אתר הזכויות הרפואיות מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לאנשים שנפלו במסגרת עבודתם...
לדעת הכל על נפילה בעבודה כתאונת עבודה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

נפילה בעבודה שהוכרה כתאונת עבודה

נפלת במסגרת עבודתך? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות בגין התאונה. במידה והתאונה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המעסיק והמדינה מזכים אותך בהטבות ופיצויים שמטרתם לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין נפילה בעבודה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה צריך לעשות עכשיו?

תאונת עבודה - מה זה אומר?
תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה לעובד שכיר תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעסיק או מטעמו או כתאונה שאירעה לעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.
מדובר באירוע פתאומי אשר נגרם לעובד על ידי גורם חיצוני אשר פוגע בו וגורם לו נזק, בגינו ניתן להגיש תביעות לקבלת פיצויים בכמה מישורים, כפי שיובהר בהמשך הדברים.
כאשר עובד שכיר עובר תאונת עבודה, באפשרותו להגיש תביעה לא רק בפני המוסד לביטוח לאומי, אלא גם כנגד המעסיק וזאת במידה ותאונת העבודה אירעה עקב התרשלותו של המעסיק, אם כי יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מתשלום הפיצויים של המעסיק.
כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במידה והתאונה התרחשה גם עקב התרשלותו של העובד, אז ייפסק לו אשם תורם בשיעור מסוים, אשר יקוזז משיעור אחריותו של המעסיק.
מקרה דוגמא של תביעה לקבלת פיצויים בגין נפילה במסגרת עבודה
במסגרת הליך ת"א 25369-01-10 ג.ב. נ' י.ב. יובל הנדסה בע"מ ואח', אשר התנהל בפני בית משפט השלום בעפולה, נדונה תביעה לקבלת פיצויים שהגיש עובד כנגד מעסיקו לאחר שנפל מגובה במהלך עבודתו במסגרת פרויקט לבניית תשתית למסילת רכבת בנתיבי איילון.
מעסיקו של העובד שימש כקבלן משנה בפרויקט. התביעה הוגשה גם כנגד חברת נתיבי איילון והקבלנים הראשיים של הפרויקט.
סוגיית האחריות
העובד, שהיה בן 20 במועד התאונה, הועסק כעוזר טפסן במסגרת הפרויקט. ביום התאונה, שהיה גם יומו הראשון בעבודה, עסק העובד בבניית קיר בטון בגובה של 6 מטרים באמצעות תבניות יציקה.
לטענתו, הנתבעות לא דאגו להתקנת אמצעי עלייה וירידה ראויים מהפיגומים. לפיכך, בתום ביצוע עבודות היציקה הוא קיבל הוראה לרדת באמצעות תבניות היציקה ותוך כדי דריכה על התבניות, השתחררה אחת מהן והוא נפל ארצה מגובה של 6 מטרים בערך ונפגע עקב כך.
עוד טען העובד, כי הוא לא יכול היה לרדת באמצעות הפיגום שהיה בצדו הפנימי של הקיר ושבאמצעותו הוא עלה, מאחר שהגישה אליו נחסמה לאחר ביצוע עבודות היציקה.
לטענת העובד, הנתבעות אחראיות לתאונה מאחר שהן התרשלו, בין היתר, בכך שלא דאגו להנהיג שיטת עבודה בטוחה, לא נקטו באמצעי זהירות סבירים למניעת התאונה, לא סיפקו ציוד מגן אישי כגון רתמה אישית, לא התקינו סולמות לצרכי העלייה והירידה מהפיגומים, לא הזהירו את העובדים מפני הסכנות הטמונות בעבודה ועוד.
הנתבעות הכחישו לחלוטין את טענות העובד. לדבריהן, במועד התאונה העובד עבד ביציקת גג של מנהרה עם עובדים נוספים. בתום היציקה, ירדו יתר העובדים באמצעות סולם שהותקן במיוחד לצורך הירידה מהגג.
