אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לנפגעי תאונות עבודה...
לדעת הכל על כוויות ביד ובבטן כתאונת עבודה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

כוויות ביד ובבטן כתאונת עבודה

נכווית ביד או בבטן במסגרת עבודתך? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין התאונה ובמיוחד אם זו פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.

על מנת לממש את זכויותיך עליך למלא טפסים ולהגישם לגורמים הרלוונטיים במועד הקבוע על פי חוק.

רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לקבל אותן?

דוגמאות למקרים דומים

תאונת עבודה - מה זה אומר?

תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה לעובד שכיר תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעסיק או מטעמו או כתאונה שאירעה לעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.

מדובר באירוע פתאומי אשר נגרם לעובד על ידי גורם חיצוני אשר פוגע בו וגורם לו נזק, בגינו ניתן להגיש תביעות לקבלת פיצויים בכמה מישורים, כפי שיובהר בהמשך הדברים.

כאשר עובד שכיר עובר תאונת עבודה, באפשרותו להגיש תביעה לא רק בפני המוסד לביטוח לאומי, אלא גם כנגד המעסיק וזאת במידה ותאונת העבודה אירעה עקב התרשלותו של המעסיק, אם כי יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מתשלום הפיצויים של המעסיק.

כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במידה והתאונה התרחשה גם עקב התרשלותו של העובד, אז ייפסק לו אשם תורם בשיעור מסוים, אשר יקוזז משיעור אחריותו של המעסיק.

מקרה דוגמא של תביעה לקבלת פיצויים בגין כוויות ביד ובבטן במסגרת עבודה

במסגרת הליך ת"א 8708-12-11 ת.ד. נ' ארומה תל-אביב, אשר התנהל בפני בית משפט השלום בתל אביב, נדונה תביעה לקבלת פיצויים שהגישה עובדת בית קפה כנגד המעסיקה שלה בגין שתי תאונות עבודה שגרמו לכוויות בבטן וביד שלה וזאת בסך כולל של 145,026 ₪.

העובדת עבדה כמנהלת משמרת בבית הקפה, אשר הופעל תחת זיכיון של רשת בתי הקפה ארומה.

במסגרת התאונה הראשונה, אשר אירעה במהלך משמרת הלילה, פנתה העובדת להגיש מים רותחים לתה ללקוח על הדלפק, אך הכוס נפלה מידה, נשפכה על גופה וגרמה לה לכוויות ביד שמאל ובבטן.

העובדת פונתה ישירות לבית החולים, שם טופלה וצוותה לשהות במנוחה למשך 3 ימים. המל"ל הכיר בתאונה כתאונת עבודה וכן קבע לה נכות זמנית בגינה בשיעור 5% למשך 14 חודשים.

במסגרת התאונה השנייה, אשר אירעה כחודש וחצי לאחר התאונה הראשונה, העובדת הוציאה מגש חם עם לחמים מהתנור. בשל צפיפות המקום, כאשר הסתובבה העובדת, המגש נתקל לפתע בקיר הסמוך לתנור, החליק, נתקל בידה השמאלית וגרם לה שם לכווייה בדרגה 3-2.

העובדת המשיכה בעבודתה ופנתה לטיפול כעבור יומיים. בעקבות התאונה, היא שהתה בחופשת מחלה למשך 10 ימים. גם התאונה השנייה הוכרה כתאונת עבודה על ידי המל"ל, בגינה נקבעה לעובדת נכות זמנית בשיעור 5% בגין הכווייה למשך 12 חודשים.

העובדת טענה כי שתי התאונות הותירו צלקות ביד ובבטן שלה וכי המעסיקה שלה התרשלה במילוי תפקידה, מאחר שהיא לא ערכה הדרכות והכשרות מסודרות לעובדת, שיטות עבודתה היו לקויות ופסולות, תנאי העבודה הפיזיים לא היו אופטימליים וכך הלאה.

המעסיקה לא כפרה באירועי התאונות כשלעצמם, אך טענה כי היא לא התרשלה וכי היא אינה אחראי לנזקים שהתאונות גרמו לעובדת. בין היתר טענה המעסיקה כי העובדת עברה הדרכות בטיחות, סביבת העבודה הינה בטוחה, ננקטים אמצעי הגנה לעובדים, הסיכון לכווייה בשל כוס תה רותח הינו סיכון צפוי ורגיל במהלך העבודה ולא ניתן למנועו ועוד.

לחילופין טענה המעסיקה כי היה ותקבע אחריותה לתאונה, אז יש לייחס לעובדת אשם תורם של 60%.

לגבי התאונה הראשונה, קבע בית המשפט כי היא לא התרחשה בשעת עומס בעבודה, אשר חייבה נקיטת אמצעי זהירות נוספים על ידי המעסיקה, מעבר לאמצעי הבטיחות הסבירים והסטנדרטיים.

עוד נקבע כי העובדת לא הייתה צריכה לקבל הדרכה מסוימת לגבי אופן הגשת משהו חם, בפרט שהיא עצמה העידה שהיא הייתה מודעת לכך שיש להיזהר בעת הגשת משהו חם. שכן על פי הפסיקה, המעסיק רשאי להביא בחשבון את ידיעת העובדים על דבר קיומם של סיכונים מסוימים הכרוכים בעבודה וכי עובד רגיל וממוצע יודע להיזהר וגם חייב להיזהר, אף ללא אזהרה מיוחדת מצד המעסיק.

