המומחים באתר הזכויות הרפואיות שלי מציעים סיוע לנפגעי תאונות עבודה...
לדעת הכל על נפילה ברחוב כתאונת עבודה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מידע חשוב: נפילה ברחוב כתאונת עבודה

נפלת ברחוב במהלך עבודתך, בדרך אליה או בחזרה ממנה? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין התאונה ובמיוחד אם זו פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.

על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום העבודה ומגוון טפסים נוספים. על מנת להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה מדויקת ונכונה. את המסמכים יש להגיש במועד הקבוע לגורמים המתאימים.

חשוב שתדע שהתמודדות מול רשויות המדינה אינה תמיד קלה ואורכת זמן רב ואנחנו כאן כדי להסביר לך אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן באופן מהיר ועם כמה שפחות בירוקרטיה מתישה.

כל מה שחשוב לדעת על הזכויות שלך

תאונת עבודה - מה זה אומר?

תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה לעובד שכיר תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעסיק או מטעמו או כתאונה שאירעה לעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.

מדובר באירוע פתאומי אשר נגרם לעובד על ידי גורם חיצוני אשר פוגע בו וגורם לו נזק, בגינו ניתן להגיש תביעות לקבלת פיצויים בכמה מישורים, כפי שיובהר בהמשך הדברים.

כאשר עובד שכיר עובר תאונת עבודה, באפשרותו להגיש תביעה לא רק בפני המוסד לביטוח לאומי, אלא גם כנגד המעסיק וזאת במידה ותאונת העבודה אירעה עקב התרשלותו של המעסיק, אם כי יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מתשלום הפיצויים של המעסיק.

כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במידה והתאונה התרחשה גם עקב התרשלותו של העובד, אז ייפסק לו אשם תורם בשיעור מסוים, אשר יקוזז משיעור אחריותו של המעסיק.

מקרה דוגמא של תביעה לקבלת פיצויים בגין נפילה ברחוב במסגרת עבודה

במסגרת הליך ת"א 14036-03-12 צילה קריחלי נ' סיטיפס בע"מ, אשר התנהל בפני בית משפט השלום בירושלים, נדונה תביעת פיצויים בגין נזקי גוף שהוגשה על ידי עובדת לאחר שהיא נפלה ברחוב בדרכה לעבודתה.

התאונה התרחשה בשעה שהעובדת הלכה בסמטה היוצאת מרחוב יפו לרחוב אגריפס בירושלים. מאחר ובמקום התקיימו עבודות להקמת הרכבת הקלה, העובדת נתקלה במפגע שהיה שם ונפלה. כתוצאה מכך היא נחבלה במרפק יד ימין ובברך שמאל.

העובדת הייתה בת 57 עת נפגעה בתאונה. במועד מתן פסק הדין היא הייתה בת כ-63 שנים. בעת התאונה העובדת עבדה כמוכרת במשביר לצרכן, אך מאז התאונה היא לא שבה לעבודתה או לכל עבודה אחרת.

התביעה הוגשה על ידי העובדת נגד סיטיפס בע"מ, החברה הזכיינית של פרויקט הקמת הרכבת הקלה בירושלים, קבוצת אשטרום בע"מ, שניהלה את בניית הפרויקט ופיתוחו, עיריית ירושלים וחברת פניקס אשר משמשת כחברת הביטוח של העירייה.

מאחר שהתאונה הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה, הצטרף המוסד לביטוח לאומי לתביעה כתובע נוסף וזאת בגין תשלומים שהוא שילם וישלם לעובדת עקב פגיעתה בתאונה.

המחלוקות בין הצדדים היו לגבי נסיבות התאונה, שאלת האחריות להתרחשותה, שיעור הנכות שנגרמה לעובדת עקב התאונה וגובה הנזק.

לגבי נסיבות התאונה, טענה העובדת כי היא נפלה מאחר שרגלה נתקלה במפגע אשר היה בדרכה ואילו הסיטיפס ואשטרום טענו כי הנפילה התרחשה עקב חוסר זהירות שלה, אשר אינו קשור לתנאיי הדרך.

אבל, לאור הראיות שהוצגו בפניו, בחר בית המשפט לקבל את טענת העובדת בעניין זה וקבע כי המפגע אשר בעטיו נפלה העובדת נוצר כתוצאה מעבודות הקמת הרכבת הקלה אשר בוצעו מטעם הנתבעות.

