אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע בנושא הפרעת קצב לב וזכויותיך בגין המחלה...
סובל מהפרעת קצב לב? כדאי שתכיר את הזכויות המגיעות לך!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

חשוב שתכיר את זכויותיך כסובל מהפרעת בקצב הלב

סובל מהפרעת קצב לב? חשוב שתדע שמגיעות לך מגוון זכויות רפואיות בגין המחלה. במידה והמחלה פגעה באופן ישיר בתפקודך היומיומי ובכושר פרנסתך, המדינה מזכה אותך בהטבות שמטרתן לאפשר לך לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה ובפרט החזרים ממס הכנסה.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. כדי להצליח להשיג מה שמגיע לך עליך להתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה. ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין הפרעת קצב לב ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה צריך לעשות עכשיו?

הפרעת קצב לב - מה זה אומר?

הפרעת קצב לב הינה שינוי בקצב הלב הרגיל. כך, לדוגמא, קצב פעימות הלב עלול להיות מהיר מאוד או איטי מאוד, משובש, בלתי סדיר, חסר ועוד.

הלב הינו איבר שק שרירי, המזרים דם מועשר בחמצן לכל איברי הגוף, בקצב גבוה של 70 פעימות בדקה, במצב מנוחה.

כל פעימה מהווה תהליך מורכב שבו שריר הלב צריך להתכווץ, המסתמים נדרשים להיפתח ולהיסגר בזמנים מוגדרים ולבסוף הדם צריך להיות מוזרק בלחץ מדויק אל אבי העורקים.

על כל התהליך המורכב הזה אחראית מערכת ההולכה החשמלית של הלב, אשר ממוקמת בעלייה הימנית של הלב.

מערכת זו היא זו שמתזמנת ומנהלת את הפמפום ושולחת בזמנים קצובים פקודות חשמליות שעוברות בסיבים חשמליים אשר גורמות לעליות ולחדרי הלב להתכווץ ולהזריק דם קדימה, כך למעשה מתנהל מחזור הדם שלנו.

הפרעות קצב הינן שם כולל לטווח רחב של בעיות שונות במערכת ההולכה החשמלית של הלב.

הפרעת הקצב יכולה להתבטא באופן קל יחסית, באמצעות פעימות מוקדמות, שהינה ההפרעה השכיחה ביותר והיא למעשה חסרת משמעות קלינית, דרך דופק מהיר, כגון 200 פעימות לדקה במנוחה במקום 70 וכלה בפרפור חדרים פתאומי שעלול לגרום למוות, אלא אם כן תבוצע במטופל החייאה נמרצת, בצירוף שוק חשמלי.

ניתן לאבחן את הפרעת הקצב באמצעות בדיקה גופנית והאזנה ללב באמצעות סטטוסקופ, בדיקת א.ק.ג. אשר עורכת רישום גרפי של הפעילות החשמלית בלב ומגלה כל חריגה בקצב הלב.

בדיקת הולטר א.ק.ג, שהינה בדיקת א.ק.ג. הנמשכת 24 שעות רצופות, מבחן מאמץ, ארגומטריה, שהינו בדיקת א.ק.ג. שנערכת בעת מאמץ גופני ועוד.

הגורמים להפרעות קצב יכולים לנבוע ממחלת לב כלשהי, מחלות גנטיות אשר פוגעות בשריר הלב ועוד.

חלק מהפרעות הקצב חולפות מעצמן ללא כל טיפול בתוך זמן קצר, כאשר הפרעות אחרות אינן חולפות ללא מתן טיפול.

טיפול כזה יכול להיות טיפול במחלה שגרמה להפרעת הקצב או טיפול ישיר בהפרעת הקצב עצמה באמצעות טיפול תרופתי, היפוך חשמלי, שהינו טיפול חירום למניעת מוות מיידי, שבו נותנים שוק חשמלי בבית החזה כדי להחזיר את הלב במהירות לקצב תקין, השתלת דפיברילטור באמצעות ניתוח בתוך חזהו של החולה, אשר מזהה הפרעות קצב מסוכנות ונותן שוק חשמלי במקרה הצורך, צריבה, אבלציה, באמצעות צנתור של מוקד הפרעת הקצב ועוד.

חשוב לדעת: מגוון הזכויות להן אתה זכאי לאחר התקף לב.

הקצבאות שאתה זכאי להן מהמוסד לביטוח לאומי:

בראש ובראשונה, במידה והנך לוקה בהפרעת קצב לב, חשוב שתדע שמגיע לך לקבל החזרי מס ממס הכנסה ובכפוף לעמידה בתנאים מסוימים, פטור ממס הכנסה בגין מחלת הלב.
קצבת נכות כללית: קצבה זו ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או נכות של 40% נכות וסעיף נכות אחד בשיעור נכות של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר להשתכר שלו, לפחות 50%.

לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות.

חולה ללא הכנסה, יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה.

לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.

בנוסף, חוק ביטוח בריאות ממלכתי קובע כי חולים שעברו השתלת קוצב דפיברילטור או התקף לב, ניתוח מעקפים בלב וכן חולים עם אי ספיקת לב בדרגה 3-2, זכאים לעבור שיקום לב במסגרת קופת החולים שלהם.

שיקום הלב הינו שירות הכלול בסל השירותים הבסיסי ועל כן קופת החולים בה האדם מבוטח מחויבת, על פי חוק, לספק לו שירות זה.

שירות שיקום הלב כולל את המרכיבים הבאים:

שיקום: מרכיב השיקום כולל הדרכה במפגשים באמצעות אחד או יותר מהגורמים הבאים: רופא, אחות, תזונאית, פיזיותרפיסט, מחנכת בריאות והתעמלות תחת פיקוח, תוך זמן מוגדר מהאירוע הלבבי ולפרק זמן מוגדר.

לשם כך יש לפנות לקופת החולים כדי לברר את פרק הזמן במהלכו ניתנים שירותי השיקום.

החלמה בת 5 ימים: לאחר השחרור מבית החולים, לאחר אוטם שריר הלב או ניתוח מעקפים.

ניטור קצב לב למשך 6 שבועות: לאחר אוטם חריף בשריר הלב או לאחר ניתוח לב.
יש לך שאלות נוספות? נשמח לענות לך בפורום!

הגיע הזמן לקבל את מה שמגיע לך!

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות ללוקים בהפרעת קצב לב וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 21/03/2017 15:07  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!