אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע להורים לילדים על הרצף האוטיסטי...
יש לך ילד על הרצף האוטיסטי? כל הזכויות של הורים לילדים עם PDD!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
הדרך למימוש הזכויות הרפואיות שלך
ילדך מוגדר על הרצף האוטיסטי? הגיע הזמן לממש זכויות ולקבל החזרי מס המגיעים לך לפי החוק! לשירותך, צוות מומחים שיפעל ביעילות על מנת למצות את זכויותיך במהירות האפשרית. מימוש זכויות להורים לילדים שאובחנו כסובלים מ-PDD בלי בירוקרטיה מיותרת! רוצה לקבל חוות דעת של מומחה? פנה עכשיו לשיחה עם יועץ אישי ללא כל התחייבות מצידך.
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* מתאים להורים המשלמים מס הכנסה בלבד
אוטיזםוזכויות עיכובהתפתחותי קצבתניידות תסמונתאספרגר מימושזכויות הפרעתהתנהגות

זכויות ילדים על הרצף האוטיסטי

במידה וילדך נמצא על הרצף האוטיסטי, חשוב שתדע שמגיע לילדך ולך לקבל זכויות מהמדינה, שמטרתן לאפשר לו לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובכלל זאת החזרי כספים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לילדך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לילדך בגין אוטיזם ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה צריך לעשות בפועל?

