המומחים באתר הזכויות הרפואיות שלי יסייעו לך במילוי טופס 101 למקבלי קצבת נכות, כדי שתקבל את מקסימום זכויותיך...
כל מה שחשוב לדעת על מילוי טופס 101 למקבלי קצבת נכות!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויותך מול
מס הכנסה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

טופס 101 למקבלי קצבת נכות

במידה והנך נכה אשר מקבל קצבת נכות מטעם הביטוח הלאומי ואתה מתחיל לעבוד במקום חדש או שהחלה שנת מס חדשה עליך למלא שוב טופס 101.
מילוי הטופס יעניק לך הטבות מסוימות ממס הכנסה, ביניהן נקודות זיכוי וחשוב מאוד למלא את הטופס בצורה מדויקת ונכונה, כדי שתקבל את מקסימום הזכויות הרפואיות שמגיעות לך.
רוצה לדעת כיצד יש למלא את טופס 101 ולאילו הטבות מס אתה זכאי בזכותו?

כל מה שמגיע לך!

טופס 101 למקבלי קצבת נכות - מה זה אומר?
טופס 101, המכונה גם כרטיס עובד, הינו טופס שמיועד למילוי פרטי העובד ואשר מהווה אסמכתא למעביד לצורך קביעת נקודות הזיכוי ועריכת תיאומי מס בעת חישוב משכורת העובד והמסים שיש לגבות ממנו.
על העובד למלא את טופס 101 עם תחילת עבודתו במקום עבודה חדש, תוך שבוע ממועד תחילת העבודה או ביום קבלת המשכורת הראשונה וכן בתחילת כל שנת מס מחדש וזאת לפי תקנות מס הכנסה (ניכוי ממשכורת ומשכר עבודה), התשנ"ג-1993.
כמו כן, במידה וחל שינוי בפרטים לאחר מילוי הטופס, יש לדווח על כך למעסיק תוך שבוע ימים.
מס ההכנסה בישראל מנוכה במקור. כלומר, המעסיק מחשב את מס ההכנסה שעליך לשלם ומוריד אותו משכרך. כדי לחשב את שיעור המס שעליו לנכות משכרך, ישתמש המעסיק במידע שהעובד מסר לו במסגרת טופס 101.
כלומר, בהתאם לפרטים שימלא העובד בטופס זה, ייקבע סכום מס ההכנסה שיהיה עליו לשלם בסופו של דבר ולכן יש לתת לטופס זה את מלוא תשומת הלב בעת מילויו.
יתרה מכך, במידה והעובד לא יגיש את הטופס, המעסיק מחויב לנכות משכרו את המס המרבי שניתן לגבות ממנו, ללא כל התחשבות בפטורים או בהקלות שלכאורה מגיעות לו.
במסגרת טופס 101 על העובד למלא פרטים שונים תחת הסעיפים הבאים: פרטי המעביד, פרטי העובד, פרטים על ילדי העובד שטרם מלאו להם 19, פרטים על הכנסות מהמעביד, פרטים על הכנסות אחרות, פרטים על בן/ת הזוג, פרטי שינויים המתרחשים במהלך שנת המס, בקשה לקבלת פטור או הקלות מס ובקשה לתיאום מס.
במסגרת סעיף ה' לטופס, אשר נושא את הכותרת הכנסות אחרות, יש לציין הכנסות נוספות שקיימות לעובד מעבר להכנסות שהוא קיבל מהמעסיק שלו ובין היתר, עליו גם לציין האם הוא מקבל קצבה.
עם זאת, אין צורך לציין את כל הקצבאות שהעובד מקבל מהביטוח הלאומי, אלא עליו לציין רק קצבאות שחייבות במס, להבדיל מקצבאות שפטורות ממס.
מה המשמעויות של מילוי טופס 101?
הקצבאות שפטורות ממס הינן קצבת נכות כללית, קצבת נכות מעבודה, קצבת זקנה ושאירים, קצבת סיעוד וקצבת ניידות.
קצבאות הביטוח הלאומי שחייבות במס הינן דמי פגיעה מעבודה וקצבת ילד נכה, אם כי בגין קצבה זו, מס הכנסה גם מעניק 2 נקודות מס להוריו של הילד. במידה וקצבאות אלו הינן בגדר הכנסה יחידה, ינוכה מהן מס לפי לוח הניכויים. אם יש הכנסות נוספות, ינוכה מס בשיעור מרבי או לפי תיאום מס.
כמו כן, צריך להבדיל בין קצבאות שפטורות מתשלום דמי ביטוח בריאות, לכאלה שמחויבות בתשלומם. הקצבאות שפטורות מתשלום דמי ביטוח בריאות, הינן קצבה לשירותים מיוחדים לנכים קשים, גמלת סיעוד, גמלת ניידות, גמלה לילד נכה ועוד.

להבדיל, קיימות קצבאות שחייבות בדמי ביטוח בריאות מינימאליים, כגון קצבת נכות כללית וקצבת נכות מעבודה.
מי שמקבל קצבת נכות ומעוניין לקבל הטבות מס בגין הקצבה, חייב לציין בטופס את עובדת קבלת הקצבה. הטבות המס למי שמקבל קצבת נכות כוללות בעיקרן את ההטבות הבאות: פטור מתשלום מס הכנסה אשר ניתן לעיוור, נכה בשיעור של 100%, נכה בשיעור של 90% נכות מפגיעות באיברים לפי חישוב מיוחד וכן נכה שנקבעה לו נכות צמיתה בשיעור של 89% לפי חישוב מיוחד.
בנוסף, ניתנות שתי נקודות זיכוי להוריו של ילד נכה/נטול יכולת. נקודות הזיכוי הללו מפחיתות את נטל המס המוטל על אחד מההורים לפי בחירתם. ערכה של כל נקודת זיכוי נכון לשנת המס 2016 הינו 2,592 ₪ לשנה.
נציין שישנם נכים אשר נוטים לחשוש ממילוי פרטי טופס 101 וזאת מסיבות שונות. חלקם למשל חוששים שאם הם יחשפו בפני מעסיקם שהם מקבלים קצבת נכות, בפרט במצבים בהם הנכות שלהם איננה ניכרת לעין, אז המעסיק עלול להחליט שלא לקבל אותם למקום העבודה או שלא להמשיך להעסיקם שם עקב נכותם.
כמו כן, יש נכים אשר חוששים שהפרטים שאותם עליהם למלא במסגרת הטופס עלולים להשפיע לרעה על מצבם הכלכלי, מאחר שהם עלולים לפגוע בזכויות המקנות להם קבלת קצבאות וכן הקלות או פטורים ממס.

המומחים שלנו לשירותך

לצורך קבלת נקודות הזיכוי והטבות המס שמגיעות על פי טופס 101 למקבלי קצבת נכות, יש למלא אותו ולהגישו לגורמים המתאימים עם התחלת עבודה חדשה או בתחילת שנת מס.
לטופס זה יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה הישן וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות לקבלת זכויות.
חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת ההקלות.
רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 31/01/2017 12:50  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!