אולם, העובד החליט על דעת עצמו לא לרדת באמצעות הסולם, אלא להשתמש במוטות של תבניות היציקה כבמעין סולם מאולתר וקפץ ממנו לרצפה, ככל הנראה כדי לקצר את הדרך וזו לטענתן הסיבה לתאונה.
קרא ותדע: נפילה מפיגום כתאונת עבודה.
עוד טענו הנתבעות, כי למרות שהתאונה ארעה ביום העבודה הראשון שלו, העובד הספיק לעבור הדרכת בטיחות מהמעסיק וקיבל הסברים על שיטת העבודה.
בנוסף נטען על ידן כי הן הנהיגו שיטת עבודה בטוחה, סיפקו כלי עבודה מתאימים, הזהירו את העובדים מפני סכנות הטמונות בעבודה וסיפקו לכלל העובדים וביניהם לעובד התובע, ציוד מגן מתאים, לרבות סולם בטיחותי המאפשר ירידה בטוחה מהגג.
לחילופין, נטען על ידן כי יש להשית על העובד אשם תורם בשיעור משמעותי, מאחר והוא החליט על דעת עצמו לקפוץ לכיוון הרצפה בזמן הירידה מהפיגום במקום לרדת בדרך הרגילה כפי שהודרך וזאת למרות שהוא היה מודע לסיכונים הכרוכים בכך.
אגב, המהנדס ומנהל העבודה מטעם המעסיק של העובד הורשעו בביצוע עבירה פלילית של גרימת חבלה ברשלנות בגין התאונה, מאחר שהם לא אסרו את ביצוע העבודה על הפיגום וקטע הקיר עליהם עבד העובד וזאת למרות שמנהל עבודה של חברה אחרת שעבדה בפרויקט התריע בפניהם שהם לא אושרו על ידו מבחינת בטיחותית.
בהסתמך על מכלול הראיות שהוגשו בתיק, החליט בית המשפט לקבל את גרסת העובד לגבי נסיבות התרחשות התאונה. בין היתר נקבע כי למרות שאין חולק שעבודה בגובה הינה עבודה מסוכנת, העובד הצטווה לעבוד בגובה מבלי שסופק לו סולם לצרכי עלייה וירידה ועקב כך העובד נאלץ לעלות ולרדת באמצעות טיפוס על רשת הברזל.
בנוסף נקבע כי לעובד לא ניתנה הדרכת בטיחות ספציפית לסוג העבודה בה הוא עסק בעת התאונה.
בהתאם לכך קבע בית המשפט כי הנתבעות נושאות באחריות לאירוע התאונה שארעה עקב התרשלותן כאמור לעיל ועל כן הן חייבות בפיצוי העובד בגין הנזקים שנגרמו לו עקב התאונה.
יחד עם זאת, בית המשפט קבע כי יש לייחס לעובד אשם תורם בשיעור 15%, מאחר שבמועד התאונה הוא כבר עבד שנתיים כטפסן ועל כן הוא היה צריך לצפות כי לאחר סיום עבודת יציקת קיר הבטון, הפתח שממנו הוא עלה לקיר ייחסם.
משכך, היה עליו להפעיל שיקול דעת מינימאלי ולוודא כי תמצא דרך בטוחה לירידה מהקיר לאחר סיום העבודה ויציקת הקיר. משלא עשה כן, הרי שיש להטיל עליו אשם תורם בשיעור 15%.
סוגיית הנזק
לאחר התאונה אושפז העובד בבית החולים למשך 17 יום, שם אובחן כסובל משברים בפלג גוף שמאל, באגן, בחזה ובירכיים. לאחר מכן הוא הועבר לשיקום בבית החולים לוינשטיין למשך חודשיים.
