אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע בנושא החמרה במצב הרפואי בגמלת נכות מעבודה...
מקבל גמלת נכות מעבודה וחלה החמרה במצבך? כך תגדיל את הגמלה
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
עזרה בנושא
נכויות וקצבאות
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מצבך הרפואי הוחמר? אתה זכאי להגדלת גמלת הנכות!

סובל מהחמרה במצבך הרפואי בגין תאונת עבודה שהתרחשה בעבר? חשוב שתדע שגם לאחר שהוועדה הרפואית כבר קבעה לך את אחוזי נכות, ניתן להגדילם.

ישנה דרך מהירה ויעילה לקבל את המגיע לך, חשוב ביותר שתהיה מודע לזכויותיך הרפואיות ולמסמכים שצריך להגיש על מנת לשנות את קביעתה של הוועדה הרפואית.

רוצה האם אתה זכאי להגדיל את אחוזי הנכות שלך ואם כן מה צריך לעשות לשם כך?

מה צריך לעשות עכשיו?

מהי בקשה לדיון מחודש עקב החמרה במצב הרפואי
גמלת הנכות מעבודה ניתנת למי שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע בעבודה אשר זכאי לקבל דמי פגיעה ואשר נותרה לו נכות צמיתה עקב פגיעת העבודה, ברמה של לפחות 9%.

מי שהינו בעל 19%-9% נכות זכאי למענק חד פעמי ומי שהינו בעל 20% אחוזי נכות זכאי לקצבה חודשית.
עם זאת, לעתים חלה החמרה במצבו של נפגע עבודה למרות שהוועדה הרפואית קבעה לו אחוזי נכות קבועים לצמיתות, שכן לא תמיד ניתן לקבוע במדויק מה יהיה מצבו של החולה בעתיד.
במקרה כזה רשאי הנפגע תאונת העבודה להגיש בקשה לוועדה רפואית לדון מחדש במצבו והוועדה הרפואית תוכל להגדיל את אחוזי הנכות שלו, אולם גם להשאירם ללא שינוי ואף להקטינם.
התנאים להגשת בקשה לדיון מחודש עקב החמרה במצב הרפואי
קיימים שני תנאים לצורך הגשת הבקשה לדיון מחודש עקב החמרה במצב הבריאותי, בהתאם לתקנה 36 לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה) תשט"ז- 1956:
1. עברו 6 חודשים מאז שהוועדה הרפואית קבעה את דרגת הנכות. עם זאת, במקרים דחופים שאינם סובלים דיחוי, ניתן בהסכמת רופא מוסמך של המוסד לביטוח לאומי לדון בקביעה מחודשת של דרגת הנכות לפני תום ששת החודשים האלה.
כמו כן, במידה והנכה אושפז לאחר קביעת הוועדה הרפואית, הוא יוכל להגיש בקשה לדיון מחודש גם לפני שחלפו 6 חודשים כאמור.
2. אישור בכתב על החמרת המצב מטעם רופא מוסמך. מדובר באישור בכתב שקיימת החמרה במצבו הבריאותי של נפגע העבודה וכי ההחמרה הינה כתוצאה מהפגיעה בעבודה.
הרופא המוסמך הינו כל רופא תעסוקתי של קופת חולים בה מטופל הנפגע. לצורך קבלת מכתב החמרה מרופא תעסוקתי יש להציג בפניו את פרוטוקול הוועדה הקודם וכן מכתב מרופא מומחה, כגון אורטופד, נוירולוג וכדומה, אשר מפרט את נסיבות ההחמרה במצב הרפואי.
חשוב להזכיר שוב כי הוועדה הרפואית רשאית שלא לקבל את המלצת הרופא התעסוקתי ולקבוע כי למרות מכתבו, לא חלה החמרה בנכות או שאף חל שיפור.
בהתאם לתנאים הללו, תיאורטית יכול נפגע העבודה להגיש תביעה להחמרה כל 6 חודשים ללא הגבלה ובלבד שיוכל לשכנע רופא כי אכן חלה החמרה במצבו והרופא יסכים לתת על כך אישור.
הליך הבקשה לדיון מחודש עקב החמרה במצב הרפואי
לשם קבלת גמלת הנכות מעבודה יש להגיש את הבקשה באמצעות טופס 228 בדבר תביעה לדיון מחדש בדרגת נכות עקב החמרה במצב רפואי ולצרף לה את כל המסמכים הדרושים ולרבות יש לצרף אישור מרופא שאושר על ידי המוסד לביטוח לאומי, המעיד כי חלה החמרה במצבו של הנפגע.
לשם השגת האישור יש לפנות לקופת החולים שבה מבוטח הנפגע ולבקש הפנייה לרופא תעסוקתי לצורך השגת אישור על החמרה במצב לצורך וועדה רפואית. כל ליקוי שחלה בו החמרה חייב להיות מגובה באישור מרופא המעיד כי חלה החמרה באותו ליקוי.
יש להגיש את הבקשה בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום מגוריו של העובד. ניתן להגיש את התביעה גם בתיבת השירות של הסניף, בדואר, בפקס ואף באופן מקוון באמצעות אתר האינטרנט של הביטוח הלאומי.
לאחר הגשת הבקשה יישלח לנפגע העבודה זימון לוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי. מי שאינו יכול להתייצב במקום ובמועד שנקבעו לו, חייב להודיע על כך מראש.
במקרים קיצוניים של נכות או מחלת מקצוע ואף במקרים של מחלות קשות כגון סרטן, ניתן לדון בבקשת הדורש על ידי מסמכים רפואיים בלבד וללא הופעתו של הדורש בפני וועדה רפואית.
הוועדה תדון רק באיבר או בבעיה שהרופא אישר כי חלה בהם החמרה. כמו כן, הדיון יתקיים רק במידה שהוכח קשר ישיר בין החמרת המצב של הנפגע לפגיעה המקורית שהתרחשה עקב העבודה והיא מהווה תוצאה ישירה של מצבו.
כמו כן, יש לקחת בחשבון כאמור שהוועדה יכולה לא רק להגדיל את אחוזי הנכות, אלא גם להשאירם ללא שינוי ואף להקטינם, במידה והיא תמצא כך לנכון.
הן התובע והן המוסד לביטוח לאומי רשאים לערער על החלטת הוועדה הרפואית באמצעות הגשת ערר לוועדת העררים וזאת תוך 60 ימים ממועד קבלת החלטת הוועדה.
ועדת העררים מורכבת משלושה רופאים שאינם רופאי המוסד לביטוח לאומי.

ניתן לערער על החלטת הוועדה לעררים בפני בית הדין האזורי לעבודה בשאלות משפטיות בלבד. על פסקי הדין של בית הדין האזורי לעבודה ניתן להגיש ערעור ברשות בפני בית הדין הארצי לעבודה.

לקריאה נוספת על קבלת מעמד נכה נזקק

יש פתרון מהיר למצב שלך!

לצורך הגדלת גמלת נכות מעבודה יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה כנפגע תאונת עבודה.

מילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הפיצויים.
רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעלות.

עדכון אחרון: 02/03/2017 10:56  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!