אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לבני משפחה שיקירם נפטר בשל פגיעת עבודה...
לדעת הכל על זכויות בני משפחה של נפטר מפגיעת עבודה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

זכויות בני משפחה של נפטר מפגיעת עבודה

במידה והנך בן משפחה של מי שנפטר מפגיעת עבודה, חשוב שתדע שמגיעות לך זכויות ובפרט קבלת גמלת תלויים. המעסיק של הנפטר והמדינה מזכים אותך בהטבות ופיצויים שמטרתם לאפשר למשפחה לנהל אורח חיים תקין ולהתמודד עם האובדן.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין פטירתו של יקירך ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה מגיע לי?

בני משפחתו של עובד שכיר או עצמאי או מתנדב שנפטר כתוצאה מפגיעה בעבודה, תאונת עבודה או מחלת מקצוע, עשויים להיות זכאים לקבלת זכויות מסוימות עקב כך ובראש ובראשונה לקבל גמלת תלויים.
כאמור הזכות המרכזית הניתנת לבני משפחה של עובד שנפטר מפגיעת עבודה, הינה קבלת גמלת תלויים מהמוסד לביטוח לאומי. בנוסף, המוסד לביטוח לאומי מחויב גם בתשלום דמי הקבורה של נפגע העבודה שנפטר, במענק פטירה ובשיקום מקצועי של האלמן/ה לסיוע בפרנסתם.
בן/בת הזוג של נפטר מפגיעה בעבודה זכאי למענק פטירה במידה שהנפטר קיבל קצבת נפגעי עבודה או שדרגת נכותו הייתה 50% ומעלה. במידה שאין לנפטר בן/בת זוג, יכול אדם אחר מהמשפחה לקבל את מענק הפטירה, בתנאי שיעמוד בכל התנאים של המוסד לביטוח לאומי.
מי זכאי לקבל גמלת תלויים?
בני המשפחה שעשויים לקבל גמלת תלויים הינם אלמן/ה, ילדים, הורים, אחים, סב או סבתא של העובד שנפטר מפגיעת עבודה, בתנאי שהם עומדים בתנאי הזכאות לכך. במידה שבני המשפחה אינם עומדים בתנאי הזכאות, ייתכן שהם יהיו זכאים לקבל הענקה מטעמי צדק.
תנאי הזכאות לקבלת גמלת תלויים הינם כדלקמן:
אלמנה - אשת/בת זוג המבוטח/ת בעת פטירתו/ה זכאית לגמלת תלויים גם אם היא עובדת או מקבלת הכנסות בצורה אחרת. במקרה שתינשא שוב, תהיה זכאית להמשך קבלת הגמלה אם בן זוגה לא ירוויח מעל 5,032 ש"ח, אם בן זוגה לא יכול להתפרנס או אם הוא בן 60 ומעלה.
אלמן - בעל/בן זוג של המבוטח/ת בעת פטירתו/ה זכאי לגמלת תלויים אם יש לו ילד הזכאי לגמלה, אינו יכול להתפרנס, או אם אינו מרוויח מעל 5,032 ש"ח.
ילדים - זכאי לגמלה עד גיל 18, עד גיל 20 אם מקדיש לפחות 24 שעות שבועיות לסיום לימודיו או נמצא במסגרת קדם צבאית מטעם צה"ל, עד גיל 22 אם משרת בצבא, לומד במסלול עתודה או משרת שירות לאומי, עד גיל 21 אם משרת בהתנדבות בשירות למטרה ציבורית ושירותו הצבאי נדחה.
ילד הזכאי לקצבת תלויים, זכאי גם לדמי מחיה אם סיים 8 שנות לימוד חובה ואם מקדיש לפחות 24 שעות שבועיות ללימודים על יסודיים או להכשרה מקצועית.
הורים - אם אינם יכולים להתפרנס ו/או היו תלויים באופן מלא או חלקי במבוטח שנפטר.
קרובי משפחה נוספים: סבא, סבתא, אח, אחות - אם גרו בבית המבוטח לפחות שנה לפני הפגיעה. אם אינם יכולים להתפרנס והיו תלויים באופן מלא בפרנסת המבוטח שנפטר.
תנאי הזכאות לקבלת גמלת תלויים מטעמי צדק הינם כדלקמן:
בני משפחה של נפטר מפגיעה בעבודה שתביעתם לקצבת תלויים נדחתה כי הם לא הגישו את התביעה לפי ההוראות הנדרשות בחוק, או כי הנפטר לא מילא חובת רישום, או כי הנפטר איחר בתשלום דמי ביטוח או לא שילם.
אופן קבלת גמלת תלויים
לצורך קבלת גמלת התלויים, יש להגיש טופס תביעה בפני הביטוח הלאומי וזאת עד שנה לאחר מות העובד, בצירוף כל האישורים שנדרשים לכך.
לצורך קבלת גמלת התלויים, יש להגיש טופס תביעה לתשלום גמלה לתלויים בנפגע עבודה ולצורך קבלת גמלת התלויים מטעמי צדק, יש להגיש טופס בקשה להענקה מטעמי צדק.
סכום קצבת התלויים מחושב באחוזים מקצבת נכות מלאה מעבודה, בשיעור 100%. קצבת נכות מלאה מעבודה מחושבת על פי 75% מהשכר שהיה למנוח בשלושת החודשים שקדמו ליום שבו הפסיק את עבודתו בשל הפגיעה.
מקסימום קצבת נכות מעבודה הינו בסך של 32,839 ₪, החל מיום 1.1.2014 ונכון גם לשנת 2016. סכום הקצבה משתנה בכל שנה ב-1 בינואר, בהתאם לשינויים במדד המחירים לצרכן.
סכום קצבת התלויים מועבר ב-28 לכל חודש לחשבון הבנק של בן המשפחה הזכאי בלבד. לצורך זה יש למלא בטופס התביעה לקצבת תלויים את שם הבנק, כתובת הבנק ומספר חשבונו בבנק.
מקבלי קצבת תלויים יכולים לקבל תוספת השלמת הכנסה במידה שהכנסתם נמוכה, אך הם אינם זכאים לקבל קצבה נוספת, מלבד קצבת ילדים.
הזכות לקצבת תלויים אינה עוברת בירושה ואינה ניתנת להעברה, לערבות או לעיקול. זכאי לקצבה שמתגורר בקיבוץ, במושב שיתופי, תשולם קצבתו לקיבוץ או למושב על פי בקשתו.
יש לך שאלות נוספות? נשמח לענות בפורום!

המומחים שלנו לשירותך

לצורך מימוש הזכויות הניתנות לבן משפחה של מי שנפטר מפגיעת עבודה וכדי לקבל גמלת תלויים, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 30/07/2017 18:12  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!