לגבי סוגיית האחריות, סיטיפס ואשטרום לא חלקו על קיומה של חובת זהירות שחלה עליהן כלפי ציבור העוברים והשבים בנוגע לסיכונים העלולים להיווצר עקב ביצוע העבודות. לא הוכחש על ידי מי מהצדדים כי קיומו של מפגע, כמתואר על ידי העובדת, הוא בגדר סיכון בלתי סביר אשר יש לנקוט אמצעים סבירים למניעתו.

כמו כן, משהתקבלה גרסת העובדת לגבי נסיבות התאונה, הרי כי קיים קשר סיבתי בין המפגע לנזק. השאלה היחידה שנותר היה לדון בה הייתה, האם ננקטו על ידי הסיטיפס ואשטרום אמצעים סבירים למניעת הסיכון או למזעורו.

לטענת סיטיפס ואשטרום, ניתן להתרשם מהתמונות שצולמו במקום הנפילה, כי בכניסה לסמטה הוצבה גדר מברזל אשר יצרה מחסום חלקי מפני כניסה אליה וכי העובדת התעלמה ממנה שכן מיהרה להגיע לעבודתה.

אבל, מעיון בתמונות אכן עלה כי בכניסה לסמטה היו ברזלים, אולם לא ניתן היה לקבוע באופן ברור לאיזו תכלית הונחו שם. עוד עלה מהתמונות שאין מדובר בגדר שחסמה את הכניסה לסמטה באופן מלא, אלא ניתן היה להיכנס אליה כפי שעשתה העובדת.

מכאן שהסמטה לא נחסמה מפני מעבר הולכי רגל ועל כן נקבע כי סיטיפס ואשטרום התרשלו בכך שלא פיקחו כראוי על העבודות מטעמן ולא נקטו אמצעים מספיקים על מנת למנוע את הסיכון שנוצר בדרכה של העובדת או למזעורו.

אילו סיטיפס ואשטרום היו דואגות לפקח באופן הולם על ביצוע העבודות, סביר להניח כי נפילתה של העובדת הייתה נמנעת. בנסיבות אלה, סיטיפס ואשטרום אחראיות לנזקי העובדת.

לגבי אחריות העירייה, דחה בית המשפט את טענתה של העירייה כי בהתקשרותה בהסכם עם סיטיפס ואשטרום העבירה אליהן את האחריות באופן הפוטר אותה מחובתה כלפי המשתמשים בדרכים.

בהיבט של מדיניות ציבורית ראויה, על דרך הכלל, אין לאפשר מצב בו עירייה מסירה מעצמה את חובותיה על ידי העברת האחריות לגורם אחר. כל עוד נעשה שימוש באזור על ידי עוברי אורח, חלה על העירייה החובה לשמור על ביטחונם.

בנסיבות בהן מתבצעות עבודות בכבישים או ברחובות העיר, במיוחד במקומות מרכזיים המשמשים עורק ראשי למעבר בני אדם וכלי תחבורה, אף חלה על העירייה חובה מוגברת כלפי ציבור המשתמשים בדרך לפקח על הנעשה במקום ולמנוע יצירת סיכונים בלתי סבירים העלולים לפגוע בשלומם.

בעת ביצוע עבודות התשתית לרכבת הקלה, לא נסגר רחוב יפו לתנועת עוברים ושבים. במצב דברים זה, חובת הזהירות של העירייה כלפי המשתמשים בדרכים וברחובות לא חדלה במהלך ביצוע העבודות.

אכן מהעדויות עלה כי העירייה הפעילה גורמי פיקוח במהלך ביצוע העבודות ומכאן, שאין בביצוע עבודות התשתית של הרכבת הקלה על ידי הסיטיפס ואשטרום מטעמן כדי לשלול את חובת הזהירות של העירייה. הרי כי בנסיבות העניין קמה אף חובת זהירות קונקרטית למנוע סיכון בלתי סביר מהסוג שגרם לנפילת העובדת.

יחד עם זאת, היה על העובדת גם להוכיח שהעירייה נמנעה מנקיטת אמצעים סבירים על מנת למנוע את הנזק שנגרם לה. בהקשר זה קיימת חשיבות למועד בו נוצר המפגע, שכן לא ניתן לצפות מהעירייה לפקח על עבודות הרכבת הקלה באופן רציף, במשך כל שעות היממה.

ניתן לצפות מהעירייה לטפל במפגעים שהודיעו לה לגביהם ולקיים פיקוח יזום מעת לעת. במקרה זה העובדת לא עמדה בנטל להוכחת יסוד זה. לפי עדותה, היא הלכה באותה סמטה לעבודתה מדי יום ביומו והמפגע בו נתקלה לא היה במקום כאשר עברה באותה דרך ביום שקדם לתאונה.
עוד על: נפילה בעבודה.

