אתר הזכויות הרפואיות שלי מציע מידע וסיוע של אנשי מקצוע לסובלים מדלקת הלבלב...
הכל על דלקת הלבלב!
לוגו אתר הזכויות הרפואיות שלי
זכויות בשל
מחלות וליקויים
בדוק זכויותיך עכשיו
אני רוצה לבדוק מה מגיע לי:
* חוות הדעת תועבר אליך ללא תשלום

מימוש זכויות בגין דלקת הלבלב

סובל מדלקת הלבלב? חשוב שתדע, המדינה מעניקה לך מגוון זכויות, קצבאות והטבות בגין המחלה. הזכויות הרפואיות להן אתה זכאי, יעזרו לך ולמשפחתך בהתמודדות עם מצבך הרפואי והנזק הכלכלי שנגרם.
על מנת לממש את הזכויות עליך להגיש מגוון רחב של אישורים רפואיים, טפסים ומסמכים לגורמים הרלוונטיים ולהתמודד מול רשויות המדינה השונות, כגון ביטוח לאומי ומס הכנסה. חשוב שתדע, ההמתנה עלולה להיות ארוכה ודורשת סבלנות רבה.
רוצה לדעת מה הזכויות שמגיעות לך בגין דלקת הלבלב ומה אתה צריך לעשות כדי לממש אותן בדרך הכי מהירה וללא בירוקרטיה?

מה עושים תכלס?

דלקת הלבלב - מה זה אומר?
דלקת הלבלב, פנקראטיטיס, הינה דלקת הפוגעת בתפקודו של הלבלב, אשר אחראי לשני תפקידים חשובים. האחד, בהיותו חלק ממערכת העיכול, עליו לשחרר אנזימים לתוך מערכת העיכול, אשר מסייעים בפירוק המזון ועיכולו. השני, בהיותו בלוטה אנדוקרינית, עליו לשחרר את ההורמונים אינסולין וגלוקגון, אשר מווסתים את רמת הסוכר בדם. לפיכך, כאשר נגרם כשל בשחרורם או תפקודם, עלולה להיווצר מחלת הסוכרת.
ישנם שני סוגים של דלקות בלבלב:
  • דלקת אקוטית בלבלב: דלקת זו מופיעה באופן פתאומי ונמשכת מספר ימים, תוך שהיא גורמת לכאבי בטן קשים, בחילה והקאות, חום נמוך ולחץ דם נמוך. דלקת זו נגרמת כתוצאה מאבני מרה, הרעלת אלכוהול, מכה חזקה או נזק מניתוח, שומנים בדם ועוד. בדרך כלל ניתן לטפל בדלקת זו באמצעות משככי כאבים וצום בלבד.
  • דלקת לבלב כרונית: דלקת אשר נמשכת שנים רבות וגורמת ללבלב נזק מתמשך והדרגתי, תוך שהיא גורמת להפרעות בעיכול, כאבי בטן וירידה במשקל מאחר והגוף לא סופג היטב את המזון. בהמשך, עלולות להיווצר הפרעות ברמת הסוכר בדם, אי ספיגה של ויטמין B12 , כאבי עצמות, דימום במערכת העיכול ועוד. דלקת זו נגרמת בדרך כלל כתוצאה מאלכוהוליזם, מחלות אוטואימוניות, חסימה של ניקוז הלבלב, גורמים תורשתיים ועוד.
ילדך חולה בסוכרת נעורים? אלו ההטבות שמגיעות לו!
ניתן לטפל בדלקת זו באמצעות אנזימים והורמונים שונים, אשר בדרך כלל מאפשרים לחולים חיים נורמטיביים, ללא סבל רב מדי. יחד עם זאת, במידה והדלקת גרמה לכאבים כרוניים ולפגיעה ממשית בתפקוד היומיומי ובכושר ההשתכרות של החולה, ניתן לנסות לקבל את ההטבות המוענקות במקרה כזה.
הקצבאות שאתה זכאי להן
בראש ובראשונה, הלוקים בדלקת הלבלב זכאים להקלות בתשלומי מס הכנסה ואף לפטור מלא ממס במידה ונקבעה נכות בשיעור של 90%.
קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי
קצבת נכות כללית: קצבה אשר ניתנת לחולה מגיל 18 ועד לגיל הפרישה וזאת בכפוף לקיום תנאים מסוימים לגבי שיעור ההכנסה שלו, נמוך מ-60% מהשכר הממוצע, שיעור הנכות הרפואית שלו, לפחות 60% או 40% נכות הכוללים ליקוי נכות אחד בשיעור של לפחות 25% ושיעור אובדן הכושר שלו להשתכר, לפחות 50%. עקרות בית מוגדרות כנכות אם הן קיבלו לפחות 50% נכות רפואית וכן לפחות 50% דרגת אובדן כושר לבצע עבודות בית.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת נכות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה, תוך 90 ימים מיום הפסקת העבודה או הירידה ביכולת ההשתכרות. חולה ללא הכנסה יכול להגיש תביעה מיידית. יש לצרף לטופס התביעה אישורים רפואיים וכן אישור על עבודה וגובה הכנסה. לאחר מכן, יזומן החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע את זכאותו לקצבה, היקפה ומשכה.
קצבת שירותים מיוחדים: קצבה נוספת המשולמת לחולה מתחת לגיל פרישה אשר מתקשה וזקוק לסיוע של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, של לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית והיגיינה אישית, או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תביעה לקצבת שירותים מיוחדים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף מסמכים רפואיים וכל מסמך אחר הקשור בתביעה. לשם קבלת ההחלטה, החולה ייבדק בידי רופא מטעם הביטוח הלאומי ולאחר מכן, במקרים מסוימים, ייבדק בביתו בידי איש מקצוע, שיעריך את מידת תלותו בעזרת הזולת.
קצבת ניידות: קצבה אשר ניתנת לחולה שיש לו ליקויים ברגליים המגבילים אותו בניידות, כדי לסייע להם להשתלב בקהילה ולפתח חיים עצמאיים. מרבית ההטבות ניתנות לבעלי רכב, אולם ניתנות הטבות גם למי שאינם בעלי רכב. ההטבות משולמות מכספי משרד האוצר, על פי הסכם הניידות שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי.
לשם קבלת הקצבה יש להגיש תחילה טופס בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות, בפני לשכת הבריאות המחוזית וזאת לשם קביעת אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בקצבה על ידי הוועדה הרפואית המחוזית או הוועדה הרפואית לעררים של משרד הבריאות. הוועדות קובעות אם יש ליקוי ברגליים, בהתאם לרשימת ליקויים מוגדרת, האם ישנה הזדקקות לכיסא גלגלים ושימוש בו והאם הליקוי שנקבע עשוי להשתנות או שהוא נקבע לצמיתות.
לאחר מכן, יש להגיש טופס תביעה לקבלת הטבות על פי הסכם ניידות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים של החולה ולצרף לו את המסמכים הרלוונטיים.
שיקום מקצועי: חולה בדלקת לבלב כרונית, שאינו מסוגל להמשיך לעבוד בעבודתו ובמקצועו הקודמים, שהינו בעל 20% נכות רפואית לפחות ואשר זקוק להכשרה מקצועית, כדי לחזור לעבודתו או לעבוד בעבודה שמתאימה לכישוריו לאחר שנפגע או חלה, יהיה זכאי לשיקום מקצועי על חשבון ביטוח לאומי. השיקום המקצועי כולל: אבחון מקצועי, מימון מלא של לימודים, מימון מלא של נסיעות וחומרי לימוד ותשלום דמי כלכלה לתקופת הלימודים.
קרא ותדע: כיצד משקללים אחוזי נכות?

