אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע להורים לילדים עם הפרעות התנהגותיות...
לדעת הכל על הפרעות התנהגותיות אצל ילדים!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות ילדים
ליקויי למידה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לילדים בעלי הפרעות התנהגותיות

במידה וילדך אובחן כסובל מהפרעות התנהגותיות, חשוב שתדע שישנם גורמים בקרב רשויות המדינה, אשר מכירים בקושי הכרוך בכך ומעניקים זכויות מסוימות, על מנת להקל על גידולו של הילד ולאפשר לו ככל הניתן לנהל אורח חיים תקין בחיק המשפחה והקהילה.
לצורך מימוש הזכויות, עליך לבצע אבחון מתאים ומוסמך ולאחר מכן למלא טפסים ומסמכים שיש ביכולתם להוכיח את זכאותך לקבלת ההטבות בגין הפרעת ההתנהגות של ילדך.
רוצה לדעת מה זה אומר הפרעות התנהגותיות, מה הליך האבחון ומה ההטבות שאתה זכאי להן?

הכר את זכויותיך

הפרעת התנהגות - מה זה אומר?
הפרעות התנהגותיות בקרב ילדים ובני נוער מתבטאות בפיתוח דפוסים כרוניים של תוקפנות, עוינות, הפגנת התנהגות מתריסה בגלוי, במיוחד כלפי גורמים סמכותיים כהורים ומורים ועוד.
מקובל לחלק את הפרעות ההתנהגות לשני סוגים:
  • הפרעת התנגדות מרדנית - Oppositional Defiant Disorder ובקיצור ODD.
  • הפרעת התנהגות - Conduct Disorder ובקיצור CD.
הפרעת התנגדות מרדנית, ODD, נחשבת להפרעה הפחות חמורה מבין השתיים. הפרעה זו מתבטאת בהתנהגויות שליליות, מתריסות, בלתי מצייתות ועוינות כלפי דמויות סמכות כגון הורים ומורים. ילד בעל ODD יגלה נטייה לווכחנות מול מבוגרים, בעיקר הורים ומורים כאמור וירבה לפתח עמם עימותים חוזרים ונשנים וכן להתרגז בקלות, להציק לחבריו בכוונה ולפתח קונפליקטים חברתיים קשים.
במידה והפרעת ODD אינה מאובחנת כראוי ומבעוד מועד, הסימפטומים שלה עלולים להחמיר ולהפוך להפרעת התנהגות מלאה, OD. הפרעה זו מתבטאת בדפוס התנהגות חזרתי ועקבי אשר מבטל את זכויותיו הבסיסיות של הזולת או מפר באופן בוטה את הנורמות המותאמות לגיל הילד.
הפרעה זו יכולה להתבטא באלימות כלפי אנשים ובעלי חיים, ונדליזם, גניבה, בריחה מהבית, אי התייצבות לבית הספר וכדומה.
ילדים בעלי הפרעות התנהגותיות עלולים לחוות התקפי זעם תכופים וארוכים, לסבול משינויים משמעותיים במצב הרוח, לסבול מבעיות שינה, לעסוק בהתנהגויות מזיקות או הרסניות, לפגוע בעצמם או באחרים, להסתבך בשקרים, לעשן, להשתמש באלכוהול או בסמים, לעסוק בפעילות מינית מוקדמת, להיעדר לעיתים תכופות מבית הספר, להיכשל בלימודים, לסבול מבעיות חברתיות, להסתבך בפעילות פלילית ועוד.
כאשר הפרעות אלו אינן מטופלות כראוי ומבעוד מועד, הן עלולות לגרום גם לפיתוח הפרעת אישיות, הפרעה דו-קוטבית, דיכאון ואף להגביר את הסיכון להתאבדות.
חשוב להבהיר כי ילדים רבים חווים מדי פעם בעיות התנהגות, אולם רק כאשר מדובר בעיות שנמשכות למעלה מחצי שנה ומאופיינות בהתנהגויות חמורות יותר מאלה של בני גילם, אז הדבר עלול להצביע על קיומה של הפרעה התנהגותית כאמור.

