אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולים בניוון שרירים...
לדעת הכל על ניוון שרירים!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

ניוון שרירים והזכויות בגין המחלה

סובל מניוון שרירים? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות הרפואיות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין ניוון שרירים ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

הקצבאות וההטבות שמגיעות לי

ניוון שרירים - מה זה אומר?
מחלת ניוון שרירים הינה מחלה חשוכת מרפא, אשר גורמת לניוון כל השרירים המוטוריים, מעמוד השדרה ועד המוח.
כאשר מדובר במחלת ניוון שרירים מסוג ALS, הפגיעה מתרחשת בעצבים של השרירים, כאשר בסוגים אחרים של המחלה הפגיעה מתרחשת בשרירים עצמם.
לא ידוע מה גורם למחלה זו להתפרץ וברוב המקרים לא נמצאת קירבה משפחתית להתפרצות המחלה.
הסימפטומים של המחלה הינם:
  • חולשת שרירים - מתבטאת בעיקרה בשרירי הגפיים. בתחילה מורגשת חולשה ביד אחת או ברגל, אשר מחמירה עם הזמן ומתפשטת לשרירים נוספים במעלה הזרוע או הרגל, עד אשר כל השרירים נפגעים.
    הפגיעה בשרירים גורמת לחולשה, תנועות מגושמות ואיטיות, קשיי הליכה, חוסר יציבות, קושי לעמוד וקושי לבצע פעולות יומיומיות. במקרים רבים ניתן לראות פגיעה בשרירי הצוואר אשר גורמת לנפילת הראש קדימה וניכרת בחוסר יכולת להרימו.
    כמו כן, קיימת פגיעה בשרירי הדיבור, הבליעה והנשימה, אשר מקשה על הדיבור ועל היכולת לבלוע מזון, גורמת לתחושת מחנק ומאלצת את החולה להזדקק בהמשך להנשמה מלאכותית.
  • כיווץ שרירים - מתבטא בהחמרה בתחושת הכאב של כיווץ השרירים ובתדירות ההתכווצויות.
  • דלדול שרירים/אטרופיה - עקב ניוונם, מידלדלים השרירים והופכים לרזים מאוד.
  • קפיצת שרירים/פסיקולציה - מתבטאת בתזוזת השרירים מתחת לעור ובתנועה גלית שכמעט ואינה נראית.
שכיחות המחלה הינה כ- 0.5% והיא נפוצה מעט יותר בקרב גברים. מרבית החולים בה סובלים מהידרדרות הדרגתית, באופן לפיו הם מתקשים בהדרגה להניע את שריריהם, הן את השרירים הרצוניים והן השרירים הבלתי רצוניים, מה שמוביל בסופו של דבר להתנוונותם.
ברוב המקרים החולה במחלה זו מסיים את חייו בין 3-6 שנים ממועד התפרצותה, כאשר רוב החולים נשארים צלולים בדעתם עד סוף ימי חייהם.
למרות שנכון להיום המחלה עדיין נחשבת לחסרת מרפא, ניתן לטפל בה על ידי תרופות שונות, פיזיותרפיה וטיפולים תומכים, במטרה להאט את התפתחות המחלה ולשפר את איכות החיים של החולים.
חולי ניוון שרירים מתקדם מוגבלים מאוד בניידותם ממקום למקום, הן בביתם והן מחוצה לו ולרבות במסגרת עבודתם והם מתקשים פעמים רבות בפעילויות עצמאיות ויומיומיות פשוטות. עם התקדמות המחלה וההחמרה במצבם הם זקוקים לטיפולים רבים, לסיוע ולהשגחה צמודה.
החולים אשר מוגבלים בהליכתם ושמתקשים ביכולת הניידות בצורה משמעותית, זכאים לקבל ממשרד הבריאות סיוע במימון מכשירי עזר והחזרים כספיים לצורך רכישת נעליים רפואיות, הליכונים, מכשירי שיקום מסוגים שונים, כיסאות גלגלים ממונעים, קביים ועוד.
הקצבאות שאתה זכאי להן:
בראש ובראשונה, במידה והנך סובל מניוון שרירים ונקבעו לך אחוזי נכות בשיעור של 90%, אתה זכאי לפטור מלא ממס הכנסה.
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות.
חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה בניוון שרירים אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות: לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה.
לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
קצבת ניידות: קצבה אשר ניתנת לחולה בניוון שרירים שיש לו ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הוועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
לאחר מכן, יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.
בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
כדאי לדעת יותר על אחוזי נכות!

להשיג את מה שמגיע לך ומהר!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי ניוון שרירים וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 15/06/2017 20:24  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!