הגשת כוס משקה חם ללקוח הינה לכאורה פעולה פשוטה שאינה דורשת הדרכה ואזהרה מיוחדת. מדובר בפעולה שהעובדת ביצעה פעמים רבות לפני כן, כך שרק חוסר ערנות רגעי הוא שהוביל לתאונה.

ניתן לראות במקרה זה מעין המקרים המתרחשים מעת לעת וספק אם ניתן למנוע אותם. בהתאם לכך קבע בית המשפט כי לא הוכח שהתאונה הראשונה אירעה עקב התרשלות המעסיקה.

לגבי התאונה השנייה, העידה העובדת כי המקום בו עבדה הינו צר ולחוץ ועל כן אינו מתאים להוצאת מגשי לחמים רותחים והשמתם בחלון המטבח לשם צינונם וכי היה על המעסיקה שלה ללמד שיטת הגשה ושינוע למוצרים וכלים מסוכנים במקומות צפופים.

עוד העידה העובדת כי היא מעולם לא תודרכה בהיבטי בטיחות בעבודה, לא היו נוהלי עבודה מסודרים, לא סופקו לה בגדים מתאימים למניעה ולצמצום פגיעה במהלך העבודה. העובדת אף העידה כי כל העובדים של בית הקפה היו מקבלים כוויות כל הזמן, דבר שגרם למעסיקה שלה לומר:

"כשיש לך מלא כוויות על הידיים סימן שאתה רשמית עובד בארומה".

בית המשפט קבע כי המעסיקה לא הוכיחה שהיו קיימים במקום נוהלי עבודה מסודרים ובטוחים וכי העובדים עברו הדרכות לגבי נוהלי הבטיחות. במקום לא הותוותה שיטת עבודה בטוחה ומסודרת הלוקחת בחשבון את מבנה המקום, מקום הנחת התבנית ומשקלה ואשר נוקטת באמצעי הזהירות הנדרשים למניעת הפגיעה בעובדים, תוך ביצוע הדרכות ואספקת אמצעי לבוש נדרשים.

שיטת העבודה שהמעסיקה הנהיגה במקום הייתה כזו שלא מנעה סיכון בלתי סביר מהעובד. בהתאם לכך נקבע כי התאונה השנייה אירעה עקב התרשלות המעסיקה וכי אין לייחס לעובדת אשם תורם בגין התאונה השנייה.

בהמשך לכך, פנה בית המשפט לדון בראשי הנזק שנגרמו לעובדת עקב התאונה השנייה.

לגבי הפסדי השכר לעבר, ציין בית המשפט כי העובדת לא צירפה חוות דעת רפואית לגבי הנכות שנגרמה לה, אלא הפנתה רק לקביעת המל"ל, אשר איננה מחייבת בתיק התביעה שלה.

בנוסף, העובדת לא פירטה בתצהירה את הפסדי השכר שנגרמו לה, אלא רק ציינה בסיכומיה שנגרם לה נזק בסך כולל של כ-6,000 ₪, זאת מבלי שהיא הציגה כל ראיות לכך.

לפיכך, בהעדר חוות דעת המצביעה על הנכות אשר נגרמה לעובדת בגין התאונה וכן בהיעדר ראיות אחרות, קבע בית המשפט כי הוא לא שוכנע שנגרמו לעובדת הפסדי שכר לעבר.

לגבי ההוצאות הרפואיות ונסיעות לעבר ולעתיד, טענה העובדת כי בשל הצלקות בגופה היא תידרש לרכוש כל השנים קרם הגנה בכל תקופת הקיץ, בעלות של 25,000 ₪. אולם דרישה זו לא נתמכת בחוות דעת רפואית כדין.

בנוסף, העובדת העידה כי לא הייתה בטיפולים או בפיזיותרפיה, לא שילמה עבור הפניה לחדר מיון וכן לא פנתה לביטוח הלאומי לשם קבלת החזר על הוצאותיה. ההוצאות שנגרמו לה הם החשבוניות שצירפה מסופר-פארם וכן מונית לבית החולים. בהתאם לכך פסק לה בית המשפט על דרך האומדן פיצוי בסך 500 ₪ בגין ראש נזק זה.

לגבי עזרת צד ג' עבר ועתיד, טענה העובדת כי יש לפסוק לה סכום גלובלי בסך 5,000 ₪, מאחר שהיא נזקקה לעזרת בן זוגה בימי אי הכושר וכי מאז אינה נזקקת לעזרה.

לנוכח מהות הפגיעה ומספר ימי המחלה שנפסקו וכן בהעדר חוות דעת, קבע בית המשפט כי הוא לא שוכנע שיש לפסוק לעובדת סכום כלשהו בגין ראש נזק זה.

לגבי כאב וסבל, קבע בית המשפט כי בהתחשב בכלל נסיבות האירוע וטיבו ומנגד מהות הפגיעה והיעדרה של נכות, יש לפסוק לעובדת פיצויים בסך 16,000 ₪.

לפיכך, בסיכומו של דבר נפסקו לעובדת פיצויים בגין התאונה השנייה, בסך כולל של 16,500 ₪, מתוכם יש לנכות את תגמולי המל"ל בסך של 1,313 ₪. בנוסף יש לשלם לעובדת שכר טרחה של עורך דין בסך כולל של 3,100 ש"ח וכן הוצאות משפט והחזר אגרה.

קריאה נוספת: טפסים לנפגעי עבודה.

הגיע הזמן לקבל את מה שמגיע לך!

על מנת לקבל את הפיצויים יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה כנפגע תאונת עבודה.

חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הפיצויים.

רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 05/03/2018 17:27  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!