אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לנפגעי תאונות עבודה...
לדעת הכל על הרמת משקל כבד כתאונת עבודה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות לאחר
תאונת עבודה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

הרמת משקל כבד כתאונת עבודה

נפגעת עקב הרמת משקל כבד במסגרת עבודתך? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין התאונה ובמיוחד אם זו פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך.
על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות עליך להגיש אישורים רפואיים, אישורים ממקום העבודה ומגוון טפסים נוספים. כדי להצליח למקסם את הפיצויים שתקבל, חשוב לדעת איך למלא את המסמכים בצורה מדויקת ונכונה.
רוצה לדעת אילו זכויות רפואיות מגיעות לך ומה צריך לעשות כדי לממש אותן?

כל מה שמגיע לך!

תאונת עבודה - מה זה אומר?
תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה לעובד שכיר תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעסיק או מטעמו או כתאונה שאירעה לעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.
מדובר באירוע פתאומי אשר נגרם לעובד על ידי גורם חיצוני אשר פוגע בו וגורם לו נזק, בגינו ניתן להגיש תביעות לקבלת פיצויים בכמה מישורים, כפי שיובהר בהמשך הדברים.
כאשר עובד שכיר עובר תאונת עבודה, באפשרותו להגיש תביעה לא רק בפני המוסד לביטוח לאומי, אלא גם כנגד המעסיק וזאת במידה ותאונת העבודה אירעה עקב התרשלותו של המעסיק, אם כי יש לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי מתשלום הפיצויים של המעסיק.
כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במידה והתאונה התרחשה גם עקב התרשלותו של העובד, אז ייפסק לו אשם תורם בשיעור מסוים, אשר יקוזז משיעור אחריותו של המעסיק.
מקרה דוגמא של תביעה לקבלת פיצויים בגין הרמת משקל כבד במסגרת עבודה
הרמת משקל כבד עלולה לגרום לתאונת עבודה הן על בסיס אירוע משמעותי וחד פעמי והן על בסיס אירועים מינוריים רבים ומצטברים, לפי תורת המיקרוטראומה.
במסגרת הליך ב"ל 16337-01-09 עלבאסט נ' המוסד לביטוח לאומי, אשר התנהל בפני בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, נדונה תביעה של עובד כלפי המוסד לביטוח לאומי להכרה בפריצת הדיסק שנגרמה לו בגבו כתאונת עבודה וזאת על בסיס תורת המיקרוטראומה.
התיק עסק בעובד שעבד במשך 22 שנים בעבודות חיפוי קירות שיש וריצוף, החל מגיל 32 ועד לגיל 54. העובד ביצע את עבודתו במשך 6 ימים בשבוע, כ-8 שעות ביום, כאשר במהלך כל יום עבודה הוא הרים והרכיב כ-100 לוחות שיש, במשקל 20-50 ק"ג.
פעולת ההרכבה של כל לוח שיש נעשתה על ידי התכופפות לרצפה, הרמת לוח השיש והדבקתו לקיר או לרצפה.
המומחה הרפואי הראשון שמונה על ידי בית הדין קבע שהעובד סובל מבלט דיסק בגובה החוליות L4-L5, שהינו ממצא חבלתי חריף ולפיכך הוא לא נגרם על ידי הפעולות החוזרות והנשנות שביצע העובד במהלך עבודתו, אלא עקב מצב תחלואתי של העובד וללא כל השפעה מתנאי העבודה.
עוד קבע המומחה, כי בספרות הרפואית אין כל בסיס לקביעה שפריצת דיסק נגרמת עקב נזק מצטבר על בסיס המיקרוטראומה וכי ידוע שהיא נגרמת רק כתוצאה מחבלה.
אבל, לאחר שהתברר שאותו מומחה חבר בשתי וועדות העררים הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי וזאת הן לגבי נכות כללית והן לגבי נפגעי עבודה, כך שברור שהוא נמצא בניגוד אינטרסים מובהק, פסל בית הדין את חוות דעתו של אותו מומחה והורה על מינוי מומחה רפואי שני מטעמו.
זאת, בהתאם להלכה שנקבעה על ידי בית הדין הארצי לעבודה בהליך עב"ל 389/09 לגזיאל נ' המוסד לביטוח לאומי.
המומחה השני שמונה מטעם בית הדין קבע, כי העובד סובל מכאבי גב כרוניים וכי תנאי עבודתו של העובד הם הסיבה, על דרך המיקרוטראומה, להתפתחות המחלה ולהחמרתה במידה משמעותית.
עוד קבע המומחה, כי היווצרות של בקע דיסק הינה תוצאה של תהליך, כלומר לא מדובר בבקע שנוצר ברגע פתאומי.
לרוב לא ניתן לדעת מתי הנקודה המדויקת בה הבקע נוצר, אולם מהרישומים המצויים בתיק הרפואי עולה כי העובד פנה פעמים רבות לרופא עקב כאב בגב וכאב ברגל ימין, כאשר הכאב ברגל מעיד על לחץ מכאני לשורש העצב מדיסק פרוץ.
בנוסף, ציין המומחה כי בהתאם לספרות העוסקת בחקר סיבות לכאב גב, עולה כי הרמת משאות כבדים, במיוחד בכיפוף, תנועות סיבוביות, העברת חפצים כבדים ממקום למקום וויברציות, גורמים להופעת כאב גב תחתון.
