלק את השווי השנתי ב-12 חודשים: 5,160 ₪ חלקי 12 = נקבל 430 ₪ כשווי הזיכוי החודשי.
לעומת זאת, במידה והעובד עבד באותה שנה רק 7 חודשים, אז אם נחלק את שווי הזיכוי השנתי שלו בסך 5,160 ₪ חלקי 7 = כך שנקבל 737 ₪ כשווי הזיכוי החודשי.
עוד חשוב לזכור כי נקודות הזיכוי מקטינות את ערך המס החל על העובד לכל היותר לאפס ולכן הן רלוונטיות רק לעובד שגובה החיוב שלו במס מגיע לפחות לערך נקודות הזיכוי שלהן הוא זכאי.
מהם הקריטריונים לקבלת נקודות זיכוי מס?
כאמור, כל עובד במדינת ישראל זכאי לנקודות זיכוי בהתאם לרשימת קריטריונים שמחולקת לקטגוריות שונות:
  • מין וגיל: נקודת זיכוי לאישה עובדת, נקודת זיכוי לנוער עובד בין הגילאים 16-18.
  • תושבות: נקודות זיכוי לתושב ישראל, נקודות זיכוי לעובד זר.
  • בן הזוג: נקודות זיכוי בגין בן זוג שלא עובד, נקודות זיכוי בגין תשלום מזונות לבן זוג לשעבר.
  • הורות לילדים: נקודות זיכוי להורה גרוש או פרוד עבור גידול ילדיו, נקודות זיכוי להורה אחד עבור גידול ילדיו, נקודות זיכוי להורה מתחת לגיל 44, נקודות זיכוי להורה לילד עד גיל 5, נקודות זיכוי להורה לילד עד גיל 18.
  • לימודים: נקודות זיכוי בגין תואר ראשון, נקודות זיכוי בגין תואר שני, נקודות זיכוי בגין תואר שלישי במסלול ישיר, נקודות זיכוי בגין תואר שלישי ברפואה או ברפואת שיניים, נקודות זיכוי בגין לימודי מקצוע, נקודות זיכוי למקבלי תעודת הוראה.
  • שירות צבאי או לאומי: נקודות זיכוי לחיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי-אזרחי.
  • מוגבלות: נקודות זיכוי להורים לילד אוטיסט, נקודות זיכוי בעד ילד או בוגר עם מוגבלות.
  • גירושין: נקודות זיכוי בגין תשלום מזונות לבן זוג לשעבר.
  • עולים חדשים ותושבים חוזרים: נקודות זיכוי לעולה חדש, נקודות זיכוי לתושב חוזר ותיק.
כיצד ניתן לקבל את נקודות זיכוי מס?
לשם מימוש הזכות לקבל נקודות זיכוי מס, על עובד שכיר למלא ולהגיש באמצעות המעסיק שלו טופס 101 ולבקש את נקודות הזיכוי במסגרת פרק ח' של הטופס. על עובד עצמאי למלא ולהגיש בסוף שנת המס את הדו"ח השנתי שלו, במסגרתו הם גם ממלאים את פרטיהם האישים.
את המסמכים הללו יש להגיש לפני שמסתיימת שנת המס, כלומר, לפני סוף חודש דצמבר. לאחר מכן, ניתן להגיש בקשה להחזר מס בפני לשכת פקיד השומה אליה משתייך העובד, אך זאת רק עד 6 שנים רטרואקטיבית לאחור.

מימוש הזכויות שלך בלי בירוקרטיה!

לצורך קבלת נקודות זיכוי יש למלא טפסי בקשה ולהגישם למס הכנסה. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה כמי שזכאי לנקודות זיכוי.
חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הנקודות.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 21/02/2017 12:19  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!