אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לאנשים עם מחלות לב...
כל מה שחשוב לדעת על מחלות לב!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

הזכויות שמגיעות לחולי לב

סובל ממחלת לב? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין מחלות לב ומה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

כל מה שמגיע לך!

מחלות לב - מה זה אומר?
מחלות לב הינן מחלות שונות אשר גורמות לחוסר תפקוד תקין של הלב. כתוצאה מכך, הלב אינו מקבל אספקת דם תקינה ומנגד הוא גם אינו מזרים דם בצורה מספקת ועל כן הוא איננו מספק חמצן ומזון לכלל איברי הגוף.
מקובל לחלק את מחלות הלב לשני הסוגים הבאים:
(א) מומי לב מולדים: כוללים מומים שונים, כאשר לרוב מדובר במסתמים או כלי דם צרים מדי אשר גורמים ללב להתאמץ יתר על המידה, או בהפרדה לקויה בין שני צידי הלב אשר מביאה לערבוב דם הנושא חמצן בדם הנושא פחמן דו-חמצני וכתוצאה מכך הדם המגיע לרקמות אינו נושא מספיק חמצן.
פגמים מולדים בלב נגרמים לרוב כשהאם מעשנת או נוטלת תרופות במשך ההיריון, או כשהיא נדבקת בזיהום כלשהו. את רוב הפגמים ניתן לתקן בניתוח.
(ב) מחלות נרכשות: מחלות שנרכשות במהלך החיים, אשר כוללות אף הן סוגים שונים של מחלות, לרבות:
(1) מחלות לב כליליות, כגון טרשת עורקים, איסכמיה שקטה, תעוקת חזה/אנגינה פקטוריס, התקף לב/אוטם שריר הלב.
(2) הפרעות קצב לב, אשר נגרמות עקב הפרעות בהולכה החשמלית של הלב.
(3) הפרעות בשכבות הלב, אשר יכולות לבוא לידי ביטוי באמצעות דלקות וזיהומים.
כיצד ניתן לאבחן ולטפל במחלות לב?
כיום ניתן לבצע ניתן לבצע מספר בדיקות שונות לאבחון מחלות לב, כגון:
  • אק"ג - לבדיקת הפעילות החשמלית של הלב.
  • אקו לב - בדיקת אולטרסאונד להערכת יכולות התפקוד של הלב.
  • בדיקות דם - כגון ספירת דם, אלקטרוליטים, שומנים וסוכרים בדם, יכולות לאבחן מחלת לב כלילית.
  • מיפוי לב - בדיקה לא פולשנית שמטרתה לבדוק את אספקת הדם לאזורים שונים בלב.
  • צנתור אבחנתי - שמתבצע במקרים של חסימת כלי דם לבביים.
הטיפול במחלות לב כולל אף הוא אמצעים שונים, ביניהם:
  • טיפול תרופתי - תרופות להורדת לחץ דם גבוה, נטילת אספירין לדילול הדם, קומדין, חוסמי בטא ועוד.
  • צנתור לב- הכנסת צנתר דרך עורקים בירך או ביד וכך להגיע אל הלב ולפתוח כלי דם חסומים, לתקן מומים, להחליף מסתמים.
  • ניתוח מעקפים - הליך המבוצע במטרה לשחרר חסימה קשה של העורקים הכליליים ובכך להשיב את אספקת הדם ללב.
  • ניתוח לב פתוח - הליך אגרסיבי, בו פותחים את החזה, עוצרים את פעילות הלב ומחברים אותו למכונת לב ריאה. הליך זה מאפשר לתקן את הבעיה הלבבית.
  • השתלת קוצב לב - השתלת קוצב לב מלאכותי שמאפשר ללב לפעום בקצב סדיר, ללא הפרעות.
הזכויות הרפואיות של חולי מחלות הלב
בראש ובראשונה, במידה ואובחנת כחולה במחלת לב, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה ובכפוף לעמידה בתנאים מסוימים, פטור ממס הכנסה בגין מחלת הלב.
קצבת נכות כללית: קצבת ביטוח לאומי אשר ניתנת לחולה במחלת לב שמחלתו פוגעת ביכולת שלו לעבוד ולהשתכר וזאת מגיל 18 ועד לגיל הפרישה.
הקצבה ניתנת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה של החולה - נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו - לפחות 60% או נכות של 40% נכות וסעיף נכות אחד בשיעור נכות של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר להשתכר שלו - לפחות 50%.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה וזאת תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית.
יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת סיעוד: קצבת ביטוח לאומי אשר מיועדת לחולה במחלת לב שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה.
מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו. לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה ולצרף אליה אישורים על הכנסות.
פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי ביקור בביתך, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבת ביטוח לאומי נוספת המשולמת לחולה במחלת לב שהינו מתחת לגיל פרישה ואשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית, או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה.
לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
קצבת ניידות: קצבת ביטוח לאומי אשר ניתנת לחולה שיש לו ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות, כדי לסייע לו השתלב בקהילה ולפתח חיים עצמאיים.
מרבית ההטבות ניתנות לבעלי רכב, אולם ניתנות הטבות גם למי שאינם בעלי רכב. ההטבות משולמות מכספי משרד האוצר, על פי הסכם הניידות שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי.
בנוסף לקצבת הניידות, יקבל החולה פטור או הנחה ממס ברכישת רכב, קצבת החזקת הרכב, הנחה בתשלומי רישיון הרכב ,תו חניה לנכה והנחות בחניונים. גובה הגמלה, גודל הרכב ואחוזי הפטור ממיסים נקבעים בהתאם לאחוזי הנכות לניידות.
לשם קבלת הקצבה, יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הוועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
הוועדות קובעות אם יש ליקוי ברגליים, בהתאם לרשימת ליקויים מוגדרת, האם ישנה הזדקקות לכיסא גלגלים ושימוש בו והאם הליקוי שנקבע עשוי להשתנות או שהוא נקבע לצמיתות.
לאחר מכן יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.
שירות שיקום הלב: חוק ביטוח בריאות ממלכתי קובע כי חולים שעברו התקף לב, או ניתוח מעקפים בלב, השתלת קוצב דפיברילטור וחולים עם אי ספיקת לב בדרגה 3-2, זכאים לעבור שיקום לב במסגרת קופת החולים שלהם.
שיקום הלב הינו שירות הכלול בסל השירותים הבסיסי ועל כן קופת החולים בה האדם מבוטח מחויבת, על פי חוק, מחויבת לספק לו שירות זה.
הטבות והנחות כלליות: אנשים בעלי מחלות לב זכאים להטבות והנחות נוספות שונות וזאת בהתאם למצבם הבריאותי.
מדובר בהשתתפות בשכר דירה, הנחות בתשלומי ארנונה, הנחות בבזק, הנחות במס רכישה, הנחות או פטורים במס הכנסה, הוזלה באגרות חינוך, פטור מאגרת רישוי, הנחות בנסיעה בתחבורה הציבורית, הנחות ברכישת מנוי למשדר קרדיולוגי של חברות רפואיות פרטיות וברכישת מכשירים מיוחדים עבור מדידת לחץ וסוכר ועוד.

הגיע הזמן לקבל את מה שמגיע לך!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי לב וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 07/02/2017 16:37  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!