אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לנפגעי תאונות עבודה...
לדעת הכל על פגיעה מלוחות זכוכית שהוכרה כתאונת עבודה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

פגיעה מלוחות זכוכית שהוכרה כתאונת עבודה

נפגעת מלוחות זכוכית במסגרת עבודתך? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין התאונה ובמיוחד אם זו פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.

על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום העבודה ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה מדויקת ונכונה. את המסמכים יש להגיש במועד המדויק לגורמים המתאימים. התמודדות מול רשויות המדינה אינה תמיד קלה ואורכת זמן רב.

רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

דוגמאות למקרים דומים

תאונת עבודה - מה זה אומר?

תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה לעובד שכיר תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעסיק או מטעמו או כתאונה שאירעה לעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.

מדובר באירוע פתאומי אשר נגרם לעובד על ידי גורם חיצוני אשר פוגע בו וגורם לו נזק, בגינו ניתן להגיש תביעות לקבלת פיצויים בכמה מישורים, כפי שיובהר בהמשך הדברים.

כאשר עובד שכיר עובר תאונת עבודה, באפשרותו להגיש תביעה לא רק בפני המוסד לביטוח לאומי, אלא גם כנגד המעסיק וזאת במידה ותאונת העבודה אירעה עקב התרשלותו של המעסיק, אם כי יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מתשלום הפיצויים של המעסיק.

כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במידה והתאונה התרחשה גם עקב התרשלותו של העובד, אז ייפסק לו אשם תורם בשיעור מסוים, אשר יקוזז משיעור אחריותו של המעסיק.

מקרה דוגמא של תביעה לקבלת פיצויים בגין פגיעה מלוחות זכוכית במסגרת עבודה

במסגרת הליך ת"א 14957-12-10 פלוני נ' שוויקי אס.ג'י.אי זכוכית תעשיות ומסחר בע"מ, אשר התנהל בפני בית משפט השלום בירושלים, נדונה תביעה לקבלת פיצויים שהגיש עובד כנגד מעסיקו, מפעל ליצור זכוכית בו עבד, לאחר שלוחות זכוכית שניסה להרים על מנת להעמיסם על עמדה מיוחדת החליקו מידיו, נפלו עליו ופגעו בו באורח קשה.

העובד הועבר לבית חולים, שם אבחנו אצלו קרע בכליה שמאלית, חתכים בכבד ובלבלב, שבר בלסת התחתונה ושבר באמה ימנית. כתוצאה מכך העובד אושפז בבית החולים במשך 30 ימים, במהלכם עבר ניתוח להסרת הכליה השמאלית וכן ניתוח לקיבוע השבר בעצמות האמה הימנית.

בפתח פסק דינו ציין בית המשפט את ההלכה הפסוקה לפיה המעסיק נושא בחובת זהירות כלפי עובדיו, אשר מחייבת אותו לנקוט את כל האמצעים הסבירים על מנת לוודא שעובד יכול לבצע את עבודתו בצורה בטוחה ואין היא מצטמצמת לנקיטת אמצעים למניעת סכנות בלתי רגילות או יוצאות דופן בלבד.

חובת זהירות זו כוללת גם הנהגת שיטת עבודה בטוחה, דאגה לקיומה והדרכת העובד לגבי שיטת העבודה הבטוחה וכן את חובתו לצפות רשלנות ואפילו פזיזות בביצוע העבודה מצד העובד.

לאור נסיבות המקרה לעיל, קבע בית המשפט כי המעסיק הפר את חובת הזהירות שלו, מאחר שהתאונה אירעה והן מאחר שהיה קיים ליקוי בעמדה המיוחדת עליה הונחו לוחות הזכוכית, דבר שגרם לנפילת לוחות הזכוכית על העובד ולפציעתו.

זאת כיוון שעל המעסיק היה להנהיג שיטת עבודה בטוחה והן מאחר שהעובד החזיק את לוחות הזכוכית באמצעות ראשו, בעוד שעל המעסיק היה להבטיח שהעובד יקבל הדרכה מתאימה ויפעל על פי שיטת עבודה בטוחה ולא יפעל כך.

לגבי אשמו התורם של העובד, ציין בית המשפט את ההלכה הפסוקה לפיה על המעסיק לצפות גם התנהלות רשלנית ובלתי זהירה מצד העובד ואין בהתנהגות רשלנית כזו של העובד כדי לשלול את אחריותו המלאה של המעביד, למעט במקרים של רשלנות כבדה וממשית מצד העובד.

כמו כן, נטיית הפסיקה הינה שלא להטיל על העובד שנפגע אחריות בשל אשם תורם, למעט במקרים ברורים בהם אשמו של העובד כבד ובולט לעין, כך שרק במקרים נדירים ניתן לייחס אשם תורם לעובד.

בנסיבות העניין ולנוכח האשם הבולט של המעסיק, קבע בית המשפט כי אין מקום להטיל אשם תורם על העובד, שביקש לבצע את המשימה שהוטלה עליו על ידי המעסיק.

בהמשך דבריו קבע בית המשפט לעובד נכות רפואית בשיעור כולל של 46.5%, אשר כללו 30% בגין כריתת הכליה, 15% בגין צלקת עם קלואיד בבטן ובאמה ו-10% בגין שבר בעצמות האמה.

בנוסף נקבעו לעובד 50% נכות תפקודית וזאת בהתחשב באופי עבודתו הפיזית של העובד, העדר השכלתו ואופי פגיעתו והנכויות הרפואיות שנקבעו לו.

בסיכומו של דבר נפסקו לעובד סך כולל של מעל מליון ש"ח, אשר כוללים את רכיבי הפיצויים הבאים: הפסדי שכר לעבר 114,800 ₪, גריעה מכושר השתכרות 429,800 ₪, נזק לא ממוני 350,000 ₪ והוצאות ועזרת הזולת 150,000 ₪.

מסכום זה יש לנכות את תגמולי המוסד לביטוח לאומי לעובד בגין דמי פגיעה וסכום התשלומים המהוון שהעובד צפוי לקבל עד פרישתו בגיל 67 בגין גמלת הנכות מעבודה, אשר סכומם הכולל עומד על סך של 980,070 ₪, כך שבסופו של דבר נפסקו לעובד פיצויים בסך של 63,900 ₪.
קרא ותדע: הכנה לבדיקה של רופא תעסוקתי.

להשיג את מה שמגיע לך ומהר!

לצורך קבלת הפיצויים יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה וקבלה של הזכויות אשר מגיעות לך בגין תאונת עבודה.

חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הפיצויים. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבדם, השקיעו לא מעט אנרגיה, זמן וכסף כאשר לא פעם, הפניה נדחתה על הסף או נותרה ללא מענה במשך זמן רב.

רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 07/11/2017 17:59  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!