אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לחולי נוירופתיה...
לדעת הכל על נוירופתיה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לחולי נוירופתיה

סובל מנוירופתיה? חשוב שתדע שמגיעות לך זכויות רפואיות מסוימות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין נוירופתיה ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

כל מה שחשוב לדעת על הזכויות שלך

נוירופתיה - מה זה אומר?
נוירופתיה הינה מחלה של סיבי מערכת העצבים אשר מתבטאת בכאב שאינו פשוט כלל להתמודדות ובתחושת הירדמות או עקצוצים, בעיקר בגפיים של האדם, חולשה בשרירים, לעיתים עד לרמת של שיתוק וכן פגיעה ביכולת הקואורדינציה.
כאשר המחלה פוגעת במערכת האוטונומית, עלולים להופיע גם שינויים בלחץ הדם, הפרעות בפעילות המעי ובריחות שתן. חלק מהחולים סובלים מהשפעה נקודתית בלבד על עצבים באזור מסוים בגוף ואילו חלקם האחר סובל מהשפעה נרחבת על מרכזי עצבים באזורים שונים בגוף.
מחלת הנוירופתיה יכולה להיגרם בעיקר כסיבוך של מחלת הסוכרת או כתוצאה ממחלות כבד, דלקות, מחלות כלי דם, גידולים, אי ספיקת כליות ועוד. המחלה עלולה להיגרם גם מטראומה פיזית, לרבות עקב תאונת דרכים או פציעת ספורט.
הדרך העיקרית להתמודד עם נוירופתיה הינה באמצעות אבחון הגורם הספציפי שגרם לה והתמודדות איתו. הטיפול במחלה יכול לנוע בין איזון רמות הסוכר בדם, דרך איזון המערכת החיסונית, מתן ויטמינים כגון B12 ועוד. במידה ואבחון הגורם אינו אפשרי, הטיפול מתמקד בהקלת הכאב הנגרם מהמחלה.
עד לפני מספר שנים, סלי הבריאות כמעט שלא התייחסו למחלת הנוירופתיה. אבל, בסלי הבריאות האחרונים ניתן כבר לראות התייחסות גם למחלה זו. בין היתר, זכאים החולים לאבחון מקיף, שכן רבים מהם סובלים בתחילה ממצב לא ברור, שלעיתים מיוחס גם לרקע נפשי.
כאשר מדובר בחולים שמצבם מוכר ככרוני, ניתנות הקלות שונות מבחינת התשלום עבור תרופות וגם מבחינת הזכות לאבחונים וטיפולים במכונים רפואיים מתמחים. בין הבדיקות המקובלות לאבחון מחלות עצבים ונוירופתיה ניתן למצוא בדיקות חישה, מדידת עוצמת השרירים, בדיקות דם וביופסיה.
לעיתים יומלץ על טיפול משולב, עם היבטים נפשיים וכן טיפול במרפאות כאב. ישנם רופאים הממליצים לחלק מהחולים גם על קבלת טיפולים רפואיים משלימים שחלקם מסובסדים לבעלי ביטוח משלים של קופות החולים.
חלק ניכר מהחולים בנוירופתיה מטופלים בעיקר בטיפול סימפטומטי, שנועד לשפר את איכות החיים שלהם ולהקל על תחושות של כאבים, חולשה, בחילות וכדומה.
כאשר המחלה הינה תוצר לוואי של מחלות ומצבים רפואיים אחרים כגון סכרת, זכאים החולים לקבל את הטיפול המלא הן למחלות הרקע והן לסימפטומים.
בין התרופות המקובלות ניתן למצוא תרופות להקלה על כאבים, תרופות בעלות השפעה על מערכת העצבים המרכזית וכן טיפולים אנטי אפילפטיים שנמצאו כיעילים בקרב חלק מהחולים. עבור חלק מהחולים יומלץ במקביל לטיפול תרופתי גם ליטול תוספי תזונה וויטמינים.
התרופה המשמעותית העיקרית לנוירופתיה, הנכללת כיום בסל הבריאות, הינה ליריקה, אשר מפחיתה את הפעילות העודפת של תאי העצב המביאים לכאב ובכך מפחיתה את הכאב.
