אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מדמנציה...
לדעת הכל על דמנציה!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות לחולי דמנציה

מי שסובל מדמנציה, לרוב גם אינו מודע, מטבע הדברים, לזכויות הרפואיות הניתנות למימוש בגין מחלה זו. במקרה כזה חשוב מאוד שלפחות בני משפחתו או מכריו של החולה יהיו מודעים לזכויות אלו, על מנת שהם יוכלו לסייע לחולה לממש את זכויותיו באופן מיטבי ובכך להקל עד כמה שניתן על המצוקה הקשה הנגרמת לו בשל מחלה זו.
על מנת לממש את הזכויות בגין דמנציה, יש להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהקפיד על הכללים לכך. ההתמודד מול רשויות המדינה, ביטוח לאומי ומס הכנסה אורכות זמן רב ודורשות סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לחולה ומה צריך לעשות כדי לעזור לו לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה צריך לעשות בפועל?

דמנציה - מה זה אומר?
דמנציה, בעברית שיטיון, הינה פגיעה קשה בתפקוד המוח, עקב מחלה כלשהי או עקב בעיה במוח עצמו.
תופעה זו מתרחשת בעיקר בקרב מבוגרים מגיל 65 ומעלה ומתפתחת בעקבות מחלות ובעיות רפואיות שונות כגון אלצהיימר, קרויצפלד יעקב, הנטינגטון, פרקינסון, עגבת, וילסון, איידס, טרשת נפוצה, שבץ מוחי, פגיעה בכלי הדם במוח ועוד.
הדמנציה גורמת לשינויים תפקודיים, קוגניטיביים והתנהגותיים משמעותיים, כגון פגיעה בדיבור, הבנה, זיכרון, חשיבה, כושר שיפוט, זיהוי אנשים, התארכות זמן תגובה וקושי בביצוע פעולות יומיומיות. בנוסף, המחלה גורמת לבעיות בשיווי המשקל, הזיות ואשליות שווא, דכאון או חרדה ועוד.
חולי דמנציה במצבים מתקדמים, מתדרדרים למצב בו הם הופכים לתשושי נפש ואינם יכולים עוד לדאוג בעצמם אף לצרכי קיומם היומיומיים ועל כן הם תלויים לחלוטין בעזרתם של אנשים אחרים, לרבות בני משפחתם.
למרבה הצער, לא ניתן כיום לרפא את המחלה והסימפטומים שלה נוטים להחמיר עם הזמן. עם זאת, קיימים מספר טיפולים שעשויים לסייע לחולים להתמודד טוב יותר עם הסימפטומים ולשפר את איכות חייהם.
הקצבאות שהחולה זכאי להן
בראש ובראשונה, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90%, החולה זכאי לקבל הטבות מס או פטור מתשלומי מס הכנסה.
חולי דמנציה זכאים למגוון קצבאות מהביטוח הלאומי:
קצבת סיעוד: זוהי קצבה אשר מיועדת לחולה דמנציה שעבר כבר את גיל הפרישה ואשר מאפשרת לו לבחור את השירותים המתאימים לו מתוך סל השירותים הקיים: טיפול בחולה בביתו, ביקור של החולה במרכז יום, אספקת מוצרי ספיגה, אספקת משדר מצוקה ושירותי כביסה. מי שמעסיק מטפל צמוד יכול לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, במידה והוא עומד בתנאים שנקבעו.
מרכזי יום לקשישים מעניקים מגוון שירותים לאנשים עם קשיי תפקוד על רקע פיזי ו/או על רקע ירידה בזיכרון. ניתן להגיע למרכזים אלו ולחזור מהם באמצעות הסעה. במרכזים ניתנות ארוחות בוקר וצהריים ובחלק מהם יש גם שירותי כביסה, רחצה, תספורת, מניקור ופדיקור. בנוסף, נהנים החברים מפעילויות חברתיות, חוגים, הרצאות, טיולים ועוד. כמו כן, ניתנים במקום גם שירותים מקצועיים כגון פיזיותרפיה, בדיקות אחות, מתן תרופות וייעוץ גריאטרי.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לגמלת סיעוד בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, לצרף לה חוות דעת מטעם הרופא שמטפל בחולה וכן לצרף אישורים על הכנסות. פקיד התביעות יבדוק את עמידת החולה בתנאי הזכאות הראשוניים ויתאם עם החולה מועד לביקור ביתי של מעריך מטעם הביטוח הלאומי, כדי לבדוק את יכולת התפקוד של החולה.
חולי דמנציה אשר טרם עברו את גיל הפרישה, עשויים לקבל מהביטוח הלאומי קצבת נכות כללית וכן קצבת שירותים מיוחדים, במידה והם עומדים בקריטריונים הקבועים לשם כך בחוק.
אשפוז במוסד סיעודי: אשפוז במוסד סיעודי יכול להעניק לחולה את כל הטיפול המקצועי לו הוא זקוק במידה והוא אינו יכול לקבלו בביתו ובמקביל גם להקל על בני משפחתו. מאחר ואשפוז סיעודי כרוך בהוצאה כספית גדולה, זכאי כל תושב במדינה לפנות ללשכת הבריאות בבקשה לסייע במימון האשפוז, במידה ומשרד הבריאות הגדיר את החולה כתשוש נפש או סיעודי וכן בתנאי שההכנסות של החולה ובני משפחתו מקרבה ראשונה הינן בהתאם לקבוע בחוק.
בנוסף, קיימת אפשרות לקבלת הנחות בתשלומים עבור תרופות, תחבורה ציבורית, חשבונות ארנונה ומים, חשמל וטלפון, במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90% ועוד, הכל בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו לשם כך על פי החוק.
החזרי מס: למי מגיע ואיך אני מקבל אותם?

למומחים שלנו יש פתרון

לצורך קבלת הקצבאות יש למלא טפסי בקשה ולהגישם לגורמים המתאימים. לטפסים אלו יש לצרף מסמכים רפואיים ובמידת הצורך גם אישורי עבודה ושכר ממקום העבודה וכל מסמך נוסף שיש בו כדי להוכיח את הזכאות לקצבה. מילוי מקיף ומדויק של הטפסים והגשתם במועד הקבוע על פי החוק הם תנאי הכרחי לקבלת הקצבאות.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הבירוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל עבור החולה את מלוא הזכויות שמגיעות לו במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 21/08/2017 10:44  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!