אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולי נפרופתיה...
לדעת הכל על נפרופתיה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לחולי נפרופתיה

סובל מנפרופתיה? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין נפרופתיה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה צריך לעשות עכשיו?

נפרופתיה - מה זה אומר?
נפרופתיה הינה מחלה אשר מתבטאת בירידה הדרגתית ומתמשכת בתפקוד הכליות, עד כדי אי ספיקת כליות מוחלטת. קיימים שני סוגים מחלת נפרופתיה: נפרופתיה סוכרתית ונפרופתיה IgA.
נפרופתיה סוכרתית
הינה מחלת שנגרמת עקב סיבוכי מחלת הסוכרת. המחלה מתבטאת בירידה הדרגתית ומתמשכת בתפקוד הכליות, עקב רמות הסוכר הגבוהות בדם.
בתחילה הפגיעה איננה מורגשת, אולם בהמשך היא עלולה להחמיר ולהגיע אף לאי ספיקת כליות מוחלטת. ניתן לזהות את הפגיעה באמצעות בדיקת שתן אשר מזהה את נוכחות חלבון האלבומין בשתן. ככל שרמת האלבומין גבוהה יותר, כך גם גדלה מידת הפגיעה בכליות.
השלב הקליני ההתחלתי של המחלה מאופיין בהפרשה יומית של חלבון האלבומין בשתן ברמה אשר נעה בין 30 מ"ג ל-300 מ"ג. שלב זה מכונה השלב השקט של המחלה, בו המחלה טרם מתבטאת באופן גלוי.
כאשר רמת האלבומין עולה מעל ל-300 מ"ג, הפגיעה הופכת למחלת כליות גלויה ומלווה גם בלחץ דם גבוה וגילוי שינויים בולטים בבדיקה מיקרוסקופית של הכליות.
בשלב הבא המחלה הופכת לאי ספיקת כליות סופנית, מצב אשר מצריך טיפול בדיאליזה או בהשתלת כליה. שלב זה מתרחש לרוב כעבור 25-30 שנה ממועד גילוי הסוכרת.
הטיפול בנפרופתיה סוכרתית מתמקד בשמירה על רמות תקינות של לחץ דם וסוכר, לרבות באמצעות הגבלת כמות המלח לצריכה, הפסקת עישון והורדה במשקל במידת הצורך, פעילות גופנית ועוד. במידת הצורך ניתן לשלב זאת גם עם טיפול תרופתי לשיפור ושמירת התפקוד הכלייתי של חולי הסוכרת.
נפרופתיה IgA
הינה מחלה המתאפיינת בשקיעת נוגדנים מסוג IgA בתוך הגלומרולים, פקיעיות הכליה, אשר יוצרים תהליך דלקתי בכליות ומפריעים לתפקודן השוטף. מחלה זו מכונה גם מחלת ברגר והיא נחשבת למחלה הגלומרולרית הנפוצה ביותר בארצות המערביות ובאסיה.
הסיבות לשקיעת נוגדני ה- IgA אינן ידועות עדיין היום. עם זאת, ידוע שהגורמים שמעודדים את שקיעתם יכולים לנבוע מזיהומים, מחלקת צליאק, מחלת שחמת הכבד ונטייה גנטית.
תסמיני המחלה כוללים שתן כהה, כאב בכליה אשר מופיע במותן או בגב התחתון, בצקות ברגליים עקב עודף נוזלים בגוף שנובע מתפקודה הירוד של הכליה ויתר לחץ דם. הטיפול במחלה כולל טיפול בסטרואידים ומדכאי חיסון, כדי לטפל בדלקת.
הזכויות הרפואיות של חולה נפרונפתיה
בראש ובראשונה, במידה ואובחנת כחולה נפרופתיה, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל פטור ממס הכנסה בתנאים הבאים: במידה ונקבעה לחולה דרגת נכות רפואית בשיעור של 100% נכות בגין ליקוי אחד או נכות רפואית משוקללת בשיעור של לפחות 90% בגין מספר ליקויים.
יש לשים לב שמדובר בנכות רפואית ולא בנכות תפקודית. לפיכך, מי שיש לו נכות רפואית בשיעורים נמוכים מאלו, לא יהיה זכאי לפטור, גם אם יש לו נכות תפקודית מקסימלית בשיעור של 100%.
(א) קצבת נכות כללית: קצבת ביטוח לאומי אשר ניתנת לחולה שמחלתו פוגעת ביכולת שלו לעבוד ולהשתכר וזאת מגיל 18 ועד לגיל הפרישה.
הקצבה ניתנת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה של החולה – נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו - לפחות 60% או נכות של 40% נכות וסעיף נכות אחד בשיעור נכות של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר להשתכר שלו - לפחות 50%.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה וזאת תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
(ב) קצבת סיעוד: קצבת ביטוח לאומי אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה ולצרף אליה אישורים על הכנסות.
פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי ביקור בביתך, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
(ג) קצבת שירותים מיוחדים: קצבת ביטוח לאומי נוספת המשולמת לחולה שהינו מתחת לגיל פרישה ואשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית, או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה.
לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
(ד) קצבת ניידות: קצבת ביטוח לאומי אשר ניתנת לחולה שיש לו ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות, כדי לסייע לו השתלב בקהילה ולפתח חיים עצמאיים.
מרבית ההטבות ניתנות לבעלי רכב, אולם ניתנות הטבות גם למי שאינם בעלי רכב. ההטבות משולמות מכספי משרד האוצר, על פי הסכם הניידות שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי.
בנוסף לקצבת הניידות, יקבל החולה פטור או הנחה ממס ברכישת רכב, קצבת החזקת הרכב, הנחה בתשלומי רישיון הרכב, תו חניה לנכה והנחות בחניונים. גובה הגמלה, גודל הרכב ואחוזי הפטור ממיסים נקבעים בהתאם לאחוזי הנכות לניידות.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הוועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
הוועדות קובעות אם יש ליקוי ברגליים, בהתאם לרשימת ליקויים מוגדרת, האם ישנה הזדקקות לכיסא גלגלים ושימוש בו והאם הליקוי שנקבע עשוי להשתנות או שהוא נקבע לצמיתות.
לאחר מכן יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.

קרא עוד: פטור ממס בגין רטינופתיה!

המומחים שלנו לשירותך

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי נפרופתיה, יש למלא טפסי בקשה לקבלתן ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורים על עבודה ושכר ממקומות העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות לקצבה.
חשוב מאוד להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד על פי החוק.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 28/08/2017 13:22  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!