כדאי לקרוא עוד: הכל על מבחן טובה לאבחון הפרעות קשב וריכוז
הסיבות להפרעות ההתנהגותיות הינן מגוונות, ויכולות לכלול היסטוריה משפחתית של מחלות נפש, התעללות בילדות, חיים משפחתיים שאינם יציבים, העדר השגחה וקשיי משמעת, התמכרות לסמים, חשיפה לתרופות או טבק במהלך ההתפתחות העוברית, מתח, גורמי איכות הסביבה ועוד.
הטיפול בילדים בעלי הפרעות התנהגותיות כולל טיפול פסיכולוגי, שנועד להקנות להם מיומנויות חברתיות-קוגניטיביות-והתנהגותיות וכן טיפול רפואי-תרופתי במקרה הצורך.
מהן זכויותיהם של ילדים בעלי הפרעת התנהגות?
מבחינת המדינה, האחריות לטיפול בילדים בעלי הפרעת התנהגות, מופקדת בעיקרה בידי השירות לילד ולנוער של משרד הרווחה. שירות זה אחראי על הגנתם, שלומם ורווחתם הפיזית והנפשית של ילדים ובני נוער עד גיל 18, אשר נמצאים במצבי סיכון שונים ולרבות ילדים ובני נוער בעלי הפרעות התנהגותיות.
מטרת השירות הינה לאתר ילדים אלו, לטפל בהם ולהציע להם ולהוריהם שירותים אשר יעזרו למנוע או לצמצם את הסיכון.
השירותים שהשירות לילד ולנוער מציע לילדים אלו כוללים, בין היתר, התערבויות טיפוליות מגוונות לילדים והוריהם ולרבות שילוב הילדים במסגרות קהילתיות מתאימות, כגון מועדוניות או מעונות רב תכליתיים, אשר נותנות מענה לבעיות של הילד והוריו בסביבה הקרובה של אזור מגוריהם, עד כמה שניתן.

במידה ומדובר בילד בעל הפרעות התנהגות קשות במיוחד, אשר לא ניתן לטפל בו בביתו, כך שהוא זקוק לטיפול חוץ ביתי, ניתן לשלבו גם בפנימיות טיפוליות.
שירותים אלו ניתנים על ידי עובדים סוציאליים, עובדי המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות וכן על ידי עמותות ציבוריות הפועלות מטעמם.
עוד חשוב לדעת כי ילד בעל הפרעת התנהגות, יכול להיות מוגדר גם כילד בעל צרכים מיוחדים, לאור ההגדרה המופיעה בחוק חינוך מיוחד, תשמ"ח-1988 ולפיה ילד בעל צרכים מיוחדים הינו ילד בעל לקות משמעותית אשר מגבילה את יכולתו להתנהגות מסתגלת, כאשר לקות זו יכולה להיות גם לקות רגשית-התנהגותית.
בהתאם לחוק חינוך מיוחד, ילד כזה זכאי לחינוך מיוחד בחינם וזאת החל מגיל 3 ועד לגיל 21, באזור מגוריו או קרוב ככל הניתן למקום מגוריו. על מנת לקבוע את זכאותו של הילד הסובל מהפרעת התנהגות לקבלת חינוך מיוחד, יש להפנותו לוועדת ההשמה האזורית שבמקום מגוריו.
החינוך המיוחד כולל שיטות טיפול ולימוד שונות כגון טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בדיבור, ריפוי בעיסוק ועוד וזאת במטרה לקדם ולפתח את כישוריו ויכולתו של הילד, לתקן ולשפר את תפקודו, לרבות תפקודו הנפשי וההתנהגותי, להקנות לו ידע, מיומנות והרגלים ולסגל לו התנהגות מקובלת בחברה, על מנת להקל על שילובו בה ובמעגל העבודה.
בנוסף לכך זכאי הילד גם לשירותים נלווים כגון הסעות, ארוחות, מטפלים צמודים במקרה הצורך, שירותים רפואיים, שירותים פרא-רפואיים, פסיכולוגיים וסוציאליים וכיוצא בזה.

מימוש הזכויות שלך בלי בירוקרטיה!

לצורך מימוש הזכויות הניתנות לילדים עם הפרעות התנהגותיות ולהוריהם, חשוב לגלות בתחילה ערנות ומודעות לחשד בדבר קיומה של אבחנה זו ולבצע אבחון מתאים ומוסמך רשמית.
בהמשך לכך, יש לפנות לכל הגורמים שמעניקים זכויות אלו ולהקפיד על מילוי מלא ומדויק של כל פרטי הטפסים הכרוכים בכך, בצירוף כל המסמכים הנלווים הדרושים לכך ולרבות מסמכים רפואיים. את כל השלבים הללו חשוב מאוד לבצע באופן מקצועי ומדויק.
רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לילדך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 30/03/2017 16:14  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!