בעקבות הפערים שהתגלו בין חוות דעת הצדדים, מונה מומחה מטעם בית המשפט, אשר קבע לעובד נכות משוקללת בשיעור 19%, אשר כללה 10% בגין שבר בעצם האגן ו-10% בגין שיתוק חלקי של העצב הפרוניאלי המשותף.
מאחר שהצדדים ויתרו על חקירת המומחה ולא טענו שיש לסטות מחוות דעתו, אימץ בית המשפט את קביעתו.
סוגיית הפיצויים
בית המשפט פסק לעובד בגין הפסדי שכר בעבר סך של 138,000 ₪ וזאת בהסתמך על קביעת המל"ל לפיה העובד סבל מאובדן כושר עבודה מלא עקב נכות זמנית בשיעור 100% במשך 19.5 חודשים לאחר התאונה וכן מאחר שלאחר מכן היה עליו להסתפק בעבודות בשכר נמוך בשל הנזקים שנגרמו לו עקב התאונה.
בנוסף, בית המשפט קבע לעובד נכות תפקודית בשיעור 19% ואובדן שכר לעתיד בסך של 360,000 ₪ וזאת בהתחשב בעובדה שבמועד מתן פסק הדין הוא היה בגיל צעיר יחסית, בן 29 וכן מאחר שהוא למד הנדסת תוכנה ועל כן יש לקחת בחשבון את האפשרות כי העובד יוגבל בעתיד בהשתכרותו ממקצועו במידת מה עקב נכותו התפקודית.
לגבי הפסד הפנסיה, בהתאם להלכה הפסוקה לפיה הניזוק זכאי לפיצוי בשיעור 12% מכלל הפסדי ההשתכרות שלו בגין הפסד פנסיה, נפסק לעובד פיצוי בסך מעוגל של 60,000 ₪.
לגבי עזרת צד שלישי עבר ועתיד, נקבע כי העובד לא נזקק לעזרה בשכר, אלא נעזר בקרובי משפחתו. יחד עם זאת, לאור ההלכה לפיה אין לשלול מהניזוק פיצוי בגין קבלת עזרה רק בגלל שהעזרה ניתנה לו על ידי קרוב משפחה, להבדיל מעזרה בשכר וכן בהתחשב בגילו של העובד, אופי הפגיעה ומהותה והטיפולים הרפואיים להם נזקק עקב התאונה, פסק לו בית המשפט סכום גלובלי בגין ראש נזק זה בסך 30,000 ₪.
לגבי הוצאות רפואיות והוצאות נסיעה עבר ועתיד, ציין בית המשפט כי למרות שמדובר בנזק מיוחד הטעון הוכחה ולמרות שהעובד לא צירף קבלות בגין הוצאות אלו, אז ברור מהתיעוד הרפואי שהוא הציג כי הוא נזקק לנסיעות רבות לצורך הטיפולים הרפואיים הרבים שהוא קיבל.
יחד עם זאת, בהתחשב בכך שהתאונה הוכרה כתאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי, כך שחלק מההוצאות הרפואיות אמורות להיות מכוסות גם על ידו, אז נפסק לו סכום גלובאלי בגין ראש נזק בסך 50,000 ₪.
לגבי כאב וסבל, נפסק לעובד פיצוי בסך של 136,000 ₪, בהתחשב בתקופת האשפוז, נכותו של העובד, אופייה, הטיפולים הרבים שעבר וגילו במועד התאונה.
בסך הכל נפסקו לעובד פיצויים בסך כולל 729,000 ₪. לאחר ניכוי האשם התורם שלו בשיעור 15% ותגמולי המל"ל ששולמו לו, נותר לו סך של 469,650 ₪. לסכום זה גם צורף שכ"ט עו"ד בשיעור 20% מהפיצויים בתוספת מע"מ והחזר הוצאות משפט.
קרא ותדע יותר על: גמלת נכות מעבודה!

אתה לא לבד!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות בגין נפילה במסגרת העבודה, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 30/07/2017 15:14  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!