אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מכאב כרוני...
כל מה שרצית לדעת על כאב כרוני!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות בגין כאב כרוני

סובל מכאב כרוני? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה ובמיוחד אם המחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך. הזכויות להן אתה זכאי כוללות בין היתר, קצבאות מביטוח לאומי והחזרי מס, הטבות אלו יוכלו להקל עליך בהתמודדות עם הכאב ובנשיאת הנטל הכלכלי.
למימוש זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום העבודה ומגוון טפסים נוספים. חשוב לדעת איך למלא את כל המסמכים בצורה נכונה ולאחר מכן יש להגישם במועד המדויק לגורמים המתאימים. ההתמודדות מול רשויות המדינה אינה תמיד קלה ואורכת זמן רב.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

מה מגיע לי?

כאב כרוני - מה זה אומר?
ככלל, כל אדם סובל במהלך חייו מתחושות כלשהן של כאב. אולם, כל אדם חווה את תחושת הכאב באופן שונה, מאחר שהכאב הינו למעשה תחושה סובייקטיבית, אשר מורכבת מגורמים תחושתיים, רגשיים וחברתיים. בהתאם לכך הכאב מעביר אל המוח מסרים אשר מתורגמים באופן שונה מאדם אחד למשנהו.
כאשר הכאב נמשך זמן רב יותר מעבר לזמן שמצופה עד להחלמתו, אז מדובר בכאב כרוני, כאב ממושך שפשוט אינו נפסק ואינו מרפה מן האדם שסובל ממנו, אלא מלווה אותו תקופה ממושכת, מבלי לדעת מתי וכיצד הוא ייפסק בעתיד.
מדובר באחד המצבים הקשים לריפוי בעולם הרפואה, מכיוון שהוא יכול להימשך שנים ארוכות מבלי שיימצא לו פתרון.
כאבים כרוניים יכולים להיגרם כתוצאה ממחלות ממושכות או חשוכות מרפא כגון סוגי סרטן שונים, דלקות פרקים ופרקינסון או מחלות כאב כגון פיברומיאלגיה ומיגרנות. בעיות אורתופדיות או כאבים אורתופדיים כתוצאה מתאונה או מניתוח עלולים גם הם לגרום לכאב כרוני.
קבלת פטור ממס בגין כאבים אורטופדיים!
יחד עם זאת, לעתים לא ניתן לאתר כלל את הגורם לכאב הכרוני וכתוצאה מכך נאלץ מי שסובל מהכאב הכרוני להתמודד גם עם חוסר וודאות ממושכת לגבי המקור לכאביו, דבר שגם מקשה על מציאת הפתרון להם.
הטיפול בכאב הכרוני כולל גם טיפול תרופתי לשיכוך כאבים, טיפולי פיזיותרפיה, טיפולים בלייזר או באולטרסאונד וכדומה, טיפול בביופידבק שמטרתו ללמד את המוח פרשנות אלטרנטיבית למסרים העצביים של הכאב, טיפולים אלטרנטיביים כגון דיקור סיני, טיפול בגלי קול, הילינג, עיסויים, היפנוזה, שימוש בצמחי מרפא ועוד.
אדם בעל כאב כרוני קשה סובל מחוסר יכולת לפעול באופן עצמאי ובמצבים קשים מרבית ימיו עוברים בריתוק למיטה, שמהווה מבחינתו מפלט יחידי מהמציאות הכואבת. אם לא די בכך, הוא גם עלול לעתים לחוות תחושות איומות של בדידות, מכיוון שמשפחתו וחבריו הקרובים לא מסוגלים להבין את רמת הכאב שהוא חווה ולעתים אף מתקשים להאמין בכך.
הכאבים הכרוניים עלולים לגרום לקשיים בתפקוד היומיומי, לתחושות דיכאון וחוסר אונים ולפגיעה בכושר ההתמודדות עמם. המדינה מכירה בקשיים אלו ומעניקה מספר זכויות רפואיות למי שסובל מכך.
ההטבות שאתה זכאי להן
קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון, הטבות מס או פטור מתשלומי מס הכנסה במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה סוכרת מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%. עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לה מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה.
לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
קצבת ניידות: קצבה אשר ניתנת לחולה שיש לו ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות, כדי לסייע להם להשתלב בקהילה ולפתח חיים עצמאיים. מרבית ההטבות ניתנות לבעלי רכב, אולם ניתנות הטבות גם למי שאינם בעלי רכב. ההטבות משולמות מכספי משרד האוצר, על פי הסכם הניידות שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי.
בנוסף לקצבת הניידות, יקבל החולה פטור או הנחה ממס ברכישת רכב, קצבת החזקת הרכב, הנחה בתשלומי רישיון הרכב, תו חניה לנכה והנחות בחניונים. גובה הגמלה, גודל הרכב ואחוזי הפטור ממיסים נקבעים בהתאם לאחוזי הנכות לניידות.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות.
הוועדות קובעות אם יש ליקוי ברגליים, בהתאם לרשימת ליקויים מוגדרת, האם ישנה הזדקקות לכיסא גלגלים ושימוש בו והאם הליקוי שנקבע עשוי להשתנות או שהוא נקבע לצמיתות. לאחר מכן יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.
בנוסף, משרד הבריאות מספק קנביס רפואי לסובלים מכאב כרוני. בשנת 2008 יצא האישור להספקת התרופה לאחר שנערכו מחקרים בתחום הכאב שהוכיחו כי זהו הטיפול היחידי כמעט אשר גורם להפחתה ברמת הכאבים ולפעמים גורם להיעלמותם.
לא מעט אנשים אשר סובלים מכאב כרוני מדווחים על שיפור ניכר במצבם הרפואי וביכולת התפקוד היומיומית שלהם בעקבות הטיפול בקנביס רפואי. אנשים אשר סובלים מכאב כרוני חזק במיוחד, אשר שום תרופה אחרת לא מצליחה להקל על מצבם, זכאים לקבל קנביס רפואי בכפוף לקבלת היתר מיוחד ממשרד הבריאות וזאת לאחר בדיקות בוועדות רפואית של המשרד. משרד הבריאות גם רוכש עבורם את הקנביס הרפואי.
קרא ותדע: האם אתה זכאי לנקודות זיכוי במס הכנסה?

אנחנו כאן בשבילך!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לסובלים מכאב כרוני, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות

עדכון אחרון: 24/09/2017 13:37  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!