הרצף האוטיסטי - מה זה אומר?
הרצף האוטיסטי כולל קשת של תסמונות הקשורות לאוטיזם, אשר כל אחת מהן מתבטאת בצירופי תסמינים שונים ובדרגות חומרה שונות.
הרצף האוטיסטי מכונה גם הספקטרום האוטיסטי Autism Spectrum Disorder ובקיצור ASD, או הפרעה התפתחותית נרחבת Pervasive Developmental Disorder ובקיצור PDD.
התסמונות העיקריות שנכללות ברצף האוטיסטי כוללות אוטיזם קלאסי, אוטיזם סוואנט, הפרעת אוטיזם לא מוגדרת ותסמונת אספרגר. יש הטוענים שגם תסמונת רט, תסמונת הלר, הפרעת ילדות דיסאינטגרטיבית ותסמונת האיקס השביר, נכללות ברצף האוטיסטי.
מאפייני הרצף האוטיסטי כוללים בעיקרם ליקויים חברתיים, תקשורתיים והתנהגותיים, כאשר לכל תסמונת יש צירופי ליקויים שאופייניים לה. ליקויים אלו מתבטאים בקושי ביצירת קשר עין, קושי ביצירת קשרי ידידות עם בני הגיל, היעדר או עיכוב בהתפתחות שפה ודיבור, התנהגויות חריגות סטראוטיפיות ושאינן תואמות גיל ועוד.
מקובל להניח כי הסיבות להיווצרות תסמונות הרצף האוטיסטי הינן גורמים גנטיים, במיוחד כשמדובר בתסמונת רט ותסמונת האיקס השביר וכן גורמים אחרים כגון הריון בגיל גבוה, שימוש בתרופות מסוימות במהלך ההיריון ועוד. יש הטוענים כי גם חיסונים בגיל הרך עלולים לגרום לאוטיזם, אולם הדעות בעניין זה עדיין חלוקות.
הטיפול בילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי כולל טיפולים פסיכולוגיים שונים ולעתים גם מתן תרופות מסוימות, לרבות לצורך הפחתת ההתנהגויות הכפייתיות.
מטרת הטיפול איננה לרפא את הילד, הואיל ומטרה זו נחשבת לנדירה ביותר, אם בכלל, כי אם לקדם את הילד ככל הניתן בתחומים השונים שבהם מתבטאת הלקות, כגון תקשורת, קוגניציה, התנהגות, עצמאות ועוד. ככלל, ככל שמקדימים לטפל בילד ומטפלים בו באופן יומיומי ואינטנסיבי, כך גם גדלים סיכויי הצלחת הטיפול.
ממחקרים שנערכו בארץ וברחבי העולם עולה כי קיימת מגמת עליה גלובאלית באבחון ילדים הלוקים באוטיזם. כך, לדוגמא, ממחקר שנערך בארץ על ידי קופת חולים מכבי, עלה כי בין השנים 2003-2009 עלה מספרם של הילדים הלוקים באוטיזם פי 3.
עוד עלה כי השכיחות של אוטיזם בישראל בילדים מתחת לגיל 12 נכון לשנת 2009 הינה 1 לכל 200 ילדים, כאשר 83% מהילדים שאובחנו היו בנים. יחד עם זאת, השכיחות של אוטיזם בישראל עדיין נמוכה משמעותית מזו שבארה"ב, שם הינה 1 ל-68 ילדים, נכון ל-2009.
הזכויות שמגיעות לילדים על הרצף האוטיסטי ולהוריהם:
בראש ובראשנה, במידה וילדך אובחן כלוקה באוטיזם, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרים ממס הכנסה. במידה וילדך מתגורר במוסד אתה זכאי לקבל שתי נקודות זיכוי או החזר של עד 35% מסכום ההחזקה של הילד במוסד. את החזרי המס ניתן לקבל רטרואקטיבית עד שש שנים אחורה - במידה ואחד או שני ההורים עובדים ומשלמים מס הכנסה.
קצבת ילד נכה: לשם קבלת קצבה זו מהמוסד לביטוח לאומי על הילד להתייצב בליווי הוריו בפני וועדה רפואית מיוחדת של המוסד לביטוח לאומי, אשר תבחן ותבדוק את מצבו. הקצבה משולמת לילד עד הגיעו לגיל 18. כאשר הילד הופך לבוגר בגיל 18, הקצבה מוחלפת בקצבת נכות כללית.
היתר להעסקת עובד זר סיעודי: משפחתו של ילד אשר זכאי לקבל גמלת ילד נכה, זכאית לקבל גם היתר להעסקת עובד זר סיעודי מטעם משרד התעשייה והמסחר, אשר יסייע למשפחה לטפל בצרכיו של הילד הנכה, ילווה אותו באופן שוטף במהלך לימודיו בגן או בבית הספר ובמידת הצורך גם בביתו.
כדי לקבל היתר זה, יש צורך בקיומו של תנאי אחד לפחות מבין התנאים הבאים: הילד זקוק לתמיכה פיזית בכדי ללמוד במסגרת חינוכית, הילד זקוק להשגחה צמודה על מנת ללמוד במסגרת חינוכית, או קיימות הפרעות בריאותיות נוספות לתסמונת אשר מצריכות טיפול או השגחה צמודה.
הטבות להורים: הורים לילד הנמצא על הרצף האוטיסטי אשר מחזיקים בבעלותם רכב אישי, זכאים לקבל תו נכה, המאפשר חנייה חופשית ברחבי העיר וכן הנחה באגרת הרישוי על הרכב.
בנוסף, ההורים זכאים לקבל שתי נקודות זכות ממס הכנסה, הנחות בתחבורה ציבורית, הנחות בתשלומי הארנונה והיטלי חובה המוטלים על ידי הרשות המוניציפאלית.
זכות לקבלת חינוך מיוחד: זכות לקבלת חינוך חינם החל מגיל 3 ועד לגיל 21, בהתאם לחוק החינוך המיוחד. עד לגיל 3 ניתן להיעזר בשירותי משרד הרווחה לשם השמת הילד במעון יום רגיל או מעון יום שיקומי.
זכות לקבלת טיפול בריאותי מתקדם - טב"ם: ילדים עד לגיל 7 הנמצאים על הרצף האוטיסטי, זכאים על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי לסל טיפול בריאותי מקדם אשר ניתן על ידי עמותות שונות, בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי משרד הבריאות ובמימונו.
הטב"ם כולל 14 שעות טיפול שבועיות, מתוכן 10.5 שעות טיפול על ידי אנשי מקצוע שונים כגון קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק, פסיכולוגים, רופאים, מטפלים בהבעה ויצירה, טיפול התנהגותי ופיזיותרפיה ו-3.5 שעות המוקדשות לישיבות צוות ההדרכה והדרכה מקצועית למטפלים.

לפנות למומחים ולחסוך את כאב הראש

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לילדים הלוקים באוטיזם וכדי לקבל החזרי מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב מאוד להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הביורקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לילדך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 24/07/2017 16:47  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!