בנסיבות אלו לא הוכח כי העירייה הפרה את חובתה לפקח על ביצוע העבודות ולהסיר מפגעים שנגרמו בעטיין. כמו כן, אין טענה לפיה המפגע דווח לעירייה בטרם נפילת העובדת וזו לא פעלה באופן סביר לתיקונו.

לאור האמור אין להטיל אחריות על העירייה כלפי העובדת בגין הנזקים שנגרמו לה בתאונה, שכן לא הוכח כי היא התרשלה במניעת המפגע מבעוד מועד.

לגבי סוגיית האשם התורם, ציין בית המשפט כי המבחנים המקובלים לבחינת שיעור האשם התורם הינם מבחן האשמה המוסרית ומבחן האחריות היחסית של הצדדים.

בעת החלת המבחנים על נסיבות העניין יש לשקול את אשמתן המוסרית של סיטיפס ואשטרום, אשר ביצעו עבודות ברשות הרבים מבלי לנקוט אמצעים מתאימים למניעת סיכונים הנובעים מהעבודות ואת האשמה של אישה בגילה של העובדת, ההולכת בבוקר לעמל יומה.

האשמה שיש לזקוף לחובת העובדת מתמקדת בעובדה שלא שמרה על ערנות מלאה בעת הליכתה בסמטה, למרות שניתן היה לראות בנקל כי במקום מתבצעות עבודות והדרך אינה פנויה.

אכן יש לצפות מאדם המהלך ברחוב בו מבוצעות באותה עת עבודות לתשומת לב רבה יותר ואין לשלול כי דעתה של העובדת הייתה מוסחת בשל העובדה שמיהרה לעבודתה.

כמו כן, העובדת העידה כי יכלה להגיע לעבודתה בדרך חלופית, אשר הייתה מאריכה קמעה את הדרך ויש לתת משקל לעובדה שבחרה לא לעשות כן, ככול הנראה בשל רצונה למהר ולהגיע למקום עבודתה.

בשים לב למכלול השיקולים הנדרשים לעניין ובהתחשב בכך שלא ניתן לפטור את העובדת בלא כלום שעה שהלכה באור יום באתר עבודה, זקף בית המשפט לחובתה של העובדת אשם תורם בשיעור של 20%. בהמשך דבריו קבע בית המשפט לעובדת נכות רפואית משוקללת בשיעור של 19.5% וזאת בשל פגיעות שחוותה העובדת במרפק ידה וברך שמאל.

בסיכומו של דבר, נפסקו לעובדת פיצויים בסך כולל של כ-232,000 ₪, אשר כוללים את רכיבי הפיצויים הבאים: נזק לא ממוני 70,000 ₪, הפסדי השתכרות בעבר 61,883 ₪, הפסדי השתכרות בעתיד 40,000 ₪, הפסד פנסיה 10,000 ₪ ועזרה לעבר ולעתיד 50,000 ₪.

בניכוי אשם תורם בשיעור 20%, נותר לעובדת סך של כ-185,000 ₪. עוד נותר לנכות מסכום זה את סכום התגמולים שהעובדת הייתה אמורה לקבל מהמוסד לביטוח לאומי בגין התאונה, אשר הסתכם בסך של כ-193,000 ₪. כלומר, סכום הפיצוי שנפסק לאחר ניכוי האשם התורם, נבלע למעשה בתגמולים שמקבלת התובעת מהמוסד לביטוח לאומי.

מאחר שהעובדת כבר קיבלה מהביטוח הלאומי את מירב סכום התגמולים הללו, קבע בית המשפט בהתאם לסעיף 330(א) לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה-1995, כי על סיטיפס ואשטרום לפצות את העובדת בשיעור של 25% מגובה הפיצוי שנפסק ולשלם למוסד לביטוח לאומי 75% מן הפיצוי.
קרא ותדע: גמלת נכות מעבודה.

המומחים שלנו לשירותך

לצורך קבלת הפיצויים יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה וקבלה של הזכויות אשר מגיעות לך בגין תאונת עבודה.

חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הפיצויים. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבדם, השקיעו לא מעט אנרגיה, זמן וכסף כאשר לא פעם, הפניה נדחתה על הסף או נותרה ללא מענה במשך זמן רב.

רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.


עדכון אחרון: 04/12/2017 16:49  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!