לפנות למומחים ולחסוך את כאב הראש

לצורך מימוש הזכויות הרפואיות הניתנות לחולי דלקת הלבלב וכדי לקבל החזר מס, יש למלא טפסי בקשה ולהגישם בפני הגורמים המתאימים. חשוב להקפיד למלא את הטפסים הללו באופן מלא ומדויק, לצרף להם את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישם במועד הקבוע על פי החוק.
כדאי שתדע שהליך הבקשה ארוך ועלול להיות כרוך בלא מעט טרטורים, אנרגיה וזמן. אנשים שניסו לקבל את המגיע להם לבד נתקלו פעמים רבות בתורים ארוכים ואף בדחייה על הסף מצד המוסדות הבירוקרטיים וכדי שזה לא יקרה לך, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע שמבינים בתחום.
רוצה לחסוך את הביורוקרטיה ואת כאב הראש? תן למומחים שלנו לטפל עבורך בכל התהליך מתחילתו ועד סופו. אנו מתחייבים להעניק לך שירות מקצועי ואמין, שיעזור לך לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לך במהירות וביעילות.

עדכון אחרון: 27/08/2017 12:48  
כל המומחים שלנו  >

לקוחות כותבים וממליצים

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי עשרות מיליוני שקלים.

לאורך השנים ליווינו וייצגנו אלפי משפחות בתביעות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה והשגנו עבורן את מלוא הזכויות הרפואיות שמגיעות להן על פי חוק מהמדינה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים. אתם מוזמנים להתרשם ממכתבי התודה של לקוחותינו ומסיפורי ההצלחה.

אותם אנשים הגיעו אלינו אחרי מסעות ביורוקרטיים מפרכים וכל מה שהם רצו היה פתרון מהיר ויעיל למצב שלהם. הצוות שלנו טיפל בהם במקצועיות והצלחנו להשיג את מה שמגיע להם, בלי בלבולי מוח וכאבי ראש נוספים.

אנו רואים בלקוחותינו קודם כל בני אדם וזה מה שמוביל אותנו להילחם ולנצח את המלחמות שלכם, כדי שכל אחד יקבל את המשאבים שיאפשרו לו לנהל חיים מכובדים ופשוטים. לקוחותינו המרוצים שלחו לנו מכתבי תודה ואתם מוזמנים להתרשם מאוסף סיפורי ההצלחה המרגשים.

המלצה מספר 2
13במרץ,
2016
יחיאל אברהם ממליץ
המלצה מספר 2
פניתי לבדיקה בנוגע לבני הסובל מבעיות התפתחות וזכיתי לשירות מעולה, שהוביל למימוש הזכויות שלנו תוך כמה חודשים.
המלצה מספר 1
03בינואר,
2017
אבנר מורנו ממליץ
המלצה מספר 1
בזכות המומחים שלכם הצלחתי להתמודד בהצלחה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל את הקצבאות המגיעות לי רטרואקטיבית!
המלצה מספר 3
18באוגוסט,
2016
רחלי טויטו ממליצה
המלצה מספר 3
בעלי הצליח לקבל החזר ממס הכנסה בגובה של יותר מ-112,000 ₪ בזכות השירות המסור של נציגי החברה ועל כך תודותינו!

מיטב המומחים למימוש זכויות רפואיות לרשותך!

תאם פגישה אישית לקבלת חוות דעת חינם:

בוא/י נפגש >> * פרטיותך חשובה לנו!