תרופות מרכזיות אחרות שנכנסו לתוך סל הבריאות בשנים האחרונות הינן תרופות לטיפול סימפטומטתי, כגון פרגבלין או דולוקסטין ותרופות לשיכוך כאבים כגון גבפטנטין ואניטקסולוד.
הקצבאות שאתה זכאי להן
בראש ובראשונה, במידה ואובחנת כחולה נוירופתיה, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל פטור ממס הכנסה בתנאים הבאים: במידה ונקבעה לחולה דרגת נכות רפואית בשיעור של 100% נכות בגין ליקוי אחד או נכות רפואית משוקללת בשיעור של לפחות 90% בגין מספר ליקויים.
יש לשים לב שמדובר בנכות רפואית ולא נכות תפקודית. לפיכך, מי שיש לו נכות רפואית בשיעורים נמוכים מאלו, לא יהיה זכאי לפטור, גם אם יש לו נכות תפקודית מקסימלית בשיעור של 100%.
(א) קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה סוכרת מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%.
עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
(ב) קצבת סיעוד: קצבה אשר מיועדת לחולה שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן אישורים על הכנסות.
פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי ביקור בביתך, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
(ג) גמלת נפגעי עבודה: גמלה אשר ניתנת עקב מחלת מקצוע, מחלה אשר נגרמה כתוצאה מהעיסוק במקצועו של החולה בה.
לשם קבלת גמלה זו על החולה להוכיח כי המחלה נגרמה באופן ישיר כתוצאה מעיסוקו במקצועו או משלח ידו. כי היא התגלתה אצלו לראשונה במהלך תקופת עבודתו, כפי שעולה מהרשומה הרפואית שלו וכי הוא עבר מספר טיפולים בגינה.
כמו כן עליו להגיש את הבקשה לקבלת הגמלה תוך שנה מתיעודה הראשוני של המחלה, בצירוף חוות דעת רפואית.
מבוטח שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע בעבודה אשר זכאי לגמלת נפגעי עבודה ונותרה לו נכות עקב הפגיעה, יכול גם לקבל גמלת נכות מעבודה, באמצעות קצבה חודשית או מענק. לשם כך עליו להופיע בפני וועדה רפואית של הביטוח הלאומי שתקבע את דרגת נכותו.
בנוסף, מי שהוכר כנפגע עבודה כאמור יהיה זכאי גם לקבלת טיפול רפואי חינם למשך כל זמן שיידרש לו טיפול כתוצאה מהפגיעה.
לשם קבלת הטיפול, על החולה שהינו עובד שכיר לפנות לקופת חולים עם טופס הפניה מהמעסיק לקבלת טיפול רפואי, המכונה טופס ב.ל. 250. חולה הינו עובד עצמאי יקבל טופס בקשה לטיפול רפואי בקופת החולים, המכונה טופס ב.ל. 283.
סוג הטיפול הרפואי והיקפו ייקבעו על ידי הרופא המטפל במבוטח מטעם קופת חולים.
מבוטח שאינו מסוגל להמשיך לעבוד בעבודתו ובמקצועו הקודמים, שהינו בעל 20% נכות רפואית לפחות ואשר זקוק להכשרה מקצועית, כדי לחזור לעבודתו או לעבוד בעבודה שמתאימה לכישוריו לאחר שנפגע או חלה, יהיה זכאי גם לשיקום מקצועי על חשבון ביטוח לאומי.
השיקום המקצועי כולל אבחון מקצועי, מימון מלא של לימודים, מימון מלא של נסיעות וחומרי לימוד ותשלום דמי כלכלה לתקופת הלימודים.
בדוק: האם אתה זכאי לפטור ממס בגין רטינופתיה!

המומחים שלנו לשירותך

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי נוירופתיה וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 28/08/2017 13:23  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!