המומחים באתר הזכויות הרפואיות שלי יסייעו לך בהגשת בקשה להחזרי מס ואנו מתחייבים שתקבל את מקסימום זכויותיך...
החזרים ממס הכנסה: למי זה מגיע ואיך אני מקבל אותם?
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויותך מול
מס הכנסה
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

כל מה שחשוב לדעת על החזרי מס

אתה סובל מבעיה רפואית כלשהי או מגדל ילד שיש לו מחלה או לקות מסוימת וסבור שמגיעים לך החזרי מס? חשוב שתדע מהן הקלות המס העיקריות שמגיעות לך.
כדי לקבל החזרי מס ממס הכנסה עליך למלא טפסים, לצרף להם אישורים רפואיים ואישורי עבודה במידת הצורך ולהגישם לגורמים הרלוונטיים.
רוצה לדעת מה צריך לעשות בפועל כדי לקבל החזרי מס?

מה עושים תכלס?

החזרי מס - מה זה אומר?
החזרי מס הינם החזרי מס הכנסה לעובדים שכירים או עצמאיים, אשר שילמו בפועל סכום גבוה יותר מהסכום שהיה עליהם לשלם למס הכנסה במהלך שנת המס החולפת.
כלומר, החזרי מס מגיעים לכל כל אדם ששילם מס הכנסה במהלך השנה, כאשר בתום השנה התברר כי חבות המס שלו נמוכה מסכום המס ששולם על ידו בפועל במהלך השנה.
תשלום המס הגבוה מהנדרש יכול להתרחש עקב סיבות שונות ולרבות מאחר שהעובד לא הגיש מבעוד מועד בקשות להקלות בחישוב המס, כגון בקשה לפטור ממס הכנסה, בקשה לזיכוי ממס, בקשה לקבלת נקודות זיכוי ועוד.
חלק מהבקשות להקלות ממס ניתנות למי שלקה בבעיה רפואית כלשהי, פיזית או נפשית, אשר פוגעת בכושר התפקוד שלו וזאת על מנת להקל על התמודדותו עם הקשיים הכלכליים אשר נובעים מכך.
לפיכך, מדובר בהקלות מס רפואיות, אשר מהוות למעשה חלק מהזכויות הרפואיות אשר המדינה מעניקה למי שסובל מבעיה רפואית אשר פוגעת בכושר התפקוד שלו.
מדובר, בין היתר, בהקלות המס הבאות:
  • מתן פטור מתשלום מס הכנסה לנכה או עיוור בעל לפחות 90% נכות רפואית וזאת בהתאם לסעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה. פטור זה יכול להגיע עד לגובה התקרה הקבועה בחוק, שהינה כ-550,000 ₪ בשנה.
  • מתן שתי נקודות זיכוי להוריו של ילד נכה, אשר מפחיתות את נטל המס המוטל עליהם. ערכה של כל נקודת זיכוי נכון לשנת המס 2016 הינו 2,592 ₪ לשנה.
  • מתן זיכוי למי שמחזיק קרוב משפחה במוסד מיוחד. מי ששילם למוסד מיוחד עבור החזקה של ילד, בן זוג או הורה משותקים לחלוטין, מרותקים למיטה בתמידות, עיוורים או בלתי שפויים בדעתם או בעד ילד מפגר, זכאי לקבלת זיכוי ממס של 35% מאותו חלק מהסכומים ששילם העולה על 12.5% מהכנסתו החייבת.
הזיכוי יינתן גם עבור ילד עד גיל 18 הסובל מלקות למידה חמורה של קשב וריכוז.
לפיכך, במידה ומי מהנישומים שלעיל לא ביקשו מלכתחילה ומבעוד מועד את הקלות המס הרפואיות הללו ועקב כך שילמו מס הכנסה מעבר לנדרש, ביכולתם לבקש את החזרי המס מהמדינה וזאת כפי שיפורט להלן.
יצוין כי באתר האינטרנט של רשות המסים, קיים סימולטור אשר מסייע בבדיקת חישוב המס לעובד, ללא צורך בהזדהות.
הליך קבלת החזרי המס
ניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס ועד 6 שנים רטרואקטיבית מתום שנת המס שבגינה שולם המס ביתר ושעבורה מבוקש ההחזר. לדוגמא, בקשה להחזר מס בגין שנת המס 2010, ניתן להגיש עד ליום 31.12.2016 לכל המאוחר.
את טפסי הבקשה להחזר המס יש להגיש בלשכת פקיד השומה שאליה משתייך הנישום לפי מקום ישובו. חשוב למלא את פרטי הטפסים במדויק ובמלואם, על כל סעיפיהם. מילוי הטפסים בחסר או באופן שגוי עלול לגרום לטעויות ולעיכובים מיותרים בטיפול בו.
עובד שכיר ימלא טופס 135 ויצרף לו את כל המסמכים הנלווים הנדרשים, לרבות טופס 106 אשר ניתן לו מטעם המעסיק וכן את האישור אשר מעיד על זכאותו לקבלת ההחזר, כגון האישור על פטור ממס הכנסה אשר ניתן לנכה או עיוור לפי סעיף 9(5 )לפקודת מס הכנסה.
עובד עצמאי ימלא טופס 1301 ויצרף לו אף הוא את כל המסמכים הנלווים הנדרשים.
מי שמבקש החזר מס עבור יותר משנת מס אחת, צריך להגיש בקשה נפרדת להחזר עבור כל אחת מהשנים ולצרף אליה את האישורים הרלוונטיים לאותה שנה.
החזר המס מבוצע בצירוף הפרשי ריבית והצמדה מתום שנת המס שבה שולם המס ביתר וזאת ישירות לחשבון הבנק של העובד.
לשם כך, יש לציין במסגרת בקשת ההחזר את פרטי חשבון הבנק של העובד שאליו יבוצע ההחזר במידה ובקשתו תתקבל, בצירוף אסמכתא מתאימה לצורך אימות פרטי חשבון הבנק, כגון צילום המחאה, אישור מהבנק ועוד.
לעובד שכיר ההחזר יבוצע בתוך שנה מיום שנערכה שומה לאחר שהוגשה הבקשה להחזר או בתוך שנתיים מתום השנה שבה שולם המס, לפי המועד המאוחר מביניהם.
לעובד עצמאי שחייב בהגשת דו"ח שנתי, ההחזר אמור להיות מוחזר בתוך 90 ימים מיום קבלת הדו"ח השנתי במשרד השומה או ביום 31 ביולי בשנת המס שלאחר שנת המס שלגביה הוגש הדו"ח, לפי המועד המאוחר מביניהם.

מימוש הזכויות שלך בלי בירוקרטיה!

לצורך קבלת החזרי מס יש למלא טפסי בקשה ולהגישם למס הכנסה. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות להכרה כמי שזכאי להחזרי מס.
חשוב שתדע שמילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הפיצויים.
רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 30/01/2017 18:45  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!