לטענת העובד, חוות הדעת של המומחה השני מעידה למעשה על קיומו של קשר סיבתי בין תנאי עבודתו לבין הליקוי בגבו וזאת על בסיס תורת המיקרוטראומה.
המוסד לביטוח לאומי עמד על טענתו, לפיה במקרה זה לא מתקיימים עובדתית יסודות הפגיעה על דרך המיקרוטראומה, מאחר שעבודת העובד בבנייה והרכבת השיש הייתה מורכבת מתנועות רבות ומגוונות, אשר בוצעו בסדר משתנה ובתנוחות שונות של הגב והפעילו את כל חלקי גוף העובד ולא פעלו באופן חוזר ונשנה רק על הגב.
אבל, בית הדין החליט לקבל את טענותיו של העובד וקבע כי פריצת הדיסק שבגבו נגרמה עקב תנאי עבודתו על בסיס תורת המיקרוטראומה וזאת מאחר שהעובד הוכיח את קיומם של שני התנאים הנדרשים לתחולתה של מיקרוטראומה גבית על פי ההלכה שנקבעה בהליך עב"ל 313/97 המוסד לביטוח לאומי נ' יניב.
התנאים הנדרשים להוכחת קיומה של מיקרוטראומה גבית:
  • קיומן של פגיעות זעירות, שכל אחת מהן הסבה נזק זעיר בלתי הדיר, עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה הביאה בסיכומם הכולל לנזק הממשי הפוגע בכושר עבודת הנפגע. לגבי אותן פגיעות זעירות שהינן תוצאה של תנועות חוזרות ונשנות, התנועות אינן חייבות להיות זהות אלא זהות במהותן, כלומר דומות האחת לרעותה ובלבד שיפעלו על מקום מוגדר. תדירותן אינה חייבת להיות קבועה וסדירה, אלא על התנועות לחזור ולהישנות בתכיפות הנמשכת על פני פרק זמן מספיק לגרימת הנזק המצטבר הפוגע בכושר עבודת הנפגע.
  • חוות דעת של מומחה רפואי, אשר יכול להבחין בין פגיעות זעירות מצטברות, לבין תהליך תחלואי אשר מתפתח בהדרגה בשל הרעה נמשכת והולכת במצב בריאותו של הנפגע.
בית הדין ציין כי מקובלת עליו עדותו המהימנה של העובד, שלא נסתרה ולפיה במרבית שעות עבודתו ביום הוא עסק בהנחת כ-100 לוחות שיש, הזהים כמעט בגודלם.
ככל שהעובד ביצע פעולות נוספות, כגון הרמת והובלת אבני השיש מהרכב למקום העבודה ו/או סחיבת דליים מלאים בחול, הרי שפעולות אלה בוצעו בחלקו המזערי ביותר של יום העבודה, כאשר בעיקר שעות עבודתו עסק העובד בהרכבת אבני השיש, תוך ביצוע אותן הפעולות אינספור פעמים ברצף.
עוד נקבע, כי מחוות דעתו של המומחה השני עולה במפורש כי העובד סובל מכאבי גב כרוניים וכי תנאי עבודת העובד הם גם הגורם, על דרך המיקרוטראומה, להתפתחות המחלה וגם הגורם המחמיר את מהלכה.
אמנם, המומחה השני קבע כי מצבו הרפואי של העובד נגרם גם בגין תהליך תחלואתי, אולם המומחה גם קבע במפורש כי "תנאי עבודתו של העובד, תרמו להופעת המחלה במידה משמעותית" וכי השפעת תנאי עבודת העובד על מצבו הנוכחי הינה בשיעור העולה על 20%.
לפיכך, הוכח הנטל הדרוש להוכחת קיומו של קשר סיבתי מספיק בין העבודה לפגימה וזאת בהתאם להלכה אשר נקבעה על ידי בית הדין הארצי לעבודה במסגרת הליך עב"ל 521/05 קורין נ' המוסד לביטוח לאומי.
בנוסף, קבע בית הדין כי קביעתו של המומחה השני לעניין הקשר הסיבתי בין תנאי עבודת העובד לבין הפגימה בגבו מפורשת ובהירה הינה סבירה ולא נמצא כי נפל בה פגם המצדיק לסטות ממנה.
בהקשר זה הזכיר בית הדין את ההלכה אשר מייחסת משקל רב לחוות דעת המומחה שמונה מטעם בית הדין:
"[...] חוות דעת מומחה מטעם בית הדין היא בבחינת "אורים ותומים" לבית הדין בתחום הרפואי וככלל, בית הדין מייחס משקל מיוחד לחוות הדעת המוגשת לו על ידי המומחה מטעמו, יסמוך ידו עליה ולא יסטה מקביעותיו, אלא אם כן קיימת הצדקה עובדתית או משפטית יוצאת דופן לעשות כן.
בית הדין נוהג לייחס משקל רב לחוות דעת המומחה מטעמו, שכן האובייקטיביות של המומחה מטעם בית הדין גדולה יותר ומובטחת במידה מרבית מעצם העובדה, כי אין הוא מעיד לבקשת צד ואין הוא מקבל את שכרו מידי בעל הדין".
לאור כל האמור לעיל ומשהוכח הקשר הסיבתי בין הליקוי בגבו של העובד לתנאי עבודתו על דרך המיקרוטראומה, החליט בית הדין לקבל את תביעתו של העובד ולהכיר בפריצת הדיסק שנגרמה לו בגבו כתאונת עבודה לכל דבר ועניין.
עובד שכיר? כך ממלאים נכון טופס 250 לקבלת טיפול רפואי חינם!

למומחים שלנו יש פתרון

לצורך קבלת הפיצויים יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה כנפגע תאונת עבודה.
חשוב שתדע, מילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק בעזרת עו"ד הם תנאי הכרחי לקבלת הפיצויים.
רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 09/07/2017 13:08  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!